Piłka nożna

Orzeł gotowy na inaugurację sezonu 2023/24. „Priorytetem było pozyskanie bramkarzy”

Orzeł gotowy na inaugurację sezonu 2023/24. „Priorytetem było pozyskanie bramkarzy”

Sezon 2023/24 piłkarze Orła Myślenice rozpoczną od meczu na swoim stadionie z Gdovią Gdów. W przerwie między rozgrywkami nie obyło się bez zmian kadrowych.

„Ruchy transferowe były wywołane kilkoma ubytkami względem poprzedniego sezonu, a priorytetem było pozyskanie bramkarzy, bowiem obydwaj rywalizujący w ubiegłym sezonie odeszli z klubu” – mówią trenerzy

 

 

Pierwszy mecz piłkarze Orła rozegrają w sobotę 12 sierpnia o godz. 11 domowym meczem z Gdovią Gdów.

Do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia dołączył Hubert Świerczyński (r.2001) z Garbarni Kraków, który w ostatnich sezonach przebywał na wypożyczeniach w V-ligowej Wiślance Grabie oraz III-ligowej wówczas Jutrzence Giebułtów. Wcześniej szkolił się w młodzieżowych drużynach Górnika Wieliczka. O miejsce w bramce będzie rywalizował także Michał Pająk (r. 1990), który na zasadzie definitywnego transferu dołączył do Orła Myślenice ze śląskiego Hetmana Katowice, a reprezentował też przez lata m.in. Babią Górę Sucha Beskidzka.

W szeregach defensywnych zobaczymy Ukraińca z polskim paszportem, bowiem do Orła Myślenice trafił Władysław Pniewskij (r. 2003), który ostatnie pół roku spędził w śląskiej okręgówce w barwach Górnika Piaski, a wcześniej występował w rezerwach Stali Mielec, czy SMS-ie Łódź. Ponadto z wycofanych z rozgrywek rezerw Puszczy Niepołomice wypożyczony do Orła Myślenice został defensywny pomocnik Bartosz Krężelok (r. 1999).

Rywalizację w ofensywie wzmocnią natomiast ograny na ligowych boiskach Damian Wsół (r. 1993) i Bartosz Bargieł (r. 1997). Damian Wsół do Orła trafił w ramach wolnego transferu przybył z Orkana Szczyrzyc. Wcześniej ma za sobą m.in. występy w II-ligowym Przeboju Wolbrom, natomiast Bartosz Bargieł jest wychowankiem LKS-u Rudnik, a miał też epizod w Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska.

 

Przez chwilę nie było bramkarzy

Z klubu odszedł Ostapa Shpakivskyy, a przygodę z piłką zakończył Karol Obłaza, przez co Orzeł został przed sezonem bez bramkarza. Dużą stratą dla linii defensywnej będzie zagraniczny wyjazd Łukasza Serafina. Z prywatnych powodów w barwach Orła Myślenice póki co nie zobaczymy Michała Mirochny.

Kontuzja zerwanych więzadeł w kolanie przeszkodzi w grze w najbliższym sezonie Wiktorowi Syrkowi, przygodę z futbolem zakończył Mikołaj Wyroba, natomiast z oferty Dalinu Myślenice skorzystał Mark Ponomarenko.

 

Kadra trenerska

Drużynę Orłą Myślenice poprowadzi trener Kamil Ostrowski we współpracy z Jakubem Stasiakiem, który w klubie odpowiada także za drużynę młodzików. Jakub Stasiak będzie asystentem trenera, a także analitykiem odpowiedzialnym jednocześnie za treningi motoryczne.

Trenerem bramkarzy jest Marek Pajka, który w klubie prowadzi drużynę juniorów starszych oraz jest koordynatorem grup młodzieżowych. W sztabie pierwszej drużyny nową rolę odgrywa też Karol Obłaza, który po zakończeniu przygody z piłką nadal jest czynnie zaangażowany w życie klubu i drużyny, jest odpowiedzialny między innymi za transfery.

Kadrę Orła Myślenice w sezonie 2023/24 tworzą: Górny rząd od lewej: Kamil Topa, Sebastian Olesek, Artur Mistarz, Mateusz Suder, Władysław Pniewskij, Mateusz Mistarz, Kamil Depta, Jakub Moskal, Bartłomiej Gromala, Mateusz Biela; Środkowy rząd od lewej: Adrian Wygona, Mateusz Biela, Edward Łapa (prezes), Kyryl Kyrylov, Damian Wsół, Wasyl Prokopił, Michał Pająk, Hubert Świerczyński, Bartosz Krężelok, Karol Łabędzki, Karol Obłaza, Michał Lech; Dolny rząd od lewej: Krzysztof Żak, Bartosz Bargieł, Grzegorz Bałucki, Marek Pajka (trener bramkarzy), Kamil Ostrowski (I trener), Jakub Stasiak (II trener), Emil Bałucki, Krzysztof Górka, John Echezona Ezeh.

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...