Miasto

Ścieżka rowerowo-biegowa: Kto ma problem z interpretacją regulaminu?

Biegać, jeździć czy spacerować? Od otwarcia ścieżki, mimo zimy nie milknie dyskusja na temat jej regulaminu. W listach i na forum pytacie o to co wolno, a czego nie wolno robić w tym miejscu. Urzędnicy wyjaśniają: ścieżka nie jest przeznaczona dla spacerowiczów

Ścieżka rowerowo-biegowa o długości 2,5 km powstała na Zarabiu i została otwarta 13 października i biegnie od mostu na Rabie przy ul. Piłsudskiego do drogi prowadzącej w kierunku Osieczan. Dyskusję na forum rozpoczął aleex, pytając o pisemny regulamin ścieżki rowerowej oraz interpretując zamieszczone na tablicy obrazki (jego zdjęcie obok). 

Ścieżka nie jest przeznaczona dla spacerowiczów

Kilka dni temu AAgnieszka w kontakcie z nami pisze: "Po jakimś czasie na ścieżce pokazał się rysunkowy regulamin i zaczęła się dyskusja co oznaczają poszczególne ikony. Największy kłopot dotyczy ikony dziecka i dorosłego oraz psa. Nie mało problemów jest też z określeniem która czyja strona. Moje za tym zapytanie do urzędników czy gdziekolwiek jest zapisany regulamin ścieżki w formie innej niż graficzna, gdyż taka pozwala na dowolną interpretację. Czy na ścieżce doczekamy się oświetlenia i kilku koszy na śmieci?"

Pytanie skierowaliśmy do UMiG w Myślenicach, a w odpowiedzi czytamy m.in.: - Ikona ta oznacza, że ścieżka nie jest przeznaczona dla spacerowiczów. Nie unikniemy sytuacji, że na ścieżce biegowo-rowerowej znajdą się również spacerowicze, jednak wchodzą tam na własna odpowiedzialność. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy po ścieżce dla rowerów spaceruje matka z wózkiem, a zza zakrętu wyjeżdża rozpędzony rowerzysta... O nieszczęście nietrudno - wyjaśnia Kornelia Uchacz.

Czerwona dla rowerzystów, jasna dla biegaczy


Czerwona dla rowerzystów, jasna dla biegaczy. Jak widać nie wszyscy stosują się do tej zasady. 

Na forum pytacie "która (ścieżka) jest rowerowa? Różowa? szara?". Urzędnicy odpowiadają: - Natomiast jeśli chodzi o podział ścieżki na część biegową i rowerową, to czerwona przeznaczona jest dla rowerzystów, a jasna - dla biegaczy.

We wspomnianym temacie tibro zwraca uwagę na brak oznakowania poziomego dla części rowerowej i pieszej. "Bo jak zauważyłem wszyscy zdecydowanie wolą po "czerwonym" i robi się zamieszanie na ścieżce, zwłaszcza w weekendy, gdzie naprawdę sporo ludzi porusza się w kierunku Dolnego Jazu" - pisze. - Oznakowania poziome pojawią się. Jednak aby zostały tam umieszczone musi być odpowiednia pogoda oraz suche podłoże, a w październiku takiej możliwości nie było - teraz tym bardziej - odpowiadają urzędnicy.

Na temat ścieżki rowerowo-biegowowej dyskutujecie na forum

Powiązane tematy

Zarabie: Ścieżka rowerowo-biegowa w zimie dla narciarzy
Sport 8

Zarabie: Ścieżka rowerowo-biegowa w zimie dla narciarzy

Ścieżka rowerowo-biegowa na Zarabiu w zimie służy narciarzom. Tor do narciarstwa biegowego przygotowywany jest każdego dnia. - Największy problem stanowią jeżdżący w tym miejscu na quadach - mówią administratorzy trasy

