Myślenice

Igrzyska Europejskie 2023. W Myślenicach odbędzie się turniej w kickboxingu i muaythai

Igrzyska Europejskie 2023. W Myślenicach odbędzie się turniej w kickboxingu i muaythai
Fot. Piotr Jagniewski

Turnieje w ramach trzeciej edycji Igrzysk Europejskich zostaną rozegrane w 9 miastach Małopolski. W Myślenicach będzie można oglądać zmagania w kickboxingu i muaythai

 

Województwo małopolskie oraz miasto Kraków otrzymały prawo organizacji III Igrzysk Europejskich w 2023 roku, które odbędą się w dniach 21 czerwca - 2 lipca. To wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy. 

Zawody sportowe zostaną rozegrane w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach. Ponadto sportowcy podejmą zmagania w innych miastach Polski południowej: Bielsku-Białej, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie.

Zmagania sportowców odbywające się w ramach Igrzysk Europejskich organizowane będą w randze mistrzostw Europy, jak również stanowią kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Podczas imprezy w naszym regionie wystąpi ok. 7000 zawodników z 48 krajów.

W Myślenicach rozegrane zostaną turnieje w kickboxingu (30 czerwca – 1 lipca) oraz w muaythai (25-27 czerwca). Jak czytamy na stronie organizatora; oba turnieje zostaną rozegrane w randzie pokazowej, nieolimpijskiej i rozgrywane będą w formule turnieju, w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu.

Umowę na współorganizację zawodów w poniedziałek 8 maja podpisał burmistrza Jarosław Szlachetka (PiS) wraz z prezesem spółki Igrzyska Europejskie Marcinem Nowakiem.

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • 9 maj

  A jak się ma sprawa Przedszkola nr 3 na Zarabiu?
  Kary 50 tys. zł za krzyszkowicki "zabytek", (przecież nie z Pańskiej kieszeni w grudniu to poszło ) ? Dokąd suweren ma płacić za nieudolność i butę tych, którym wydaje się, że wszystko mogą ? Przegranej z Panem Ostrowskim ? Niech Pan powie wyborcom ile kasy wydaje pan,nie swojej, na prawników...Wszyscy popełniamy błędy, ale Panu za często się to zdarza.
  Kiedy suweren doczeka się jakiegoś oświadczenia Panie Burmistrzu ? A odszkodowania za niesłuszne zwolnienia z pracy ? Pan wie o czym mówię...
  Zmieniłam temat, dlatego, że może Pana Burmistrza interesuje kicboxing i muaythai. I dobrze,
  A i lepiej byłoby dla suwerena , żeby Pan bliżej się tymi dziedzinami zainteresował a zostawił samorządową politykę dla innych.

  29 2 Odpowiedz
 • 9 maj

  A po co to komu.

  19 Odpowiedz
 • 9 maj

  Ach iluż to wiernych kibiców mają w naszych okolicach znane na całym świecie olimpijskie dyscypliny, których uznani - przecież każdy fan kojarzy ich twarze i nazwiska - i lubiani przez wszystkich zawodnicy zmagać się będą na olimpijskiej arenie w Myślenicach ! Wydaje się, że brakuje tu chyba jednak jeszcze tylko rozpoznawanych przez rzesze ludzi idoli uprawiających bambuko i picipolo ... Już przewiduję te dalekosiężne efekty w postaci chociażby najazdu na nasze miasteczko tajskich turystów i mieszkańców Wysp Hula Gula po olimpiadzie i zostawioną przez nich kasę w hotelach, restauracjach i gdzie bądź indziej.
  Tak przy okazji ciekawe jest jakież to koszty po stronie naszej bogatej gminy przewiduje umowa, pod która podpis złożyła mająca własne zdanie, nie podporządkowująca się jakiejkolwiek partii osoba deklarująca, o ile mnie pamięć nie zawodzi, poświecenie wszystkich sił dla nas, mieszkańców.

  19 Odpowiedz
 • 9 maj

  Bez sensu totalnie …
  Nikt tych dyscyplin u siebie nie chciał
  Wyszedł jara i se wziął … sam se bd oglądał i fotek nawrzuca ze fajnie było ..,a my zapłacimy i tyle z tego …

  18 Odpowiedz
 • 9 maj

  No ciekawy by był wykaz spraw w sądzie pracy i innych, które mu założono i które gmina/burmistrz (nie wiem jak to działa) przegrała, no i ile masz prawy i sprawiedliwy nas kosztował. Może któryś radny ruszył by się i napisał takie zapytanie???
  A tak przy okazji jak się wam podobają plakaty wyborcze naszego posła, który teraz nagle jest bliżej ludzi??

  18 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...