Myślenice

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

Gmina Myślenice ogłosiła drugi przetarg na oświetlenie ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu. To jedno z zadań, które mieszkańcy wybrali do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2021 roku

 

Ścieżka rowerowo-biegowa na myślenickim Zarabiu została otwarta w październiku 2012 roku. Odcinek ma 2,5 km i prowadzi wzdłuż prawego brzegu Raby. Rozpoczyna się na wysokości wejścia do parku miejskiego od ul. Piłsudskiego, a kończy przy tzw. "moście osieczańskim".

Zarówno biegacze jak i rowerzyści wydłużają ją o park miejski, co pozwala pokonywać większe dystanse. O ile jednak w parku znajdują się latarnie, to ścieżka od 11 lat pozostaje nieoświetlona. Postanowili to zmienić sami mieszkańcy, którzy w ramach budżetu obywatelskiego zgłosili projekt obejmujący montaż oświetlenia, na odcinku od mostu przy ul. Piłsudskiego do Dolnego Jazu.

"Ścieżka biegnie brzegiem rzeki, przez tereny nie zamieszkane i odludne. Wiele osób ma obawy o swoje bezpieczeństwo i nie korzysta z niej po zmroku jak i wczesnym rankiem. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowników ścieżki oraz podniesienie jej atrakcyjności. Oświetlenie pozwoli na częstsze wykorzystywanie ścieżki przez biegaczy, rowerzystów oraz spacerowiczów" - czytamy w uzasadnieniu zadania. W głosowaniu poparło je 2545 osób i jak dotąd czeka na realizację.

Pierwszy przetarg na wykonanie oświetlenia gmina Myślenice odwołała, ponieważ oferty przekraczały przeznaczoną na ten cel kwotę. Obecnie trwa konkurs, w ramach którego firmy chętne na wykonanie oświetlenia, mogą zgłaszać swoje propozycje do 30 stycznia.

W przypadku wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy, czas realizacji przewidziany w przetargu to 4 miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oświetlenie na ścieżce może stanąć jeszcze przed wakacjami.

Powiązane tematy

Zarabie: Ścieżka rowerowo-biegowa gotowa
Miasto 15

Zarabie: Ścieżka rowerowo-biegowa gotowa

W sobotę 13 października odbędzie się oficjalne otwarcie ścieżki rowerowo - biegowej biegnącej od mostu na Rabie przy ul. Piłsudskiego do drogi prowadzącej w kierunku Osieczan. Ścieżkę od kilku dni mieszkańcy wykorzystują do joggingu, przejażdżek rowerowych i spacerów

Komentarze (12)

Zobacz więcej