Zarabie: Ścieżka rowerowo-biegowa gotowa
Miasto 15

Zarabie: Ścieżka rowerowo-biegowa gotowa

W sobotę 13 października odbędzie się oficjalne otwarcie ścieżki rowerowo - biegowej biegnącej od mostu na Rabie przy ul. Piłsudskiego do drogi prowadzącej w kierunku Osieczan. Ścieżkę od kilku dni mieszkańcy wykorzystują do joggingu, przejażdżek rowerowych i spacerów

Komentarze

 • mirek@ 17 sty 2013

  FORUMOWICZE!!! MIESZKANCY TEGO MIASTA!!

  dla mnie to jest niewiarygodne. macie regulamin obrazkowy - w najprostszej formie jakiej może być, już ludzie pierwotni komunikowali sie w ten sposób, a wy nie potraficie wyciągnąć z niego wniosków?

  Pomoge wam:

  * Przekreslony człowiek rzucający śmieci - nie wolno śmiecić
  * przekreslony papieros - nie wolno palić
  * przekreślony człowiek wyrywający kwiatki - nie wolno zrywać kwiatków
  * przekreślony pies - zakaz wyprowadzania psów
  * przekreślone auto - hm co to może znaczyć? Nie można po niej jeździć autem?
  * przekreslony motor - hmm... no to jeszcze trudniejsze niż auto
  * przekreslony alkohol? - no tak pewnie nie można tu pić
  * przekreslony rodzic z dzieckiem - to może jednak, jak nazwa wskazuje ścieżka rowerowo-biegowa NIE SPACEROWA!!!
  * przekreslony namiot - pewnie to ścieżka rowerowo-biegowa nie pole namiotowe...

  Jestem załamany wszystkimi udzielającymi się na forum i domagającymi się wersji pisemnej. Brawo dla strony - podejmuje tematy społeczne, ale nasze społeczeństwa reprezentuje coraz niższy poziom

  59 12 Odpowiedz
  • جوبا 17 sty 2013

   wyciągać wnioski z regulaminu obrazkowego kazdy moze na swoj indywidualny sposób. Dlatego ludzie stworzyli pismo w celu jasnego okreslenia tematu przekazywanego.

   mirekm napisał/a:

   * Przekreslony człowiek rzucający śmieci - nie wolno śmiecić

   czyli na dlugosci 2,5km nie mozna smiecić, logiczne. Tylko dlaczego nie ma koszy zeby ten wymóg ułatwic??

   mirekm napisał/a:

   * przekreślony pies - zakaz wyprowadzania psów

   spokojnie zatem moge sobie tam biegac: z kotem, wielbłądem, strusiem, koniem itd

   mirekm napisał/a:

   * przekreslony rodzic z dzieckiem - to może jednak, jak nazwa wskazuje ścieżka rowerowo-biegowa NIE SPACEROWA!!!

   taki znak oznacza zakaz ruchu pieszych, pomijajac fakt ze biegacz jest również pieszym (?!!?), nie mogą ze sciezki korzystac osoby, ktore trenuja dyscypline Korzeniowieskiego czyli chód? Według Twojej interpretacji tak "prostego" regulaminu obrazkowego to rodzic wraz z dzieckiem nie moga jednak tutaj biegac?

   mirekm napisał/a:

   Jestem załamany wszystkimi udzielającymi się na forum i domagającymi się wersji pisemnej. Brawo dla strony - podejmuje tematy społeczne, ale nasze społeczeństwa reprezentuje coraz niższy poziom

   zgadzam sie z Toba w 100%, jest coraz niższy poziom. Ewidentnie mamy tutaj do czynienia z dewolucją społeczeństwa. Zamiast zapisac cos w prostym regulaminie (tekstowym) wraca sie do pisma obrazkowego jak ludzie pierwotni.
   Według mnie obok tych znaków powinien pojawic sie regulamin "pisany"

   drabel napisał/a:

   Teraz to ja się nie dziwię, że na ścieżce jest zamieszanie. Może wynika ono z tego, że niektórzy stosują się do znaków umieszczonych na słupkach wzdłuż trasy (poniżej tabliczek z odległościami) na których są rowerzysta na szarym tle oraz biegnący na czerwonym tle a z powyższego artykuły wynika, że jest odwrotnie.

