Anna Korus i Amelia Marszałek ze Stajni Przylesie w Borzęcie na największym turnieju jeździeckim w Polsce Cavaliada Tour

Po zmaganiach w czterech największych halach widowiskowo sportowych w Polsce, ostatecznie w Tauron Arenie Kraków - Amelia Marszałek wygrała klasyfikacje mini – kucyki mniejsze, a Anna Korus w grupie midi - kucki większe zajęła trzecie miejsce

Turniej Cavaliada Tour to seria największych i najbardziej prestiżowych zawodów jeździeckich w Polsce. Te międzynarodowe zawody, jako finał ligi Europy centralnej w skokach przez przeszkody, przyciągają zawodników z Europy i ze świata. W trakcie międzynarodowych targów w Poznaniu w tegorocznej edycji wzięło udział 600 koni i zawodnicy z 17 krajów, a na trybunach zasiadło 17 tys. widzów.

Od kilku lat w turnieju szansę dostają najmłodsi i najzdolniejsi jeźdźcy w Polsce. Możliwość wystartowania otrzymuje 8 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych MINI oraz MIDI. To marzenie każdego młodego jeźdźca, stąd też przez cały sezon poprzedzający Cavaliade ponad 200 par w 7 lokalizacjach w całej Polsce walczy o punktu uprawniające do startu.

W ubiegłorocznej edycji udało się to osiągnąć Annie Korus ze Stajni Przylesie Borzęta, która w kategorii mini ukończyła cały turniej na 3 miejscu, a w specjalnej edycji letniej rozgrywanej na plaży w Świnoujściu zwyciężyła w konkursie sztafet.

W tym sezonie do turniej zakwalifikowały się dwie zawodniczki klubu z Borzęty, to Amelia Marszałek w kategori Mini i Anna Korus tym razem w kategorii Midi.

Po zmaganiach w największych halach widowiskowo sportowych w Polsce ostatecznie w kategorii mini – kuce, po wygranym finale w Tauron Arena Kraków, pierwsze miejsce zdobyła Amelia Marszałek na kucu Lasek.

Dwie zawodniczki na podium w dodatku z jednego klubu to rzadkie osiągnięcie i największy sukces zawodniczek z małopolski w historii Cavaliada future. Anna Korus tym razem już w kategorii kucy większych powtórzyła swój wynik z ubiegłego roku i zakończyła rywalizację na podium z 3 miejscem.

Oprócz tego dziewczyny na sezon 2024 zostały powołane do kadry Małopolski, a Anna Korus zdobyła tytuł wice mistrza Polski Młodzików WKKW 2023. Dziewczyny mają też kwalifikacje do rozgrywanych w kwietniu halowych Mistrzostw Polski w Lesznie.