Judo

Hubert Strzelec zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Przepustkę do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył Hubert Strzelec (U18 / -81 kg), który w Rybniku zajął drugie miejsce

W dniu 1 kwietnia w Rybniku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których rywalizowali judocy z 4 województw: Małopolski, Śląska, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, to część państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego. Jest ogólnokrajową imprezą sportową o randze Mistrzostw Polski dla młodych sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego.

W walce o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wystartowali w składzie Amelia Różańska, Adam Stopka, Maciej Mitan, Hubert Strzelec, Jakub Sala, Milan Ostafin.

W Rybniku przepustkę do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył Hubert Strzelec (U18 / -81 kg), który po zwycięstwach w parterze awansował do finału, gdzie przegrał z reprezentantem Rzeszowa.