Fotoreportaż

Igrzyska Europejskie 2023 w obiektywie Bartka Ziółkowskiego. "To 20 moich ulubionych zdjęć"

Igrzyska Europejskie 2023 w obiektywie Bartka Ziółkowskiego. "To 20 moich ulubionych zdjęć"
Fot. Bartek Ziółkowski

Jego celem było skupienie się na emocjach, które towarzyszom sportowcom podczas zawodów.

„To zbiór 20 moich ulubionych zdjęć z tegorocznych Igrzysk Europejskich oraz galeria z walk w kickboxingu i muaythai toczonych w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu” – mówi autor

 

Sportowym wydarzeniem 2023 roku w naszym regionie była organizacja III Igrzysk Europejskich, której podjęło się Województwo Małopolskie oraz miasto Kraków. To wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy.

Zawody sportowe rozgrywane były w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach. Ponadto sportowcy podejmowali rywalizacje w innych miastach Polski południowej: Bielsku-Białej, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie.

Zmagania sportowców odbywające się w ramach Igrzysk Europejskich 2023 organizowane były w randze Mistrzostw Europy, jak również stanowiły kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Podczas imprezy w naszym regionie wystąpiło ok. 7000 zawodników z 48 krajów.

Występy niektórych z nich śledził nasz fotoreporter Bartek Ziółkowski. Dzisiaj prezentujemy galerię wybranych fotografii, które jak mówi ich autor „są zbiorem 20 moich ulubionych zdjęć z tegorocznych igrzysk”. Oprócz najlepszych ujęć, prezentujemy też galerię z ostatniego dnia igrzysk, podczas których rozgrywano pojedynki w kickboxingu i muaythai. 

Bartek Ziółkowski: To zbiór 20 moich ulubionych zdjęć z tegorocznych Igrzysk Europejskich oraz galeria z walk w kickboxingu i muaythai toczonych w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu. Przede wszystkim chciałem na nich uchwycić jak najwięcej emocji, które towarzyszą sportowcom podczas zawodów.

Nie zabrakło dynamicznych ujęć, których jako fotograf sportowy cenię najbardziej! Praca przy wydarzeniu takiej rangi dała mi wielką satysfakcję, a różnorodność konkurencji sportowych ogromne doświadczenie na przyszłość.

Igrzyska Europejskie 2023: „20 moich ulubionych zdjęć”, fot. Bartek Ziółkowski.

Fotorelacja z pojedynków w kickboxingu i muaythai w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu w Myślenicach: 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Woda błyskawiczna
Fotoreportaż 0

Woda błyskawiczna

Skutki trzygodzinnej nawałnicy, jaka przeszła nad gminą Myślenice zostały okrzyknięte „powodzią błyskawiczną”, a jej konsekwencje w samym Głogoczowie usuwano...