Sport

Myślenice. Strefa kibica Igrzysk Europejskich stanęła na Zarabiu. W hali można oglądać pokazy kickboxingu oraz muaythai

Myślenice. Strefa kibica Igrzysk Europejskich stanęła na Zarabiu. W hali można oglądać pokazy kickboxingu oraz muaythai
Fot. Bartek Ziółkowski

W Małopolsce trwają Igrzyska Europejskie. W całym województwie sportowcy rywalizują w różnych konkurencjach. W Myślenicach na Zarabiu znalazła się strefa kibica, a fani sportu mogą oglądać turnieje pokazowe w kickboxingu oraz muaythai

 

Województwo małopolskie oraz miasto Kraków otrzymały prawo organizacji III Igrzysk Europejskich w 2023 roku, które potrwają do 2 lipca. To wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy. 

Zawody sportowe są rozgrywane w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach. Ponadto sportowcy podejmują zmagania w innych miastach Polski południowej: Bielsku-Białej, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie.

Zmagania sportowców odbywające się w ramach Igrzysk Europejskich organizowane są w randze Mistrzostw Europy, jak również stanowią kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Podczas imprezy w naszym regionie wystąpi ok. 7000 zawodników z 48 krajów.

W Myślenicach rozegrane zostaną turnieje w kickboxingu (30 czerwca – 1 lipca) oraz w muaythai (25-27 czerwca). Jak czytamy na stronie organizatora; oba turnieje zostaną rozegrane w randzie pokazowej, nieolimpijskiej i rozgrywane będą w formule turnieju, w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu.

W niedzielę na hali widowiskowo - sportowej odbyły się pokazy grup z Tajlandii i eliminacje w kat. kobiet i mężczyzn. W poniedziałek, 26 czerwca na godz. 14 zaplanowano pokazy, a w godz. 15-18 przeprowadzone zostaną eliminacje. Z kolei we wtorek 27 czerwca (od godz. 14 do 19:15) oprócz pokazów rozegrane zostaną finały oraz przeprowadzone ceremonie medalowe.

Wstęp na trybuny myślenickiej hali jest bezpłatny, podobnie jak do strefy kibica znajdującej się przed nią. W niej umieszczono telewizory transmitujące rywalizację z aren Igrzysk Europejskich, dmuchańce dla dzieci i strefę gastronomiczną.

 

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • mirek@ 26 cze 2023

  chyba dla politykow, bo mozna sie polansowac

  21 3 Odpowiedz
 • 26 cze 2023

  Obserwując olimpiadę w TVP, widzę zainteresowanie kibiców prawie zerowe. W Chorzowie lekkoatletyka przy pustych trybunach , jedynie koszykówka 3x3 przy Błoniach ma jakąś widownię. Pływalnie puste i stadion na Reymonta pusty.
  Nie wiem dla kogo ta Olimpiada, chyba tylko dla sportowców i ewentualnie dla TV.

  22 4 Odpowiedz
 • Grzegorz 26 cze 2023

  Ta Olimpiada została już nazwana Sasinadą. Z okazji wybuczenia Sasina w Krakowie. I Dudy także.

  13 3 Odpowiedz
 • 26 cze 2023

  Kickboxing , muaythai zwyczajne propagowanie kopaniny po głowach. Kick, Kick i cieszmy się z tej głupoty. Kopać i tłuc po ciele się nie powinno , bo to jest pogarda dla Stwórcy i prowadzi do choroby i śmierci.

  15 6 Odpowiedz
 • 26 cze 2023

  Chciałbym się dowiedzieć jakie są koszty (czyt. straty) tych Igrzysk.
  Jak w starożytnym Rzymie chleb i Igrzyska

  14 3 Odpowiedz

Zobacz więcej