Technologia

Nowa generacja hełmów pożarniczych Rosenbauer Heros Titan

Nowa generacja hełmów pożarniczych Rosenbauer Heros Titan

Nie ma wątpliwości, że praca strażaka to nie zawód, a życiowa misja. Osoby, które biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za życie ludzi, każdego dnia narażają się na wielkie niebezpieczeństwo.

Właśnie dlatego na każdą akcję strażak musi być odpowiednio przygotowany. Sprawdź, dlaczego to hełm pożarniczy Rosenbauer Heros Titan uznawany jest za jedno z lepszych zabezpieczeń w trakcie akcji!

Strażak, który uczestniczy w akcji gaszenia pożaru, podejmuje ogromne ryzyko. Znaczenie dla powodzenia realizowanych zadań ma nie tylko wiedza, doświadczenie i wielka odwaga, ale również właściwe zabezpieczenie poprzez odpowiedni strój. Hełm pożarniczy to jeden z obowiązkowych elementów.

Rosenbauer Heros Titan w czołówce najbezpieczniejszych hełmów pożarniczych

Każdy hełm pożarniczy, aby mógł być użytkowany przez strażaków, musi spełniać określone normy, a jego producent musi wykazać świadectwo dopuszczenia CNBOP. Dzięki temu osoby, które biorą udział w akcjach pożarniczych, mają gwarancję najlepszego zabezpieczenia obszaru głowy.

Uwagę warto zwrócić między innymi na materiał, z którego został wykonany hełm pożarniczy Rosenbauer Heros Titan. Kompozyt jest idealnie lekki, a cała skorupa waży tylko 1,3 kg. Dzięki temu hełm można uznać za jeden z najlżejszych, co ma znaczenie na wygodę podczas prowadzonych akcji.

Funkcjonalny hełm pożarniczy Rosenbauer Heros Titan

Hełm pożarniczy Rosenbauer Heros Titan jest nie tylko w pełni bezpieczny, ale warto inwestować w taki właśnie sprzęt dla strażaków, ponieważ jest on doskonale funkcjonalny. Sprawdza się podczas różnego rodzaju akcji ratowniczych i w różnych warunkach. Warto podkreślić jego najważniejsze atuty, uwzględniając wygodę użytkowania.

Rosenbauer Heros Titan to model, który został wyposażony w wymienne uchwyty masek do ochrony układu oddechowego strażaka. Co więcej, hełm pożarniczy tego rodzaju posiada metalizowaną lub transparentną osłonę twarzy oraz przeźroczyste gogle. Dodatkowym akcesorium jest latarka czołowa, uchwyty do łatwego i szybkiego zakładania oraz zdejmowania i wyraźne oznakowania odblaskowe dla lepszej widoczności w trudnych warunkach.

Elementy dodatkowe do hełmu pożarniczego Rosenbauer Heros Titan

W hełmie pożarniczym Rosenbauer Heros Titan zastosowano niespotykane dotąd rozwiązania, które niewątpliwie wpływają jeszcze lepiej na bezpieczeństwo, wygodę prowadzenia akcji pożarniczych, a nierzadko mogą przyczynić się do odnoszonych sukcesów w ramach ratowania życia.

Do hełmu pożarniczego Rosenbauer Heros Titan można zamontować do płytki czołowej latarkę, a zabieg ten nie wymaga zdejmowania hełmu z głowy. To jednak nie wszystko, bo prawdziwą innowacją jest możliwość montażu kamery termowizyjnej w miejscu latarki czołowej. Taka opcja pozwala strażakowi prowadzić akcję ratowniczą w pełnej wygodzie, mając swobodne dłonie, a jednocześnie uzyskując widok obrazowania termograficznego. Takie rozwiązanie sprawia, że Rosenbauer Heros Titan plasuje się w czołówce najlepszych hełmów pożarniczych.

Zobacz więcej

Zawód drukarza w dobie cyfryzacji
Technologia 0

Zawód drukarza w dobie cyfryzacji

Zawód drukarza ma długą i bogatą historię, która sięga czasów Gutenberga. Jednak w dobie cyfryzacji i rosnącej popularności drukarni internetowych, rola druka...

Ile zapłacimy za prąd w 2023?
Technologia 0

Ile zapłacimy za prąd w 2023?

Zamrożone ceny do 2000 kWh, olbrzymie wzrosty cen energii sięgające nawet kilkuset procent, zmiany w rozliczaniu energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę, są...