Chełm

Myślenice. Budynek po szkole na Chełmie trzeci rok stoi pusty. Burmistrz ponownie zapowiada jego przekształcenie

Myślenice. Budynek po szkole na Chełmie trzeci rok stoi pusty. Burmistrz ponownie zapowiada jego przekształcenie

„Myślę, że jeszcze w tym roku będziemy chcieli rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na adaptację tego budynku na potrzeby Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego” – podczas spotkania z mieszkańcami Chełmu, mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Budynek od 3 lat stoi pusty, a wcześniejsze próby jego adaptacji zakończyły się niepowodzeniem

 

Spotkanie samorzadowców z mieszkańcami Chełmu odbyło się 7 listopada w zamkniętej w 2020 r. szkole.  Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2020/21, uczniowie z dawnej Szkoły Podstawowej nr 6 trafili do podstawówki nr 4 na Zarabiu, natomiast budynek stoi nieużywany do dzisiaj.

Miał zostać przekształcony w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych. W listopadzie 2021 r. minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg (PiS), przekazała na ręce zastępcy burmistrza Mateusza Sudra (PiS) promesę na utworzenie wspomnianego centrum.

Jak wówczas informowano; inwestycja miała kosztować 3,6 mln zł, z których 1,1 mln zł to część pochodząca z budżetu gminy. Według zapowiedzi samorządowców; placówka miała rozpocząć funkcjonowanie w 2023 roku. Tak się jednak nie stało, a budynek trzeci rok stoi pusty.

Pierwszy przetarg nie doszedł do skutku w sierpniu 2022 roku, a jako powód podano cenę, która „znacznie przewyższała możliwości finansowe zamawiającego”.

Drugi unieważniono w listopadzie. Tym razem wykonawca miał odmówić zawarcia umowy, a „kolejna oferta z najniższą ceną przekraczała możliwości finansowe” gminy. Sprawę w noworocznym wywiadzie dla Myślenice ITV komentował burmistrz.

 

Wzrosła cena, kolejny przetarg w tym roku 

Temat poruszył ponownie podczas spotkania z mieszkańcami. Jak zapewniał Jarosław Szlachetka (PiS); gmina ponownie otrzymała dotację, tym razem w wysokości 3,5 mln zł, a budynek kosztować będzie ponad 5 mln zł.

„Myślę, że jeszcze w tym roku będziemy chcieli rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na adaptacje tego budynku na potrzeby Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego” – mówił. 

Jarosław Szlachetka (PiS), burmistrz MiG Myślenice: Wykonaliśmy dokumentację projektową Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, które ma się mieścić w tym budynku. Sam projekt kosztował nas ponad 120 tys. zł. Chciałem potwierdzić, że po raz trzeci otrzymaliśmy od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dotacje w kwocie 3,5 mln zł na realizację centrum. Cały projekt ma kosztować ponad 5 mln zł.

Podczas spotkania przedstawił prezentację dotyczącą działań podjętych w trakcie kończącej się kadencji, omówił wykonane oraz realizowane obecne inwestycje na Chełmie, w tym m.in. budowę wodociągu, przyłączy gazowych, czy remont dróg. Obiecywał też wykonanie parkingu naprzeciwko kościoła z altaną i placem zabaw dla dzieci.

W najbliższych miesiącach Jarosław Szlachetka powinien ubiegać się:

 • o mandat radnego w gminie
 • o mandat radnego w powiecie
 • o mandat radnego w sejmiku województwa
 • o stanowisko wójta/burmistrza
 • dać sobie spokój z polityką
 • Zobacz wyniki
 • o mandat radnego w gminie o mandat radnego w gminie 1%
 • o mandat radnego w powiecie o mandat radnego w powiecie 1%
 • o mandat radnego w sejmiku województwa o mandat radnego w sejmiku województwa 2%
 • o stanowisko wójta/burmistrza o stanowisko wójta/burmistrza 16%
 • dać sobie spokój z polityką dać sobie spokój z polityką 79%
 • Głosów: 1517

Powiązane tematy

Komentarze (28)

 • 9 lis 2023

  5 lat rządów Szlachetki to 5 lat zmarnowanych szans dla Myślenic.
  Może ktoś wymienić JEDNĄ dużą inwestycję zrealizowaną w Myślenicach przez obecnego burmistrza? (Nie licząc rewitalizacji rynku, bo tę zaczął jego poprzednik i zabezpieczył na nią środki).
  A może Kurowski zamiast rozdawać bezwartościowe kartoniki z milionami wreszcie coś załatwi dla Myślenic?
  Czas na zmiany!!!

  79 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 9 lis 2023

  tak, tak miedzy bajki to mozna wlozyc 3 lata nie potrafili tego zrobic ale cudownie uda sie przed koncem roku bo ida wybory. tak samo jak wszystkie tunele na zakopiance i pociag... ktos jeszcze na powaznie bierze te wszystkie zapowiedzi?

  67 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2023

  Ciągle słyszę, że Burmistrz coś zapowiada... ma nadzieję... chce...
  Jak nie koncepcja to projekt. Pieniądze idą na wsie, a miasto zostało zapomniane przez Burmistrza.

  57 3 Odpowiedz
 • Tomek Dąbrowa 9 lis 2023

  Pani Maląg przywiozła na kartoniku 2,5 mln zł, Jaro mówi że po raz trzeci otrzymał dotację 3,5 mln zł, całość ma się zamknąć w kwocie 5 mln zł.
  Podsumowując 2,5 + 3,5 + 3,5 + 3,5 = 13 mln zł. To mam rozumieć że budynek szkoły zostanie odremontowany, a pewnie za resztę postawią jeszcze takie 2? Wiadomo że taniej postawić nowy niż remontować stary....

  47 6 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 9 lis 2023

  Moja wypowiedź nie zawierała wulgaryzmów i mieściła się w granicach wolności slowa. Każdy obywatel ma prawo krytykować osoby pełniące funkcje publiczne i oplacane z naszych podatków. Jeśli nie będziemy nazywać pewnych patologii naszego życia publicznego po imieniu, możemy pożegnać się z demokracją.

  39 7 Odpowiedz

Zobacz więcej