Myślenice

Igrzyska Europejskie 2023. Ambasador Tajlandii wizytowała halę w Myślenicach

Igrzyska Europejskie 2023. Ambasador Tajlandii wizytowała halę w Myślenicach
Fot. UMiG Myślenice

W ramach Igrzysk Europejskich 2023 w Myślenicach rozegrane zostaną turnieje pokazowe w kickboxingu oraz w muaythai. Halę widowiskowo-sportową na Zarabiu wizytowała ambasador Tajlandii, a w UMiG miało miejsce uroczyste przekazanie flagi igrzysk

 

Województwo małopolskie oraz miasto Kraków otrzymały prawo organizacji III Igrzysk Europejskich w 2023 roku, które odbędą się w dniach 21 czerwca - 2 lipca. To wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy. 

Zawody sportowe zostaną rozegrane w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach. Ponadto sportowcy podejmą zmagania w innych miastach Polski południowej: Bielsku-Białej, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie.

Zmagania sportowców odbywające się w ramach Igrzysk Europejskich organizowane będą w randze mistrzostw Europy, jak również stanowią kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Podczas imprezy w naszym regionie wystąpi ok. 7000 zawodników z 48 krajów.

W Myślenicach rozegrane zostaną turnieje w kickboxingu (30 czerwca – 1 lipca) oraz w muaythai (25-27 czerwca). Jak czytamy na stronie organizatora; oba turnieje zostaną rozegrane w randzie pokazowej, nieolimpijskiej i rozgrywane będą w formule turnieju, w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu.

W piątek 2 czerwca obiekt wizytował m.in. ambasador Tajlandii. Wcześniej, w UMiG marszałek województwa Witold Kozłowski oraz wiceprezes spółki Igrzyska Europejskie sp. z o.o. Maciej Kurp w obecności ambasador Królestwa Tajlandii Urasy Mongkolnavin wręczyli burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce flagę Igrzysk Europejskich 2023.

Uroczyste przekazanie flagi poprzedził pokaz sztuki muaythai przez reprezentanta Tajlandii oraz dwukrotnego interkontynentalnego mistrza świata w tej dyscyplinie walki – Rafała Simonidesa.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej