Judo

Hubert Strzelec 5. w Pucharze Polski w Piasecznie

Najwyższe miejsce spośród zawodników TG Sokół zajął Najbliżej Hubert Strzelec, który w kat. -81 kg zawody zakończył na 5. miejscu

W Pucharze Polski juniorek juniorek młodszych i juniorów młodszych w Piasecznie, wzięło udział ok. 450 zawodników z całej Polski.

TG Sokół Myślenice reprezentowali: Amelia Różańska, Jakub Sala, Maciej Mitan, Hubert Strzelec, Adam Stopka.

Najbliżej podium Pucharu Polski, był startujący w kategorii wagowej -81 kg Hubert Strzelec, który awansował do ćwierćfinału, gdzie przegrał z reprezentantem RYŚ Warszawa (jak się później okazało ze zwycięzcą kategorii -81). Następnie trafił do repasaży, a tam po wygraniu dwóch walk, wywalczył miejsce w bloku finałowym, gdzie w walce o brązowy medal przegrał z zawodnikiem z Katowic, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Pozostali walczyli ze zmiennym szczęściem i odpadli z turnieju w walkach eliminacyjnych do strefy punktowanej. Adam Stopka w kat. -60kg, Jakub Sala w kat. - 66 kg oraz Amelia Różańska w kat. -57 kg, po wygraniu swoich pierwszych walk awansowali do 2 rundy turnieju, gdzie doznali porażki i odpadli z turnieju. Maciej Mitan w kat. +81 kg, zakończył turniej w pierwszej rundzie eliminacyjnej.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Warmińsko-Mazowiecki Związek Judo oraz Ikizama Judo Club.