Zapasy

Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. Jakub Tomera wraca ze srebrem

Zawodnik Dalinu Myślenice w kat. wagowej do 32 kg w grupie dzieci zajął drugie miejsce

W hali sportowej katowickiego MOSIRU odbył się XVI Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. W turnieju, który zdobywa coraz wyższą rangę uczestniczyło 158 zawodników z 15 klubów polskich i trzy ekipy zagraniczne.

Dalin w towarzystwie trenera Wojciecha Grywalskiego reprezentował Jakub Tomera w kat. wagowej do 32 kg w grupie dzieci. Była to jedna z najliczniej obsadzonej grup, a Kuba wywalczył srebrny medal.

Łącznie stoczył cztery walki, z których przegrał tylko w finale z Natanem Bolharczukiem z KS Bieżanowianka Kraków.

- Najładniejsze ze stoczonych przez naszego zawodnika pojedynków były walki eliminacyjne – szczególnie z Piotrem Patyną z Katowic, oraz walka półfinałowa z Piotrem Środą z Wierzbicy, w których Kuba nie stracił ani jednego punktu. Dla porównania w ubiegłym roku Kuba zajął ósme miejsce – mówi trener Wojciech Grywalski.