Okolice

Pracowity weekend strażaków. Na drogach 6 wypadków i kolizji

Pracowity weekend strażaków. Na drogach 6 wypadków i kolizji
Fot. PSP Myślenice

Myśleniccy strażacy miniony weekend zaliczą do pracowitych. Spośród 16 zgłoszeń 6 dotyczyło wypadków i kolizji

 

Do największej liczby wypadków oraz kolizji doszło na drogach: S7 oraz DK7 przechodzących przez teren pow. myślenickiego. Złe warunki atmosferyczne oraz niedostosowanie się do nich przez kierujących pojazdami, sprawiły, że strażacy interweniowali sześć razy.

W Pcimiu doszło do dachowania pojazdu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy KPP udzielili strażacy.

W Sułkowicach doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierująca jednym z pojazdów. Po udzieleniu pomocy przez strażaków, została ona przekazana ratownikom ZRM, a następnie przetransportowana do szpitala, w celu dalszych badań.

- Ponadto w ciągu weekendu strażacy prowadzili także działania, polegające na pomocy ZRM w transporcie osób chorych, usuwaniu powalonych drzew na jezdnię, ściąganiu kota z drzewa, usuwaniu substancji ropopochodnych z jezdni, a także otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej, jednak po przyjeździe na miejsce zdarzenia, osoba dobrowolnie opuściła dach budynku – informuje asp. Bartłomiej Bednarz, oficer prasowy PSP w Myślenicach.

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty
Drogi 0

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty

We wtorek 12 grudnia na cztery godziny zostanie zamknięty tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance. Przez ten czas służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze  ...

Ekomaniacy w gminie Sułkowice
Sułkowice 0

Ekomaniacy w gminie Sułkowice

W 2023 roku na terenie Gminy Sułkowice realizowany był projekt pn. „Ekomaniacy w Gminie Sułkowice”, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środo...