Myślenice

Myślenice. Otwarto Klub Senior+

Myślenice. Otwarto Klub Senior+
Fot. muw.pl

Znalazł się tu m.in. sprzęt do aktywności sportowych, przyrządy wykorzystywane w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, wzmacniające narządy ruchu i sprzęt komputerowy

 

Klub mieści się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Piłsudskiego 20, gdzie dla seniorów przygotowano specjalną przestrzeń. To łącznie 412 m.kw. powierzchni dostosowanej w taki sposób, aby możliwe było realizowanie różnych zajęć.

Znalazł się tu m.in. sprzęt do aktywności sportowych, przyrządy wykorzystywane w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, wzmacniające narządy ruchu i sprzęt komputerowy.

Klub Senior+ zapewniać będzie 30 miejsc. Zajęcia odbywać się będą w wyznaczonych godzinach, pięć razy w tygodniu. Jednak to sami seniorzy zdecydują, w których i jak często chcą uczestniczyć.

Utworzony w Myślenicach Klub Senior+ powstał w ramach rządowego programu „Senior+”. Zadanie zrealizowało Centrum Usług Społecznych, korzystając ze środków pozyskanych w 2022 r.

Koszt utworzenia myślenickiego Klubu Senior+ zamknął się w 190 000 zł. Środki własne stanowiły 41 100 zł, natomiast przyznane dofinansowanie wyniosło 148 900 zł.

Komentarze (1)

Zobacz więcej