   Redakcjo, rowery na szary, czy na czerwony zatem?

   Dzuba ;-)

   6 5 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  mirek nic dodać nic ująć :)

  27 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 17 sty 2013

  Napisałem w dyskusji, że czerwone należy do rowerzystów. Dostałem minusik. Teraz powinienem domagać się wykasowania tegoż. Ale tak jak wówczas pisałem "pół żartem, pół serio", tak i teraz.
  A serio by nie spamować. Dla tych co nie umieją czytać tabliczek, polecam lekturę: mirekm.
  Tym co jeszcze nie będą wiedzieli co i jak proponuję, by podeszli z wiaderkiem farby i na czerwonej ścieżce wymalowali symbol roweru. Nie za często, bo ścieżka zrobi się biała.
  Otwarty pozostaje problem marszobiegu. Starsi i nie tylko, czasem drepcą, czasem maszerują. Proponuję zaczaić się i w momencie kiedy zwalniają tempo głośno zachęcić do biegu. Kto to ma zrobić? Wielcy bracia Monitor i Megafon!
  W M-cach koniecznie trzeba na nowo odkryć proch!!!

  12 8 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  Teraz to ja się nie dziwię, że na ścieżce jest zamieszanie. Może wynika ono z tego, że niektórzy stosują się do znaków umieszczonych na słupkach wzdłuż trasy (poniżej tabliczek z odległościami) na których są rowerzysta na szarym tle oraz biegnący na czerwonym tle a z powyższego artykuły wynika, że jest odwrotnie.

  9 6 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  Podpisuję się pod powyższymi postami. Regulamin podany w najprostszej obrazkowej formie i są problemy ze zrozumieniem ?! To co będzie z formą pisemną, skoro obrazki ciężko zinterpretować :-D

  7 5 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  "Urzędnicy odpowiadają: - Natomiast jeśli chodzi o podział ścieżki na część biegową i rowerową, to czerwona przeznaczona jest dla rowerzystów, a jasna - dla biegaczy."
  Powyższa informacja nie jest zgodna z pionowym oznakowaniem torów, ani z ich technicznymi parametrami. No dobrze, skoro nasi mądrzy urzędnicy tak mówią, od teraz biegam szeroookim torem szarym, zaś rowerzyści niech sobie pomykają czerwonym (bez zajeżdżania drogi proszę, hehehe).

  4 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 17 sty 2013

  pierwszy raz slysze zeby gdzies nie mozna bylo spacerowac...

  17 21 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  Po ulicy nie wolno spacerować, od tego są chodniki ;-)

  16 7 Odpowiedz
  • Adriana 22 sty 2013

   Przepraszam bardzo , nie zgadzam się z tą wypowiedzią .
   Jak po chodnikach , jeżeli chodnika nawet nie ma od Dolnego Jazu aż do Osieczan , to wybacz , ale jak chcę dojść do np. parku z końca Zdrojowej , to jak , powiedz mi , jak ...Chyba poboczem....Według mnie powinni wreszcie zacząć myśleć o chodniku , a nie o ścieżce rowerowej.
   Zawsze , kiedy się ktoś chcę przejść pieszo , to jak zwykle niebezpiecznie jest , bo czy przyjemnie się idzie poboczem ,martwiąc się czy auto za blisko Ciebie nie pojedzie...To jest po prostu tragedia...!!!

   6 Odpowiedz
 • Kuba 17 sty 2013

  Mnie jest tylko smutno, bo do tej pory to była jedna z moich głównych ścieżek spacerowych z psem...

