Okolice

Majka Gran Fondo 2023. Kolarze na drogach. Jakich utrudnień spodziewać się w weekend?

Majka Gran Fondo 2023. Kolarze na drogach. Jakich utrudnień spodziewać się w weekend?

W sobotę 6 i w niedzielę 7 maja przez drogi powiatu myślenickiego przejadą kolarze w ramach Małopolska Gran Fondo. Ruch będzie zamknięty, a imprezę zabezpieczać będzie ponad 120 policjantów

 

UCI Granfondo World Series to seria wyścigów pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), które odbywają się na całym świecie. Majka Gran Fondo to jedyna impreza w Polsce umożliwiająca uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata (25% najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymuje prawo startu w Glasgow - Szkocja).

Zawody rozgrywane są na trzech dystansach 105 km, 72 km i 30 km. Każdy dystans rozpoczyna się i kończy w Myślenicach, a start i meta zlokalizowane będą w okolicy kompleksu sportowego i hali widowiskowej przy ul. Zdrojowej (Myślenice - Zarabie).

Z kolei jazda na czas na trasie 20 kilometrów rozpocznie się i zakończy w Dobczycach obok Urzędu Gminy i Miasta w sobotę.

Które drogi będą zamknięte?

W sobotę 6 maja w godz. 14:30-18:30 zamknięte będą drogi; w Dobczycach na ul. Rynek, Kilińskiego oraz na drodze wojewódzkiej nr 964 w Poznachowicach Dolnych - Czasławiu i Wiśniowej. Objazd zostanie wprowadzony na trasie Dobczyce - Myślenice - Wiśniowa.

W niedzielę 7 maja w godz. 12:30 - 17:00 dogi będą czasowo zamknięte w Myślenicach na ul. Zdrojowej (w godzinach 12:30-13 wyjazd na trasę i w godz. 14:15 – 17:00 – powrót na metę) oraz na drodze głównej przebiegającej przez miejscowości Osieczany, Droginia, Banowice, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Glichów, Raciechowice, Komorniki, Dąbie, Szczyrzyc, Zegartowice, Mierzeń, Gruszów, Żerasłowice, Krasne Lasocice, Jodłownik, Kwapinka, Stadniki, Skrzynka, Dobczyce, Kornatka, Brzezowa.

Na czym polega tymczasowość? Jak informuje organizator; policja i straż pożarna umożliwią przejazd na drogę w momentach, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne. Organizatorzy apelują o to, aby nie parkować samochodów na jezdniach na trasie imprezy oraz o podporządkowanie się poleceniom kierujących ruchem. O bezpieczeństwo podczas imprezy dbać będzie ponad 120 policjantów.

Powiązane tematy

Komentarze (35)

 • mirek@ 5 maj 2023

  dla mieszkańców myslenic dobczyc i okolic te zawody nie wnosza nic pozytecznego, jedynie problemy z dojazdem. ani na zarabie w weekend ani w inne miejsca... po co nam taka impreza?

  56 13 Odpowiedz
 • 5 maj 2023

  Pamiętam akcje z poprzedniego roku. Mając żonę w 6 miesiącu ciąży i córkę dwuletnią w samochodzie, nie mogłem przez 4 godziny (sic!) wrócić do własnego domu. Gdzieś mam wasze apele o nieparkowanie, wyrozumiałość i podporządkowanie. Tak jak gdzieś mieli mnie aroganci z "Majka Team" i policjanci w sumie też. Na pytanie co mam zrobić, powiedzieli, że mam czekać.
  Oj, zdziwią się.

  51 10 Odpowiedz
 • 5 maj 2023

  Zaplanuję go w ten sposób, że zablokuję Ci dojazd do domu na 4 godziny. Ciekawe jaka byłaby Twoja reakcja.

  41 7 Odpowiedz
 • 5 maj 2023

  Ludzie nie dojadą na komunię, bo paru kolarzom zachciewa się zabawy.
  W zeszłym roku nawet do kościoła na niedzielną mszę ludzi nie przepuszczali uniemożliwiając im wyznawanie wiary, co w mojej ocenie było przestępstwem. Gonić to poza powiat niech sobie jeżdżą gdzie indziej.

  42 15 Odpowiedz
 • 5 maj 2023

  Taa przez most na dolnym a potem co dalej ? Którędy do Trzemeśni czy Poręby .Nie zauwazyłeś , że przez całe osieczany jest droga zablokowana ? Pierdoły zacząłeś pisać o siedzeniu w domu i oglądaniu TV więc dostałeś ripostę na swoim poziomie . Niektórzy w przeciwieństwie do ciebie pracują a nie siedzą w chałupie i pierdzą w stołek ..

  23 4 Odpowiedz

Zobacz więcej