Kultura

Noc galerii w MOKiS. Myślenice i okolica na rysunku i pastelach Anny Spałek – Młynarczyk

Noc galerii w MOKiS. Myślenice i okolica na rysunku i pastelach Anny Spałek – Młynarczyk
Fot. Piotr Jagniewski

"Pastelem i ołówkiem" to wystawa rysunków, szkiców i pasteli z różnych zakątków naszego otoczenia, które mijamy na co dzień. Tak o pracach Anny Spałek – Młynarczyk mówiono podczas Nocy galerii w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

 

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii 2023 w MOKiS można było oglądać prace Anny Spałek – Młynarczyk. To wystawa rysunków, szkiców i pasteli z różnych zakątków naszego otoczenia, które mijamy na co dzień.

„Czasem przechodzimy koło pięknej kamienicy, czy przez krakowski lub myślenicki rynek tak wiele razy, że dopiero inne spojrzenie na te same obiekty i miejsca pozwala nam na nowo odkryć otaczający nas świat i uświadomić sobie, jaki ogromny potencjał i wpływ na nasze postrzeganie, kulturę ma dziedzictwo architektoniczne, piękne zabytkowe kamienice, układy przestrzenne stworzone wieki temu, zabytkowe dworki.

I choć ludzi z dawnych epok nie ma już wśród Nas to architektura jest mostem łączącym przeszłość i teraźniejszość, jest świadkiem dawnych i obecnych chwil dla nas i dla przyszłych pokoleń" – o swoich pracach mówi artystka.

Prace z pogranicza impresjonizmu i realizmu artystka tworzy, używając farb olejnych, pasteli suchych oraz ołówka. Powstają w swoim indywidualnym stylu, w potrzebie chwili, z zachwytu nad otaczającym światem, inspirowane tym z czym styka się na co dzień oraz w pracy zawodowej - zabytkową architekturą, dworkami, podwórkami starych kamienic, aurą małych miasteczek i ulic, piękną przyrodą, przeplatane magią zmieniających się pór roku.

Anna Spałek-Młynarczyk to architektka, malarka, na co dzień mieszkanka Olszowic. Studia ukończyła pod kierunkiem profesora Wiktora Zina w Katedrze Konserwacji Zabytków, na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Wystawiała swoje prace w Polsce, Irlandii oraz Danii, na wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych. Od ponad 11 lat prowadzi Galerię i Pracownię Autorską „ANNA" na ul. Szpitalnej 17 w Krakowie. Należy do Stowarzyszenia Plastyków „Ondraszek" i współtworzy grupę malarzy – architektów „Yellow Cottage ART GROUP".

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...