Wybory Parlamentarne 2023

PKW: Karty do głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu i referendum nie będą złączone

PKW: Karty do głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu i referendum nie będą złączone
Fot. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

„Nie są prawdziwe informacje rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych, że karty do głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu i referendum będą zszyte lub w inny sposób złączone” – takie oświadczenie wydała Państwowa Komisja Wyborcza

 

Na stronie PKW opublikowano komunikat dotyczący "nieprawdziwych informacji o rzekomym łączeniu kart do głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu i referendum ogólnokrajowym".

"W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych informujemy, że karty do głosowania nie będą spięte. Nieprawdą jest, że trzy karty do głosowania będą zszyte lub w inny sposób złączone" - czytamy w komunikacie PKW.

Komisja podkreśliła, że wyborca nie ma obowiązku, a prawo do udziału w głosowaniu 15 października i sam zdecyduje, czy we wszystkich, czy tylko w niektórych z trzech głosowań weźmie udział, a co za tym idzie, które karty do głosowania wyda mu obwodowa komisja wyborcza.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Tego dnia odbędzie się też referendum ogólnokrajowe.

Czy 15 października 2023 r. weźmiesz udział w Wyborach Parlamentarnych?

 • TAK TAK 85%
 • NIE NIE 10%
 • NIE WIEM NIE WIEM 5%
 • Głosów: 733

W referendum padną cztery pytania;

1. "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?"

2. "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?"

3. "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?"

4. "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?"

źródło:PAP

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • 10 paź 2023

  Nie biorę udziału w referendum bo pytania są idiotyczne i dla normalnie myślących nie potrzebne
  Jest to propaganda obozu rządzącego w celu odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów państwa polskiego …. Osobiście bym wolał przeznaczyć kase wydana na referendum przeznaczyć na onkologię dziecięca ale niestety nasza władza woli dolewać benzyny do wojny polsko polskiej

  12 4 Odpowiedz
  • 11 paź 2023

   100% racja. Wystarczy tylko odmówić pobrania karty referendalnej i MUSI to być odnotowane przez PKW! Nie pobierajcie kart wogole- będziecie w reżimowych statystykach!

   5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej