Sport

Rośnie popularność trójboju siłowego. Kolejni zawodnicy z medalami

Rośnie popularność trójboju siłowego. Kolejni zawodnicy z medalami

Kolejni zawodnicy z powiatu myślenickiego osiągają sukcesy w trójboju siłowym. Oliwier Szlachetka i Patryk Sentyrz ze swoich debiutanckich zawodów wracają z medalami

 

Powiat Myślenicki ma kolejnych debiutantów w trójboju siłowym. Podczas Pucharu Polski i Mistrzostw Świata w trójboju siłowym rozegranych w Katowicach w dniach 8-10 września oraz w odbywających się równolegle w Skierniewicach II Debiutach PZKFiTS wystartowali zawodnicy z powiatu myślenickiego.

Oliwier Szlachetka z Jawornika w swoim debiucie w Skierniewicach zdobył złoto w kategorii J23. Podniósł 177,5 kg w przysiadzie, 110 kg w wyciskaniu na ławce oraz 225 kg w martwym ciągu. Łączny wynik to 512.5kg.

Z kolei Patryk Sentyrz mieszkający na co dzień w Skomielnej Czarnej, startując w Katowicach zdobył dwa srebrne medale. Pierwszy w pucharze debiutantów J23 +90 kg, drugi w kat. J23 +110 kg. Osiągnął 245 kg w przysiadzie, 160 kg w wyciskaniu i 270 kg w martwym ciągu, co daje łącznie 675 kg.

- Dali z siebie wszystko, a ostatnie tygodnie przygotowań były dopięte na sto procent. Dlatego teraz mogą się cieszyć wynikami i nabierać apetytu na więcej. Mam nadzieję, że ich osiągnięcia zmotywują inne młode osoby do ciężkiej pracy i dążenia do wyznaczonych sobie celów – mówi Mariusz Marszalik trener zawodników.

Sam w kat. TSK w Katowicach ustanowił nowy rekord Polski w przysiadzie w kategorii -100 kg podnosząc 286 kg.

Komentarze

Zobacz więcej