  22 4 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  W informacji do redakcji była też przekazana informacja, że jak miasto ogłaszało przetarg na odbudowę to zgodnie z jej wcześniejszym przeznaczeniem, ścieżka była spacerowa. A dokładnie brzmiało ogłoszenie tak "Odbudowa ścieżki pieszo - rowerowej na Zarabiu w Myślenicach od mostu na rzece Raba w ciągu ulicy Marszałka J. Piłsudskiego do drogi biegnącej do Osieczan". Nadmieniam ponadto, że od dolnego jazu w stronę Osieczan nie ma chodnika i dzieci do szkoły chodzą po niebezpiecznej ulicy, rozumiem że rodzice z dziećmi w wózkach i bez oraz osoby starsze lub po prosu nie biegające lub pedałujące mają chodzić ulicą (jakież to bezpieczne jak zza zakrętu wyjedzie rozpędzony samochód). Z powyższego jednoznacznie wynika przezorność urzędnicza - jak rowerzysta kogoś uszkodzi to nie nasza wina!!!

  14 7 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 17 sty 2013

   Kobieto o co ci chodzi? O sciezke rowerową czy chodniki w osieczanach bo ja sie już pogubilem... A wydaje ni sie że na twoje pytania dotyczące ścieżki udzielili już wystarczajacej odpowiedzi

   3 8 Odpowiedz
  • sebastian 17 sty 2013
   1 3 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  Uwaga na pędzące z zawrotnymi prędkościami ciała (obce)!
  :-D

  5 3 Odpowiedz
 • 17 sty 2013

  Wyobraźmy sobie sytuację, gdy po ścieżce dla rowerów spaceruje matka z wózkiem, a zza zakrętu wyjeżdża rozpędzony rowerzysta... O nieszczęście nietrudno - wyjaśnia Kornelia Uchacz.

  Wyobraźmy sobie sytuacje,że matka z dzieckiem jadą na rowerach zgodnie z regulaminem po czerwonej stronie, a zza zakrętu wyjeżdża rozpędzony rowerzysta jadący w przeciwną stronę - sytuacja równie a może nawet bardziej niebezpieczna.

  To żaden argument przeciwko pieszym, skoro matka z wózkiem może iść po stronie czerwonej to równie dobrze jakiś rowerzysta może jechać po stronie szarej i wpaść na ...matkę biegnącą z dzieckiem.

  i tak nikt tego nie będzie przestrzegał i dobrze, a jako rowerzysta polecam innym bikerom nie tracić czasu na ten betonowy szajs tylko skorzystać z tego co wypiętrzyła nam natura :)

  12 Odpowiedz
 • 17 sty 2013
  bartek napisał/a:

  AAgnieszka napisał/a:W informacji do redakcji była też przekazana informacja, że jak miasto ogłaszało przetarg na odbudowę to zgodnie z jej wcześniejszym przeznaczeniem, ścieżka była spacerowa. A dokładnie brzmiało ogłoszenie tak "Odbudowa ścieżki pieszo - rowerowej na Zarabiu w Myślenicach od mostu na rzece Raba w ciągu ulicy Marszałka J. Piłsudskiego do drogi biegnącej do Osieczan". Nadmieniam ponadto, że od dolnego jazu w stronę Osieczan nie ma chodnika i dzieci do szkoły chodzą po niebezpiecznej ulicy, rozumiem że rodzice z dziećmi w wózkach i bez oraz osoby starsze lub po prosu nie biegające lub pedałujące mają chodzić ulicą (jakież to bezpieczne jak zza zakrętu wyjedzie rozpędzony samochód). Z powyższego jednoznacznie wynika przezorność urzędnicza - jak rowerzysta kogoś uszkodzi to nie nasza wina!!!Kobieto o co ci chodzi? O sciezke rowerową czy chodniki w osieczanach bo ja sie już pogubilem... A wydaje ni sie że na twoje pytania dotyczące ścieżki udzielili już wystarczajacej odpowiedzi

  Porównanie "bartek": rower kontra człowiek a samochód kontra człowiek. A tak poza tym to czerwona na biegnących a szara dla rowerów - takie jest oznakowanie pionowe.

