Piłka nożna

To był jego ostatni mecz w bramce Orła. Karol Obłaza bronił jej w 106 spotkaniach

To był jego ostatni mecz w bramce Orła. Karol Obłaza bronił jej w 106 spotkaniach
Fot. Radek Ostrowski

Po siedmiu latach Karol Obłaza zagrał ostatni mecz w bramce Orła Myślenice. Z boiska schodził w szpalerze piłkarzy ubranych w okolicznościowe koszulki z napisem "Dzięki Karol" oraz akompaniamentem "Snu o Warszawie" Czesława Niemena i racami przyjaciół na trybunach

 

Karol Obłaza od 2016 roku strzegł bramki Orła Myślenice, przez te siedem lat, ale również wiele wcześniejszych sezonów szczególnie zaskarbił sobie szacunek w świecie lokalnej piłki. Orłowcy zafundowali mu pożegnanie, ze szpalerem wykonanym przez obydwie drużyny w 75. minucie, z okolicznościowymi koszulkami "Dzięki Karol" oraz akompaniamentem "Snu o Warszawie" Czesława Niemena i racami przyjaciół na trybunach.

Prezes Zarządu Orła Myślenice Edward Łapa wręczył Karolowi Obłazie symboliczny kryształ i podziękowanie za wszystkie 106 oficjalnych meczów z orzełkiem na piersi. Drużyna Orła na nowy sezon zostaje z jednym bramkarzem i co za tym idzie, będzie poszukiwać nowego golkipera.

W 69. minucie po zamieszaniu w polu karnym gola na 0:1 dla Wróblowianki Kraków strzelił Bartosz Żakieta po zamieszaniu w polu karnym i pewnym było, że Karol Obłaza w swoim pożegnalnym meczu nie zachowa czystego konta. Schodził jednak z boiska przy stanie remisowym, bowiem sędzia podyktował rzut karny za faul na Kyrylu Kyrylovie i Emil Bałucki pewnie trafił do siatki na 1:1.

W 75. minucie boisko opuścił Karol Obłaza, zarówno gracze Orła jak i Wróblowianki ustawili się w symbolicznym szpalerze, dziękując za długoletnią przygodę z lokalną piłką 33-letniemu golkiperowi Orła Myślenice.

W 85. minucie Orłowcy przypieczętowali zwycięstwo, gdy po akcji Marka Ponomarenki lewą stroną, wycofana na dziesiąty metr futbolówka trafiła do Emila Bałuckiego, a ten przymierzył pod poprzeczkę ustalając wynik meczu na 2:1!

Orzeł Myślenice - Wróblowianka Kraków 2:1
E.Bałucki 73 (k), 85 - Żakieta 69
ORZEŁ: Obłaza (75 Shpakivskyy) - Żak (74 Biela), Serafin, Kyrylov, Górka (86 Braś) - Depta (74 Ponomarenko), Suder, Topa (86 G.Bałucki), Gromala (86 Olesek) - E.Bałucki, A.Mistarz (60 Echezona)

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...