Kolarstwo

Dobczyce, Myślenice: Przez drogi powiatu myślenickiego przejechało kilkuset kolarzy

Dobczyce, Myślenice: Przez drogi powiatu myślenickiego przejechało kilkuset kolarzy

Pierwszego dnia kolarze wzięli udział w jeździe na czas, którą rozegrano w Dobczycach, a drugiego dnia wspólny start i meta na każdym z trzech dystansów zlokalizowano w Myślenicach

 

W sobotę jazda na czas na trasie 20 kilometrów rozgrywana była na terenie gminy Dobczyce, z kolei zawody na trzech dystansach 105 km, 72 km i 30 km zorganizowano w Myślenicach. Tu rozpoczynała i kończyła się każda trasa, a start i meta zlokalizowane zostały w okolicy kompleksu sportowego i hali widowiskowej przy ul. Zdrojowej.

Majka Gran Fondo to wyścigi kolarskie dedykowane rowerzystom amatorom i kolarzom w różnym wieku, na różnym poziomie sportowym. To impreza wchodząca w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Zawody jako jedyne w Polsce umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata (25% najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymuje prawo startu w Glasgow - Szkocja).

Oficjalna tabela wyników.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Dobczyce. Kolarze przejechali przez miasto
Kolarstwo 0

Dobczyce. Kolarze przejechali przez miasto

W ramach 7 edycji Małopolska Majka Days kolarze rywalizowali na trasach prowadzących po okolicznych wzniesieniach Pogórza Wielickiego na trzech dystansach  ...