Myślenice

Myślenice. Tak wygląda miasto tydzień po pierwszych opadach śniegu

Myślenice. Tak wygląda miasto tydzień po pierwszych opadach śniegu
Fot. Piotr Jagniewski

Mija tydzień odkąd w regionie spadł pierwszy tej zimy śnieg. Siedem dni później ponownie sprawdziliśmy jak funkcjonuje miasto i jego mieszkańcy

 

Ubiegły tydzień rozpoczął się od ataku zimy w całym kraju. W poniedziałek 12 grudnia, mieszkańcy od rana zmagali się ze śniegiem zalegającym przy posesjach, na chodnikach i drogach. Te w zależności od natężenia ruchu były całkowicie pokryte śniegiem lub błotem pośniegowym.

Według zapowiedzi IMGW padać miało przez kolejne 7 dni, ale prognozy nie sprawdziły się w pełni. Jednak ostatni tydzień to nie tylko opady, ale również minusowe temperatury.

Przez ostatnie dni reagujecie na to co dzieje się na drogach i chodnikach w Myślenicach, przesyłając nam swoje uwagi poprzez media społecznościowe, komentując artykuły i zakładając tematy na forum.

Zwracacie w nich uwagę na zaśnieżone zatoczki i miejsca parkingowe, częstotliwość pojawiania się piaskarek w poszczególnych częściach miasta, na trudności z mijaniem się na poszczególnych ulicach, na śliskie chodniki, zalegający śnieg itp. Dzisiaj ponownie sprawdziliśmy jak wyglądało poniedziałkowe przedpołudnie w centrum Myślenic: 

 

Według prognozy IMGW na nadchodzący tydzień zimowa aura będzie w odwrocie. Będzie ślisko, ale od wtorku wróci jesienna pogoda, chociaż noce jeszcze będą mroźne. Prognozowane są roztopy. W Myślenicach temperatura w dzień będzie utrzymywać się od 4 do 7 stopni. Możliwe przymrozki nocą. Wtorek słoneczny, w środę i w weekend możliwe opady.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 19 gru 2022

  Atak zimy w grudniu i oczywiście służby jak i władze zaskoczone bo spadł śnieg …
  Krótko :
  Nieudolność TOTALNA!

  57 4 Odpowiedz
 • 19 gru 2022

  A gmina podatki bierze. I jeszcze je podnosi.
  Panie Sekretarzu Pitala kiedy zadbacie o odśnieżanie dróg gminnych?

  53 4 Odpowiedz
 • mirek@ 19 gru 2022

  To nie są odśnieżone drogi i chodniki tylko wydeptane przez ludzi i rozjeżdżone przez samochody. Kto miał okazje wysiąść z samochodu i trochę przejść ten wie

  49 5 Odpowiedz
 • 19 gru 2022

  To Ty chyba byłeś nie w tych Myślenicach co ja😅. Bo tutaj to jedna wielka katastrofa ogólnie mówiąc żeby się nie rozdrabniać. Natomiast jest jedna miejscowość w gminie gdzie mieszkańcy chwalą sobie stan dróg i chodników po ataku zimy - Jawornik. Czy to przypadek?🤔😄

  39 6 Odpowiedz
 • 19 gru 2022

  na zdjeciach widac ze najwiekszy problem to snieg na parkingach i przy ulicach gdzie sie parkuje. dzisiaj nie da sie tam wjechac albo jak sie zostawi auto na dluzej to wyjechac bo zamarzaja te zaspy. nie ma madrego co by to rozwiazal?

  34 4 Odpowiedz

Zobacz więcej