Judo

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo

Hubert Strzelec w kat. 81 kg zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików rozgrywanych w Kielcach

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo rozegrano w dniach 29-30 października w Kielcach. W turnieju wystartowało 546 judoków reprezentujących 147 klubów z całej Polski.

Zawody przeprowadzono w hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie do walki o medale Mistrzostw Polski stanęła czteroosobowa drużyna trenera Wiktora Siłuszyka w składzie Amelia Różańska, Milan Ostafin, Hubert Strzelec, Jakub Sala.

Najlepiej spisał się Hubert Strzelec, który wygrał wszystkie swoje pojedynki w kategorii 81 kg, awansując do finału, gdzie z kolei po zaciętym pojedynku przegrał z zawodnikiem UKS PCS Warszawa, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Drugie miejsce na podium Mistrzostw Polski to jak na razie największy sukces 15-latka z Jasienicy, który na co dzień jest uczniem w klasie mundurowej Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach. Hubert swoją przygodę z judo zaczął pięć lat temu, gdy trafił pod opiekę trener Sylwii Siłuszyk oraz trenera Wiktora Siłuszyka i od swojego pierwszego startu na zawodach zdobył wiele medali, reprezentując Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ" i Myślenice.

W kategorii 66 kg blisko strefy medalowej był Jakub Sala, który zaczął swoje zawody od efektownych zwycięstw, lecz w trzecim pojedynku doznał kontuzji nadgarstka co uniemożliwiło mu dalszą walkę w turnieju. Amelia Różańska (57kg) oraz Milan Ostafin (50kg), nie awansowali do strefy medalowej.