  3 2 Odpowiedz
 • HerFlick 17 sty 2013

  Niech zamkną jak stok na Chełmie ,może to tez należy do nadleśnictwa..

  8 1 Odpowiedz
 • 17 sty 2013
  Dżuba napisał/a:

  mirekm napisał/a:
  * przekreślony pies - zakaz wyprowadzania psów

  spokojnie zatem moge sobie tam biegac: z kotem, wielbłądem, strusiem, koniem itd

  Przytoczone przez Ciebie zwierzęta ujęte są ograniczeniami co do ich trzymania wynikającymi z odrębnych przepisów prawa. Co do biegania z kotem na smyczy to przepisu zabraniającego takowej praktyki należy szukać w kodeksie karnym pod paragrafem związanym ze znęcaniem się nad zwierzętami.

  Dżuba napisał/a:

  mirekm napisał/a:
  * przekreslony rodzic z dzieckiem - to może jednak, jak nazwa wskazuje ścieżka rowerowo-biegowa NIE SPACEROWA!!!
  taki znak oznacza zakaz ruchu pieszych

  Zakaz ruchu pieszych to znak B-41 i przedstawia postać człowieka na białym tle w czerwonej obwódce znaku. Symbol widniejący do opisu regulaminu ścieżki nie stanowi znaku drogowego w myśl przepisów formalnych.
  Trzymanie dziecka za rękę każdemu człowiekowi którego wyniki testów osobowości są zgodne z wiekiem biologicznym powinno się kojarzyć ze spacerowaniem. Chód o którym piszesz jest dyscypliną sportową zaliczaną do dyscyplin lekkoatletycznych. Spacer nie jest dyscypliną sportową. Interpretowanie chodu jako dyscypliny nie tożsamej ze spacerowaniem jest tu problematyczne. Nie ma także ograniczeń wiekowych co do korzystania ze ścieżki.

  5 8 Odpowiedz
 • جوبا 18 sty 2013

  Drogi Mieszkancu,

  w chwili obecnej w Twojej wypowiedzi odnajduje manipulacje. Jak sam napisałeś symbole umieszczone na tablicy nie stanowia znaków okreslonych przez odpowiednie przepisy np o ruchu drogowym, zatem jezeli jest brak objasnienia tychze symboli, kazdy moze je interpretowac na swoj sposób. Równiez i Ty stwierdziłes to w swojej wypowiedzi cytuje "powinno się kojarzyć" ale nie musi, tak? Zatem mi sie kojazy w sposób odmienny tj, "nie moge biegac z dzieckiem trzymajac je za reke" lub "osoby o róznym wzroscie nie moga biegac trzymajac sie za reke". Symbol uzyty w tym znaku jest ogolnie przyjetym symbolem ruchu pieszych, bieganie takze jest ruchem pieszych. Zatem wytlumacz mi dlaczego jest tutaj zastosowany znak (symbol) zakazu ruchu pieszych skoro przeznaczenie sciezki jest biegowo rowerowe?
  Jezeli znak ten miał okreslac sciezke jako tylko biegową, to nie pozwala na chodziarstwo, "toz to przeciez nie jest bieg", a jednak jest ruchem pieszych jednoczesnie jak słusznie zauwazyles bedac dyscyplina lekkoatletyczna, tak?

  Musze równiez zauważyc ze nie spotkałem sie nigdzie z zapisem, abym to nie mógl prowadzic kota na smyczy (jezeli takowy jest to prosze powiedz mi gdzie), podobnie dotyczy to konia czyz nie mozna biec z kłusujacym koniem na uwiązie? Inne przytoczone w mojej wypowiedzi zwierzeta były tylko przykładem majacym na celu uswiadomic różnorodny sposob interpretacji tego symbolu. Nie wiem czy moge biec z strusiem, czy wielbładem, rowniez do nich nie spotkalem zadnego zapisu zakazujacego mi bieganie na smyczy lub uwiązie.

