Zapasy

Finał Małopolskiej Ligi Młodzików 2024. Jakub Tomera zajął trzecie miejsce

Jakub Tomera oprócz brązowego medalu za trzecie miejsce, otrzymał puchar przeznaczony dla zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich tegorocznych zawodach ligowych

W krakowskim turnieju będącym również finałowym czwartym rzutem tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, uczestniczyło łącznie 106 zawodników i zawodniczek z 7 klubów województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Dalin reprezentował Jakub Tomera walczący w kat. wagowej do 35 kg. Kuba debiutujący w tej kategorii stoczył cztery walki z reprezentantami Katowic, z których dwie wygrał i dwie przegrał zajmując trzecie miejsce. Wygrał walki z MihaylloTahunowem i z Piotrem Patyną, a przegrał z Wiktorem Błotko i z DmitroTronitskyi. Oprócz medalu Jakub Tomera otrzymał również puchar przeznaczony dla zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich tegorocznych zawodach ligowych.

Wkrakowskich zawodach nie uczestniczyli nasi najmłodsi zawodnicy, którzy odnosili już duże sukcesy na zawodach sumo. Oni zadebiutują w zawodach zapaśniczych w przyszłym roku.

Ryszard Szpakiewicz, trener: Zawody finałowe MLZ były ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) nasi zawodnicy uzyskali 19 punktów. W 2023 roku punktowało trzech zawodników KS Dalin.

Byli to: Jan Mastela – 9 punktów, oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny – po 5 punktów. Trzech zawodników zakwalifikowało się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo, w tym Jan Mastela w U21,Jakub Korbas i Kacper Żelazny w U125. W grupie Juniorów Mastela wywalczył siódme miejsce, w grupie Młodzików Kacper Żelazny zdobył trzy brązowe medale, a Jakub Korbas zajął siódme miejsce. Do najważniejszych sukcesów należy dodać złoty medal Kacpra Żelaznego na MP Młodzików, srebrny medal Jana Masteli na MP Seniorów, brązowe medale Krzysztofa Szpakiewicza i Jana Masteli na MP Juniorów, oraz brązowy medal Roberta Proszkowca na MPSeniorów.

W środę 20 bm. podczas ostatniego tegorocznego treningu odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i nagród dla wyróżniających się zawodników sekcji zapaśniczej i sumo w 2023 roku. Wyróżnieni zawodnicy to: Jan Mastela, Kacper Żelazny, Jakub Tomera, Alekandra Tomera, oraz bracia Michał, Wojciech i Karol Śmietanka. Nagrody ufundowane przez P. Ludwika Starzaka i Stefana Hołuja wręczył Stefan Hołuj właściciel Hotelu Park.