Okolice

Dobczyce: Radni powiatowi zdecydowali o zamknięciu szkoły ZSTiR im. Jana Długosza

Dobczyce: Radni powiatowi zdecydowali o zamknięciu szkoły ZSTiR im. Jana Długosza

Radni powiatowi podczas dzisiejszej sesji zdecydowali o zamknięciu Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych im. Jana Długosza w Dobczycach

 Powodem zamknięcia placówki jest zmniejszającą się liczba uczniów i zbliżający się niż demograficzny.  Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu, radni zdecydowali o zamknięciu szkoły. Zatrudnionych jest w niej 61 osób. Szkoła funkcjonuje od 26 lat, uczy się w niej 357 uczniów i pracuje tam 37 nauczycieli. Na jednego pedagoga przypada 10 uczniów.

- To kuriozalny pomysł. Tak dużej szkoły jeszcze nikt nigdy w Małopolsce nie likwidował - Gazecie Krakowskiej powiedział dyrektor ZSTiR Roman Knapik. Za likwidacją szkoły głosowało trzynastu radnych, ośmiu było przeciw, a jeden się wstrzymał.

Uczniowie zostaną przeniesieni do zespołu szkół przy ul. Szkolnej, która przewidziana jest na 1000 uczniów. Obecnie uczęszcza do niej około 800 osób. Nie wszyscy nauczyciele z ZSTiR im. Jana Długosza znajdą tam pracę.

Młodzież skandowała hasła: „Szkołę skończyć chcemy, a pod mostem spać nie będziemy”.
Pikieta zbiegła się w czasie z obradami Rady Powiatu. Radni mieli podjąć decyzję co do dalszych losów placówki. Uchwała w sprawie dobczyckiej szkoły ma być intencyjna.

Przed budynkiem starostwa powiatowego młodzież ze szkoły im. Jana Długosza skandowała hasła: „Szkołę skończyć chcemy, a pod mostem spać nie będziemy”.

 

Powiązane tematy

Komentarze (171)

 • Brak zdjęcia
  27 paź 2011

  A możeby tak zlikwidować STAROSTWO ??
  Kto za ?
  Prosimy Redakcję o stworzenie ankiety.

  34 3 Odpowiedz
 • profesor profesor 27 paź 2011

  wczoraj bibliotekę, dzisiaj szkołę - niedługo nam władza wszystko pozamyka

  34 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2011

  w atrakcyjnym miejscu ta szkoła stoi...............ciekawe jaki jest prawdziwy powód bo na pewno nie niż demograficzny...........układy, układy, układy

  28 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 paź 2011

  Porażka!!!!

  Proszę - nasz starosta Józef Tomal & Tomasz Suś się wykazują!!!!

  Wstyd i hańba! Słyszałam relacje z ostatniej wtorkowej komisji edukacji - przyjechał (choć niezaproszony) dyrektor tej szkoły, cakla sala rodziców, nauczycieli i uczniów w obronie szkoły - a starosta zachowywał się jak "%$@*!" nie powiem kto!

  Dzis sesja - zobaczymy który radny podniesie ręke za likwidacją szkoły!

  25 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 paź 2011

  [quote=profesor] wczoraj bibliotekę, dzisiaj szkołę - niedługo nam władza wszystko pozamyka [/quote]
  usta Profesorze,usta nam pozamyka tez...

  25 3 Odpowiedz

Zobacz więcej