  Powtórze sie zatem, według mnie obok tych znaków powinien pojawic sie regulamin "pisany" w sensie np objasnienie uzytych tutaj symboli.

  Dzuba ;-)

  5 6 Odpowiedz
  • 18 sty 2013

   Tak, typowo polskie, zwłaszcza myślenickie podejście. Byle pod siebie. Szklanka może być w połowie pusta lub w połowie pełna zależy jak bardzo mnie się chce pić.
   Masz racje Dżuba - teraz sam jestem zdania, że KONIECZNIE powinno być dodane objaśnienie pisemne ponieważ żyjemy w kraju ludzi wiecznie niezadowolonych którzy zawsze szukają drugiego dna i dziury w całym.

   Dżuba napisał/a:

   Zatem mi sie kojazy w sposób odmienny tj, "nie moge biegac z dzieckiem trzymajac je za reke" lub "osoby o róznym wzroscie nie moga biegac trzymajac sie za reke".

   Czy Ty widzisz co Ty piszesz? Proponuję wykonanie testu Rorschacha, najlepiej u jakiegoś dobrego specjalisty. Może się bowiem okazać że jesteś człowiekiem o wyjątkowo głębokich wyobrażeniach.

   Dżuba napisał/a:

   Symbol uzyty w tym znaku jest ogolnie przyjetym symbolem ruchu pieszych, bieganie takze jest ruchem pieszych. Zatem wytlumacz mi dlaczego jest tutaj zastosowany znak (symbol) zakazu ruchu pieszych skoro przeznaczenie sciezki jest biegowo rowerowe?

   Po raz drugi napiszę: to nie jest znak zakazujący ruchu pieszych. To jest symbol przekreślony przedstawiający postać człowieka trzymającą za rękę mniejszą postać człowieka. Jeśli Tobie kojarzy się to z bieganiem to powracam do propozycji wykonania wspomnianego testu. (Dla ułatwienia: ani złączone nogi obu postaci ani trzymanie za rękę nie sugerują biegu. Bieganie za rękę nie pozwala wykonywać dowolnych ruchów przez co jest niemotoryczne i nie może się kojarzyć z bieganiem).
   I osobiście uważam, że ścieżka nie jest przeznaczona dla chodu sportowego.

   Dżuba napisał/a:

   Musze równiez zauważyc ze nie spotkałem sie nigdzie z zapisem, abym to nie mógl prowadzic kota na smyczy (jezeli takowy jest to prosze powiedz mi gdzie), podobnie dotyczy to konia czyz nie mozna biec z kłusujacym koniem na uwiązie?

   Dziwne... Potrafisz dostrzec sprinterów w symbolu taty z dzieckiem idących za rękę a nie potrafisz sobie wyobrazić biegu z kotem na smyczy... Pomogę Ci. Nie ma zakazu prowadzenia kota na smyczy, owszem ale istnieje przepis zabraniający wleczenia kota za szyję po kostce brukowej.

   Dżuba napisał/a:

   Powtórze sie zatem, według mnie obok tych znaków powinien pojawic sie regulamin "pisany" w sensie np objasnienie uzytych tutaj symboli.

   Dzuba ;-)

   Po naszej krótkiej dyskusji zgadzam się w 100%. Przekonałeś mnie Dżuba, naprawdę mnie przekonałeś że takie objaśnienie jest konieczne. Dziękuję Ci za to i pozdrawiam :)

   4 2 Odpowiedz
 • 18 sty 2013

  brakuje znaku:
  - zakaz palenia ognisk i grillowania
  - zakaz wypasania krów
  - zakaz wyrębu drzew
  - zakaz załatwiania potrzeb fizjologicznych
  - zakaz uprawiania seksu
  ....
  no chyba, że wymienione są na omawianej ścieżce dozwolone ???

