Edukacja

TO JUŻ PEWNE! Radni zdecydowali o zamknięciu szkół

TO JUŻ PEWNE! Radni zdecydowali o zamknięciu szkół

Decyzją radnych Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 6 zostaną zamknięte wraz z końcem roku szkolnego 2019/2020. Ich uczniowie trafią odpowiednio do SP2 i SP4 w Myślenicach

Podczas dzisiejszego posiedzenia radni decydowali m.in. o przyszłości Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i SP 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie pomogło zaangażowanie i apele rodziców o których pisaliśmy rano

 

Jak głosowali radni?

Szkoła Podstawowa nr 6 na Chełmie

Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 6 w Myślenicach: 11 za, 9 przeciw, 1 wstrzymał się.

ZA zamknięciem Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie głosowali: Czesław Bisztyga (nz), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS).

PRZECIW zamknięciu Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie głosowali: Grażyna Ambroży (BU), Józef Błachut (KWMO), Jerzy Cachel (KWMO), Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWMO), Wojciech Malinowski (BU), Kamil Ostrowski (KWMO), Bogusław Podmokły (KWMO), Jan Podmokły (KWMO), Tomasz Wójtowicz (KWMO)

Od głosu WSTRZYMALI SIĘ: Izabela Kutrzeba (nz).

 

Szkoła Podstawowa nr 5 na Dolnym Przedmieściu 

Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Myślenicach oraz likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 5 w Myślenicach, o strukturze organizacyjnej klas I-III: 11 za, 8 przeciw, 2 wstrzymało się.  

ZA zamknięciem Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu głosowali: Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (nz), Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS).

PRZECIW zamknięciu Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu głosowali: Grażyna Ambroży (BU), Józef Błachut (KWMO), Jerzy Cachel (KWMO), Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWMO), Kamil Ostrowski (KWMO), Bogusław Podmokły (KWMO), Jan Podmokły (KWMO), Tomasz Wójtowicz (KWMO).

Od głosu WSTRZYMALI SIĘ: Czesław Bisztyga (nz), Wojciech Malinowski (BU).

*nz - niezrzeszony, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, BU - Bez Układów, KWMO - Klub Wyborczy Macieja Ostrowskiego.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 24 lut

  Brawo radni tak trzymać !Zamykać Wszystko Osp, kościół
  A tak ogólnie to Urząd Miasta to jako priorytet .
  Brawo Jarosław .Dojna zmiana.
  Brak Słów.

  76 30 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   24 lut

   Urząd w pierwszej kolejności, myśląc o dobru mieszkańców tu oszczędności byłyby największe, "żeby nie było niczego" (Krzysztof Kononowicz)

   44 15 Odpowiedz
 • 24 lut

  zdjecie

  10 11 Odpowiedz
 • mirek@ 24 lut

  Wszystko pozamykać więcej świątyń i krzyży nam trzeba

  43 32 Odpowiedz
  • 28 lut

   Oj jak Ciebie ten krzyż boli ,nie patrz w jego stronę. A zamknięcie szkoły było bardzo dobrym posunięciem, w m-ce brakuje miejsca dla przedszkoli ,to miejsce będzie idealne a rodzice jak podwozia dzieci parę metrów dalej to może im korona z głowy nie spadnie. A najlepiej by było, żeby przeszły pieszo wyjdzie im to na zdrowie.

   3 5 Odpowiedz
 • 24 lut

  Skoro te szkoły cieszą sie taka popularnością, to co za problem otworzyć w ich miejscach szkoły prywatne? Idealny biznes.

  37 29 Odpowiedz
 • 24 lut

  Przecież to było oczywiste. Z pustego Salomon nie naleje. Brawo rada za odważna decyzje. Nie jesteśmy bogaczami żeby szkole dla 30 uczniów utrzymywać. Ludzie bądźmy poważni.

  42 51 Odpowiedz
 • 24 lut

  Jaką szkołę SP5 27 dzieci pójdzie do sp2 w dwóch salach zrobią przedszkole50 dzieci z czego zlikwidują popołudniową grupę przedszkolną wymianą 50 dzieci na 50 i jeszcze dowóz i opiekun na utrzymaniu .Zrobią HAJS

  26 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lut

  No i super...na pewno są ludzie którym to odpowiada. Bo wygoda wygoda że szkoła jest na miejscu ale szkoła dla 30 paru dzieci no bez jaj. Kupa kasy szła w błoto. I takie decyzje mi się podobaja!

  32 45 Odpowiedz
 • 25 lut

  UM nie jest dochodowy.
  Zamknąć go.

  50 14 Odpowiedz
 • 25 lut

  No cóż brawa dla radnych którzy głosowali za likwidacja... ile jeszcze zamknięcie? Kim wy jestescie żeby decydowac za rodzica co jest dobre dla ich dziecka ? Brawo dla dyrektorki sp5 za to że wraz z rodzicami dzielnie walczyła o szkołę!!! Tylko czekać jak w sp2 nasze dzieci będą chodzić na popołudniu

  39 11 Odpowiedz
 • 25 lut

  I te oszczędności których nie ma i nie będzie śmiech na sali ....

  29 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   25 lut

   Zaoszczędzą, będą mieć więcej dla siebie. Jakiś plan na zagospodarowanie budynków już na biurkach leżeć

   20 6 Odpowiedz
   • 25 lut

    na Chełm pomysł ma na razie nie zdradzi.... a na sp5 otworzy jeden oddział przedszkolny powie że 2 otworzył i ludzie zadowoleni...... kłamać to on umie genialnie

    20 3 Odpowiedz
 • 25 lut

  zdjecie

  20 4 Odpowiedz
 • HerFlick 27 lut

  panie F, vel jak Ci tam tych Twoich loginów nie znam wszystkich , a może TY ZAMKNIESZ TWOJĄ PAKAMERĘ gdzie tylko radio co ma ryja i jakaś gazeta grubego tępego dziada z nie wiem skąd ???

  3 5 Odpowiedz

Zobacz więcej