Zdrowie

Jak wybrać poduszkę, żeby się wyspać? Skorzystaj z porady eksperta i rabatów do -45 proc. w salonie Dr Materac w Myślenicach

Jak wybrać poduszkę, żeby się wyspać? Skorzystaj z porady eksperta i rabatów do -45 proc. w salonie Dr Materac w Myślenicach

Nie masz pomysłu na prezent świąteczny? Odwiedź salon Dr Materac w Myślenicach i skorzystaj z rabatów nawet do -45 proc. oraz porady eksperta!

Najważniejszą funkcją snu jest regeneracja organizmu. Co zrobić, gdy jednak rano budzimy się z bólem głowy? Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że powodem złego samopoczucia może być źle dobrana poduszka. O czym pamiętać wybierając tę idealną?

Nieodpowiednia poduszka obniża koncentrację

Na rynku dostępnych jest wiele modeli poduszek różniących się przede wszystkim kształtem, wielkością i wypełnieniem. Poduszka nie może być ani za niska, ani za wysoka. Musi zapewnić właściwe podparcia szyi i głowy. Niedopasowana poduszka może powodować obciążenie ścięgien i mięśni, a także odcinka szyjnego kręgosłupa oraz połączonych z nim nerwów. Dolegliwości bólowe są przyczyną kiepskiego samopoczucia i większej nerwowości. Mogą one także obniżyć koncentrację i szybkość reakcji np. u kierowców. Dobranie właściwej poduszki ma zatem bardzo duże znaczenie.

Najczęściej można spotkać standardowe poduszki z wypełnieniem np. z niskiej jakości pierza lub włókien poliestru. Najczęściej są one za duże. Kolejnym minusem tego typu poduszek jest to, że wypełnienie z czasem się zbija, co powoduje obniżenie podparcia głowy.  Należy pamiętać o tym, aby poduszka była nie tylko wygodna, ale również dopasowana do naszego zdrowia. Zbyt twarda poduszka może zaburzyć jakość naszego snu, np. może powodować drętwienie okolic twarzy i uszu.

Śpisz na plecach czy na boku?

W sklepie Dr Materac w Myślenicach przy ul. Kazimierza Wielkiego 102, dostępne są najlepszej jakości poduszki, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Posiadamy w ofercie poduszki z wypełnieniem ze specjalnej pianki lateksowej oraz termoelastycznej.

Dla osób śpiących na plecach zaleca się niższe modele, a dla osób śpiących na boku - modele wyższe. Osoby borykające się z problemem z zaśnięciem, a także z dolegliwościami bólowymi po przebudzeniu, powinny zdecydować się na zakup specjalnej poduszki ergonomicznej. Modele tego typu zapewniają stabilne podparcie dla kręgosłupa.Wiele osób uważa, że głównym czynnikiem wpływającym na zdrowy i wygodny sen jest dobrze dobrany materac. Nie należy zapominać, że poduszki mają nie mniejsze znaczenie. Warto zainwestować w model odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb, aby pozbyć się bólu i innych dolegliwości, które negatywnie wpływają na efektywność w trakcie całego dnia.

Salon Dr Materac
Myślenice, ul. K. Wielkiego 102
pon. - pt.: 10:00 – 18:00
sobota: 9:00 – 14:00

Zobacz więcej