Sułkowice

Sułkowice. Czekają na wizytę prezydenta. Te ulice i parkingi będą zamknięte 13 i 14 lipca

Sułkowice. Czekają na wizytę prezydenta. Te ulice i parkingi będą zamknięte 13 i 14 lipca

Zamknięte zostaną ulice i centrum miasta. Wyznaczona będzie strefa specjalna i dwa punkty kontroli, a samochody będzie można zostawiać na miejscach dla mieszkańców i vipów. Jakie zmiany w najbliższych dniach czekają mieszkańców Sułkowic w związku z wizytą prezydenta?

 

W tym roku przypada 80. rocznica pacyfikacji Sułkowic i Harbutowic. Uroczystość upamiętniające te wydarzenia zaplanowano na piątek 14 lipca, ale utrudnienia mieszkańcy odczują już w czwartek 13 lipca.

Już tego dnia gmina wprowadza zmiany w organizacji ruchu w Rynku i na ulicach Tysiąclecia, 1 Maja, 11 Listopada i 24 Lipca. Ograniczenia obowiązywać będą od czwartku 13 lipca od godz. 6:00, bowiem zamknięty zostanie parking i drogi przed pomnikiem w Rynku. 

Tego samego dnia, od godz. 18 zamknięte zostaną parkingi przy urzędzie miasta i gminy 

Główne uroczystości rozpoczną się w piątek 14 lipca mszą w kościele parafialnym w Sułkowicach o godz. 14:30.

Następnie przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji odbędzie się część oficjalna obchodów. Podczas niej nastąpi podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego, odczytany zostanie Apel Pamięci i złożony wieniec.

Gościem specjalnym tego wydarzenia ma być Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. „Planowane jest wystąpienie Prezydenta RP” – podaje jego kancelaria.

Tego dnia od godz. 15:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w okolicy Rynku, który będzie trzeba objeżdżać ul. Wyzwolenia oraz Wąską i Zagumnie 

Dostępne będą parkingi: przy ul. 1 Maja na wysokości sklepu Lewiatan (ul. Wyzwolenia i ul. Wolności); ul. 11 Listopada na wysokości skrzyżowania z ul. Wolności i ul. Wąską (ul. Wąską i ul. Zagumnie).

Na ternie kościoła oraz w Rynku zostaje wyznaczona strefa bezpieczeństwa, do której wstęp odbywał się będzie po przejściu kontroli.

Jak informuje gmina; wstęp do strefy bezpieczeństwa odbywał się będzie tylko poprzez punkty kontroli, które znajdą się przy dzwonnicy (dla osób uczestniczących w mszy świętej i uroczystości przy pomniku) oraz od strony ul. 24 lipca (dla uczestniczących tylko w uroczystości przy pomniku).

„Do wyznaczonej strefy bezpieczeństwa zakazuje się wnoszenia artykułów spożywczych, napojów w naczyniach szklanych, flag i transparentów na drzewcach. W centrum Sułkowic obowiązuje zakaz używania dronów. Prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń i stosować się do poleceń służb” – czytamy w gminnym komunikacie.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

Zobacz więcej

Ekomaniacy w gminie Sułkowice
Sułkowice 0

Ekomaniacy w gminie Sułkowice

W 2023 roku na terenie Gminy Sułkowice realizowany był projekt pn. „Ekomaniacy w Gminie Sułkowice”, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środo...