  a najlepiej to postawcie fotoradar, będzie miał dwie funkcje:
  - rozróżnić pieszego (spacerującego) od biegacza
  - a przy okazji wyłapie piratów rowerowych

  9 3 Odpowiedz
  • 19 sty 2013

   Reguluje to uchwała Rady Miasta, w tej samej jest wydzielone miejsce na Zarabiu przeznaczone na grilowanie. Ogniska są zabronione innymi przepisami.

   fww99 napisał/a:

   - zakaz wypasania krów

   Można zastosować przepis art 77 kodeksu wykroczeń, ew przepis dotyczący niszczenia roślinności na terenach publicznych co jest zakazane w myśl art 144 wspomnianej ustawy

   fww99 napisał/a:

   - zakaz wyrębu drzew

   Czynność ściśle określona przez przepisy ustawy o ochronie roślin lub ochronie środowiska nakładająca wysokie kary w zależności od cm grubości pnia wyciętego drzewa. Ew przepisy dotyczące uszkadzania roślinności lub kradzieży drzewa.

   fww99 napisał/a:

   - zakaz załatwiania potrzeb fizjologicznych

   Zabronione przepisem kodeksy wykroczeń w myśl artykułu 51 (wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym) ew zanieczyszczenie miejsca publicznego (art 145 tegoż kodeksu)

   fww99 napisał/a:

   - zakaz uprawiania seksu

   Czynność regulowana przepisem kodeksu wykroczeń art 140 czyli tzw nieobyczajny wybryk.

   Wystarczy wpisać w google wymienione przez Ciebie "czynności" żeby znaleźć przepis który reguluje ich stosowanie. nie trzeba być prawnikiem. No ale w Myślenicach wszyscy są prawnikami... Szkoda słów.

   Yerma napisał/a:

   a jak mam kijki do NW i psa ze sobą to jestem pieszy czy biegacz? Czy może zależy to od tego w jakim tempie zasuwam??

   NW czyli Nordic Walking jak sama nazwa z j. angielskiego wskazuje walking = pieszy, spacerowy, natomiast walk to spacer, chód, marsz... Więc nie jest to bieganie. Ścieszka jest biegowo-rowerowa, czy to jest na prawde takie trudne?

   2 4 Odpowiedz
   • 19 sty 2013

    czytaj między wierszami, to był sarkazm
    śmiecenie też jest zabronione odpowiednimi przepisami (które pewnie przytoczysz) podobnie jak spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz biwakowanie w miejscach nie wyznaczonych a mimo to odpowiednie oznaczenia zakazów pojawiły się w regulaminie :)

    mieszkaniec napisał/a:

    No ale w Myślenicach wszyscy są prawnikami... Szkoda słów.

    nawet bym się nie ośmielił tak twierdzić

    1 1 Odpowiedz
 • 19 sty 2013

  ścieżka rowerowa jest tak wąska, że nie miną się na niej dwa rowery. kto to zaprojektował, czemu nikt nie pomyślał?

  3 Odpowiedz
 • 19 sty 2013

  a jak mam kijki do NW i psa ze sobą to jestem pieszy czy biegacz? Czy może zależy to od tego w jakim tempie zasuwam??

