Dobczyce

Dobczyce. Drugie spotkanie z poezją na zamku

Dobczyce. Drugie spotkanie z poezją na zamku

Podczas spotkania z poezja na dobczyckim zamku można było nie tylko wysłuchać wierszy lokalnych poetów, ale również obejrzeć wystawę „Wypisz – wymaluj”

 

Słowo, muzyka, sztuka i piękna zamkowa aura. Tak było podczas II Dobczyckiego Spotkania z Poezją, które odbyło się w dobczyckim zamku. Wydarzenie było okazją do poznania twórczości artystów znanych w lokalnym środowisku. Można było wysłuchać wierszy Kasi Dominik, Kazimierza Budyna, Jadwigi Daniek-Salawy, Lucyny Dyrcz-Kowalskiej, Andrzeja Domagalskiego, Leszka Głusia, Marty Gruceli i Beaty Rokosz.

Zamkowe mury ozdobiła wystawa „Wypisz – wymaluj”, przedstawiająca prace lokalnych pasjonatów malarstwa i pisania ikon. Całość uświetniły dwa muzyczne duety: Małgorzata Molendys i Marek Cieślak oraz Sabina Kołodziej i Tomasz Majewski.

Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach wraz z Radą Społeczną, przy współpracy z Izbą Gospodarczą Dorzecza Raby, PTTK Dobczyce, Stowarzyszeniem Ispina, MGOKiS Dobczyce oraz Gminą Dobczyce.

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...