Myślenice

Myślenice. Czy hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu doczeka się wymiany parkietu?

Myślenice. Czy hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu doczeka się wymiany parkietu?

Gmina Myślenice szuka wykonawcy, który podejmie się wymiany podłogi w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu. W 14-letniej historii obiektu, takie prace przeprowadzone zostaną po raz pierwszy 

 

Termin składania ofert do ogłoszenia o zamówieniu już minął. W przypadku wyłonienia wykonawcy, umowa na wykonanie prac zostanie podpisana do 17 maja.

Budowę hali rozpoczęto w 2005 roku i trwała niespełna 4 lata. Początkowo ówczesne władze gminy, planowały wybudować obiekt w miejscu starej kotłowni na Osiedlu Tysiąclecia, ale ostatecznie przesądzono jednak o lokalizacji na Zarabiu.

Przedmiotem planowanej przez gminę inwestycji jest wymiana nawierzchni (podłogi) w sali widowiskowo-sportowej na Zarabiu w Myślenicach. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 662 tys. zł. 

Hala jest w stanie pomieścić 1200 widzów, jej całkowita powierzchnia użytkowa to 4417,90 m.kw. powierzchnia zabudowy - 3065,80 m.kw. zaś kubatura - 46295 m. sz. Wysokość budynku to 17,78 m., przy czym nad polem gry jest to 12,5 m.

Przystosowana jest zarówno do organizacji imprez sportowych, jak i widowisk artystyczno - rozrywkowych. Znajduje się na niej pełnowymiarowe boisko do siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki.

„To wyjątkowy pod wieloma względami obiekt. Oprócz standardowego wyposażenia sportowego, w hali jest także centrum odnowy biologicznej z siłownią, salą fitness, sauną, solarium i hydromasażem”podczas oficjalnego otwarcia hali w 2009 r. mówił Maciej Ostrowski, ówczesny burmistrz Myślenic.

W 14-letniej historii obiektu, jego podłoga będzie wymieniana po raz pierwszy.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 25 kwi 2023

  A nie wystarczy wycyklinować i pomalować?

  26 2 Odpowiedz
 • 25 kwi 2023

  A może wystarczy cyklinowanie? ;-)

  21 2 Odpowiedz
 • 25 kwi 2023

  Razem z parkietem trzeba jeszcze wymienić burmistrza Szlachetkę. Ciekawe kiedy on zrealizuje chociaż jedną tak wielką inwestycję jak jego poprzednik?
  Czy ktoś wie jakie wymiary ma hala budowana przez niego w Drogini (byłoby to niezłe porównanie działalności byłego i obecnego burmistrza).

  25 9 Odpowiedz
 • 25 kwi 2023

  Kto na to wszystko narobi?

  16 Odpowiedz
 • 25 kwi 2023

  Romulus ale bredzisz . Kiedy byłeś na tym parkiecie ostatnio ? w szkole podstawowej nr. 3 parkiet na hali ma prawie 40 !!!!! lat i tam jest codziennie wiele godzin deptany i tam to jest rzeczywiście do wymiany a ten na zarabiu jest o niebo lepszy niż w 3 .
  Nie mam pojęcia komu wpadł do głowy taki pomysł ? ktoś musi mieć w tym jakiś interes .

  14 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku
Myślenice 5

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku

Teatr Ognia Tesserakt z Bielska-Białej po raz trzeci pojawił się w Myślenicach. Artyści zaprezentowali bogaty taniec iskier, pirotechnikę i masę efektów   T...