Sport

Ania Korus kończy ogólnopolski turniej jeździecki Cavaliada na trzecim miejscu

Ania Korus kończy ogólnopolski turniej jeździecki Cavaliada na trzecim miejscu

Niedawno pisaliśmy o tym, że jednym z marzeń 11-latki z Borzęty jest udział w cyklu zawodów Cavaliada. Po tym jak udało jej się awansować do turnieju, rywalizację zakończyła na 3 miejscu

 

Turniej składał się z zawodów rozgrywanych w 4 miastach. W Warszawie Ania zajęła 3 miejsce, w Poznaniu znalazła się poza podium, z kolei w Sopocie nie miała sobie równych i zajęła 1 miejsce.

W finale, jaki rozegrano w Krakowie, 11-letnia mieszkanka Borzęty rywalizując z 200 uczestnikami ostatecznie zakończyła cykl  rozgrywek CAVALIADA FUTURE na podium w klasyfikacji generalnej, zajmując 3 miejsce.

To nie wszystkie sukcesy młodej zawodniczki. Niedawno odebrała od MZJ puchar za 1 miejsce w rankingu młodzicy na kucach oraz nominacje do kadry małopolski na sezon 2023.

W marcu na kucach Marat i Balysady Jacko powalczy o tytuł halowego Mistrza Polski Dzieci i Młodzieży na hipodromie w Sopocie.

Ania Korus ma 11 lat mieszka i uczy się w Szkole Podstawowej w Borzęcie. Samodzielnie konno jeździ od 5 roku życia, a w zawodach skokowych bierze udział odkąd ukończyła 8 lat. Początkowo były to zawody lokalne, głównie odbywające się na terenie Małopolski, ale od dwóch sezonów Ania próbuje swoich sił w turniejach o zasięgu ogólnopolskim. Jak się okazuje z efektami.

Na co dzień trenuje w Klubie jeździeckim "Stajnia Przylesie Borzęta” pod czujnym okiem mamy, która jest również jej trenerką. - Treningi odbywają się większości na miejscu w klubie, ale co jakiś czas trzeba pojechać na trening do innych większych ośrodków pojeździć na większym placu, czy obyć konie z innym miejscem z innymi przeszkodami. Zawody to wyjazdy po całym kraju najczęściej od czwartku do niedzieli, co nie tak łatwo pogodzić ze szkołą, zaległości Ania nadrabia na zawodach najczęściej przerwach między startami – mówi mama i trenerka Magda Korus.

Rodzinna praca zaowocowała awansem do warszawskiej edycji turnieju Cavaliada, gdzie można było oglądać Anię wśród najlepszych jeźdźców Polski. To najwyższej rangi międzynarodowe zawody jeździeckie rozgrywane w Polsce. Cykl organizowany jest w czterech lokalizacjach w największych arenach widowiskowo sportowych, rywalizacja zaczyna się 10 listopada na hali Torwar Warszawa później Międzynarodowe Targi Poznań, Ergo Arena Sopot, a kończy finałowa impreza na Tauron Arena Kraków.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej