Drogi

Powiat myślenicki. Tylko jednego dnia 39 kierowców przekroczyło prędkość, 3 straciło prawa jazdy

Powiat myślenicki. Tylko jednego dnia 39 kierowców przekroczyło prędkość, 3 straciło prawa jazdy

Tylko jednego dnia podczas kontroli drogowych policjanci z myślenickiej grupy speed ujawnili 39 przekroczeń prędkości. Trzech kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym

 

Dwóch kierowców straciło prawa jazdy jeszcze przed 8 rano w piątek 31 marca, obaj w Dąbiu (gmina Raciechowice) na drodze wojewódzkiej. Najpierw 48-latek z Dobczyc, jadący toyotą przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 61 km/h. Chwilę później w tym samym miejscu, jeszcze szybszy okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, który peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Tego samego dnia, jeszcze przed południem, w Sierakowie (gmina Dobczyce) policjanci zatrzymali do kontroli 19-latka z powiatu wielickiego. Kierujący bmw, w miejscu z ograniczeniem do 50 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Młody kierowca egzamin na prawo jazdy zdał niespełna rok temu.

- W każdym z powyżej opisanych przypadków, jako, że wykroczenia popełnione zostały w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy. Pierwszych dwóch kierujących otrzymało mandaty karne w wysokości 2000 złotych, a na ich konto trafiło po 14 punktów karnych. Najmłodszy z kierujących zapłaci mandat w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i dostosowywanie prędkości do panujących warunków – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze (4)

 • 4 kwi 2023

  Zapraszam kochaną policję na ulicę Sobieskiego w Myślenicach , na pewno statystyki wzrosną.

  21 1 Odpowiedz
 • 5 kwi 2023

  Widzę że jak teraz policja pokazuje zdjęcia to specjalnie ucina obraz gdzie pisze z jakiej odległości był pomiar

  1 5 Odpowiedz
 • 5 kwi 2023

  Dalej łapią tam gdzie zadupie i niebezpieczeństwo 10% a tam gdzie trzeba to ich nie ma … ostatnio bym puknął babkę na pasach pod kosciólkiem bo zaparkowane duże auto tak ze mie mogłem jej widzieć …. Wracając patrol przejeżdżał i zero reakcji chociaż musieli to widzieć gdyż puszczali przechodnia …
  Ale statystyki musza się zgadzać …

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej