Kultura

Myślenice. Wspólnie czytali wiersze i debatowali na temat kondycji poezji

Myślenice. Wspólnie czytali wiersze i debatowali na temat kondycji poezji
Fot. Leonia Dohojda

Wieczór poetycki połączony z dyskusją o współczesnej poezji zorganizowało Myślenickie Stowarzyszenie Cooltura

 

Myślenickie Stowarzyszenia Cooltura zorganizowało spotkanie ze poezją oraz debatę pt. „Poezja XXI wieku”. Gościem specjalnym wydarzenia była Aleksandra Byrska, a wiersze czytali Beata Uchacz, Jerzy Fedirko, Zbigniew Kaleta, czyli członkowie Teatru przy drodze. Spotkanie odbyło się w Piwnicy pod Lwem, znajdującej się na myślenickim Rynku.

Aleksandra Byrska-absolwentka krytyki literackiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorantka WP UJ zajmująca się polską prozą po 2010 r. Krytyczka, bibliotekarka, poetka. Wiersze publikowała m.in. w "Małym Formacie" i w "Wakacie". Redagowała pismo kulturalne "Fragile". Autorka dramatu "Śnieg" opublikowanego w antologii "Nasz głos" wydanej przez Narodowy Teatr Stary w Krakowie. Premierowy zestaw wierszy "Kalcyt" był prezentowany w ramach projektu "Połów. Poetyckie debiuty 2021" realizowanego przez Biuro Literackie. Mieszkanka Myślenic.

Antonina Sebesta - dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii, specjalność etyka, emerytowany pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uprawia publicystykę i poezję. Członek ZLP Oddział Kraków. Autora m.in. monografii "Etyka i ethos ludzi gór" oraz szkiców z etyki życia społecznego "Kłopot z wartościami". Jest laureatką blisko 80 konkursów literackich.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej