Myślenice

Myślenice. Tak może wyglądać stadion Dalinu. Ma kosztować 25 mln zł i powstać do 2026 roku

Myślenice. Tak może wyglądać stadion Dalinu. Ma kosztować 25 mln zł i powstać do 2026 roku

Budowa stadionu ma kosztować 25 mln zł i rozpocząć się na wiosnę 2024. Według zapowiedzi prace potrwają maksymalnie dwa lata.

„Z fazy obietnic, deklaracji, zapowiedzi przechodzimy już do czynów” – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) pokazując koncepcję obiektu

 

Pierwsze zapowiedzi rozbudowy stadionu Dalinu burmistrz składał w 2021 roku podczas obchodów 100-lecia klubu. „Kiedy projekt będzie gotowy i będzie pozwolenie na budowę, gmina planuje ubiegać się o środki z Polskiego Ładu na realizację prac. Potrzeba będzie na to, jak się wstępnie szacuje, ok. 15 mln zł.” – jego wypowiedź przytaczał wówczas Dziennik Polski.

Jak pisaliśmy kilka dni temu; gmina Myślenice na tę inwestycję pozyskała 25 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 11 października na stadionie im. Gustawa Grochala, burmistrz wraz z prezesem klubu, posłem, swoim zastępcą i sekretarzem gminy; prezentowali tablice z wizualizacjami obiektu. To te same grafiki, które zaprezentowano w 2021 r.

- Realizacja tego zadania wypełnia zapowiedź, którą złożyliśmy władzom klubu sportowego podczas jubileuszu 100-lecia, kiedy przedstawiłem plany modernizacji stadionu miejskiego. W tym czasie wykonaliśmy projekt budowlany modernizacji tego stadionu, uzyskaliśmy pełnoprawne pozwolenie na budowę i w najbliższych tygodniach przygotujemy dokumentację do ogłoszenia postępowania przetargowego, tak aby ogłosić je jeszcze w tym roku i aby prace budowlane rozpoczęły się na wiosnę 2024 r. czyli po okresie zimowym. Z fazy obietnic, deklaracji, zapowiedzi przechodzimy już do czynów – mówił Jarosław Szlachetka (PiS).

Jarosław Szlachetka (PiS), burmistrz MiG Myślenice: Obiekt zostanie poddany całkowitej modernizacji i przebudowie. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowana trybuna kryta na 2000 miejsc, wybudowana od nowa płyta główna boiska piłkarskiego. Na zakolach powstaną dodatkowe boiska treningowe ze sztucznej nawierzchni. Wokół płyty głównej i tych boisk powstanie nowoczesna, pełnowymiarowa, atestowana bieżna lekkoatletyczna. Obok bieżni będą zainstalowane dwa tory - do skoku w dal i trójskoku, a całość obiektu będzie oświetlona. 

- Budowa tego obiektu to niezwykle duża szansa dla klubu, ale też możliwości na rozwój. Obecnie w naszym klubie, w szkółce piłkarskiej trenujemy ponad 160 dzieci. Po powstaniu obiektu myślę, że ta liczba co najmniej się podwoi. To też szansa dla pozostałych sekcji; zapasów-sumo, siatkówki i nowopowstałej sekcji biegowej. Oni również będą korzystać tego obiektu i mam nadzieję, że zaowocuje to bardzo wysokimi sportowymi osiągnięciami – dodał Tomasz Bargiel, prezes KS Dalin Myślenice.

Jarosław Szlachetka (PiS) na stanowisku burmistrza MiG Myślenice w kadencji 2018-24 radzi sobie:

 • wybitnie
 • pierwszorzędnie
 • poprawnie
 • przeciętnie
 • nieudolnie
 • fatalnie
 • Zobacz wyniki
 • wybitnie wybitnie 8%
 • pierwszorzędnie pierwszorzędnie 5%
 • poprawnie poprawnie 10%
 • przeciętnie przeciętnie 13%
 • nieudolnie nieudolnie 16%
 • fatalnie fatalnie 48%
 • Głosów: 4792

Klub Sportowy Dalin Myślenice został założony w 1921 roku. Jego nazwa pochodzi od pobliskiego wzniesienia Dalin. Klub tworzą cztery sekcje: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, zapasy/sumo i od niedawna sekcja biegowa. W przeszłości istniały również sekcje piłki ręcznej, narciarstwa, gimnastyczna i lekkoatletyczna.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

Zobacz więcej