  2 3 Odpowiedz
 • 19 sty 2013

  Brak słów na te brednie

  2 Odpowiedz
 • sebastian 20 sty 2013
  bartek napisał/a:

  AAgnieszka napisał/a:W informacji do redakcji była też przekazana informacja, że jak miasto ogłaszało przetarg na odbudowę to zgodnie z jej wcześniejszym przeznaczeniem, ścieżka była spacerowa. A dokładnie brzmiało ogłoszenie tak "Odbudowa ścieżki pieszo - rowerowej na Zarabiu w Myślenicach od mostu na rzece Raba w ciągu ulicy Marszałka J. Piłsudskiego do drogi biegnącej do Osieczan". Nadmieniam ponadto, że od dolnego jazu w stronę Osieczan nie ma chodnika i dzieci do szkoły chodzą po niebezpiecznej ulicy, rozumiem że rodzice z dziećmi w wózkach i bez oraz osoby starsze lub po prosu nie biegające lub pedałujące mają chodzić ulicą (jakież to bezpieczne jak zza zakrętu wyjedzie rozpędzony samochód). Z powyższego jednoznacznie wynika przezorność urzędnicza - jak rowerzysta kogoś uszkodzi to nie nasza wina!!!Kobieto o co ci chodzi? O sciezke rowerową czy chodniki w osieczanach bo ja sie już pogubilem... A wydaje ni sie że na twoje pytania dotyczące ścieżki udzielili już wystarczajacej odpowiedzi

  sprawdz sobie gdzie się osieczany zaczynają ....a co do tej inwestycji to miała być pieszo rowerowa no ale układziki urzędasów myślenickich( ja tobie rondo a ty mi ścieżke)są jakie są a my się nie liczymy...polska norma

  2 2 Odpowiedz
 • 20 sty 2013

  Większość pisze tu straszne głupoty analizując obrazkowy regulamin po swojemu, i robi sobie żarty. Natomiast prawdziwy problem polega na tym, że ŚCIEŻKA ROWEROWA JEST ZA WĄSKA, NIE MINĄ SIĘ NA NIEJ DWA ROWERY!! - jak można zbudować taką ścieżkę dla rowerów, no chyba ze ścieżka miałaby być jednokierunkowa, no ale to i tak byłby problem z wyprzedzaniem, oraz W ŻADNYM CYWILIZOWANYM KRAJU NIE BUDUJE SIĘ ŚCIEŻEK DO BIEGANIA Z BETONU! przecież jak wiadomo beton to najgorsza nawierzchnia do biegania, niszczy stawy, lepiej już było wysypać żwirkiem i zabezpieczyć.
  chciałabym, żeby ktoś, kto jest odpowiedzialny za ścieżkę, zwrócił uwagę na ten problem.
  A tak po za tym, to zamiast budować tą absurdalna ścieżkę i nazywać ją pompatycznie "ścieżka rowerow-biegowa" to już lepiej było wylać tam asfalt i nazwać to ścieżka rekreacyjną, gdzie można by było jeździć na rolkach, spacerować, brać dzieci na rower itp.
  Rowerzystą można zaproponować inne tereny, wytyczyć nowe szlaki rowerowe, przecież mamy wspaniałe możliowści terenowe, szlaki z podziałem na trudne, łatwe, rekreacyjne - gdzie śmiało rodzina z dziećmi, lub osoby z gorszym sprzętem by sobie poradziły, a dla biegaczy wysypać ścieżki żwirowe.
  Nie rzucam słów na wiatr, chętnie pomogę wytyczyć takie szlaki jako osoba doświadczona zarówno rowerowo jak i biegowo.

  9 Odpowiedz
 • 20 sty 2013

  Niedomagania są widoczne - te techniczne, jak i te związane z oznakowaniem torów. Póki zima, twardość nawierzchni świetnie amortyzuje warstwa śniegu (o ile jest), lecz na sezon wiosenno/letni są są w okolicy przyjemniejsze i bardziej bezpieczne ścieżki, których koniecznie zasmakować trzeba;-). Racja, nawierzchnia bardziej odpowiada charakterem ścieżce rekreacyjnej/zdrowia i czy tego ktoś chce, czy nie, taką pewnie się stanie wraz z nadejściem wiosny, kiedy ilość spacerowiczów po prostu uniemożliwi innego rodzaju aktywność. Mieszkańcy są potrzebni jedynie do oddania głosów i na tym ich rola się kończy, później decydują interesy i mniejsze lub większe kuluarowe układziki - taka już polska demokracja. Pozostaje zaakceptować, nawet pośmiać koniecznie, bo widać w gabinetach sam "temgi głów":-D (jak niegdyś pisał Zdzichó).

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 62

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 48

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...