Dobczyce

Dobczyce. Zmarł Wiesław Szymoniak. Był radnym rady miejskiej i pedagogiem

Wiesław Szymoniak miał 73 lata. Od 2018 r. był radnym gminy i miasta Dobczyce, a wcześniej przez 20 lat kierownikiem praktyk w dobczyckim Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera

 

Msza pogrzebowa w intencji śp. Wiesława Szymoniaka odbędzie się 17 stycznia br. o godz. 14:30 w Kaplicy przy ul. Garncarskiej w Dobczycach. Wcześniej, o godz. 14 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego.

Tego samego dnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce (na parterze) wystawiona zostanie księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu. Każdy, kto zechce w ten sposób pożegnać śp. Wiesława Szymoniaka, może odwiedzić urząd i dokonać wpisu do księgi w godzinach od 7:30 do 15:30.

W radzie miejskiej Wiesław Szymoniak zasiadał od początku kadencji 2018-2024. Mandat zdobył startując z KWW Tomasza Susia. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

„Śmierć dotknęła i przeszyła bólem serca społeczności Gminy Dobczyce, która była mu tak bliska. Będzie nam brakować Jego życzliwości, zaangażowania oraz wiedzy i doświadczenia, z których tak wiele czerpaliśmy. To nieodżałowana strata dla Gminy Dobczyce” – w pożegnaniu zmarłego na oficjalnej stronie urzędu napisali radni i burmistrz Tomasz Suś.

18 stycznia 

W ostatnim pożegnaniu towarzyszyła mu rodzina i bliscy oraz społeczność gminy Dobczyce dla której pracował.

Jak wspominają to pracownicy urzędu; Wiesław dał się poznać jako człowiek dialogu, wytrwale szukający rozwiązań i porozumienia. Swoją wiedzą i doświadczeniem wniósł nieoceniony wkład w działania lokalnego samorządu. Chętnie wspierał inicjatywy kulturalne i sportowe, był wiceprzewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz członkiem Kapituły Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce w dziedzinie kultury. Zawsze służył dobrą radą i pomocą, a swoją pracę dla lokalnej społeczności traktował priorytetowo. Nawet mierząc się z chorobą był na bieżąco ze sprawami gminy i potrzebami jej mieszkańców.

Podczas uroczystości pogrzebowej szczególnie pożegnały go dwie społeczności, z którymi przez lata był związany – Zespół Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach oraz Samorząd Gminy i Miasta Dobczyce. Dyrektor Bogusław Lichoń oraz burmistrz Tomasz Suś wspomnieli nietuzinkową osobowość Wiesława Szymoniaka. O oprawę muzyczną ceremonii pochówku zadbała Orkiestra Dęta "Dobczyce".

Wiesław Szymoniak pochowany został na cmentarzu komunalnym przy ul. Gancarskiej. Uroczystości pogrzebowej towarzyszyła zbiórka na wsparcie działalności Fundacji „Okno nadziei”.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej