Myślenice

Myślenice. Będzie wycinka drzew. Szlak zrywkowy przetnie trasę rowerową

Myślenice. Będzie wycinka drzew. Szlak zrywkowy przetnie trasę rowerową
Fot. Piotr Jagniewski

Nadleśnictwo Myślenice planuje wycinkę drzew, a przez trasę rowerową „Snajper” poprowadzony zostanie szlak zrywkowy

Taką informację podaje UMiG Myślenice. Dowiadujemy się z niego, że Nadleśnictwo Myślenice planuje wycinkę, a szlak zrywkowy przetnie trasę rowerową „Snajper”. „Z uwagi na planowane prace gospodarcze trasa ta zostanie naruszona w miejscach jej przecięcia ze szlakiem zrywkowym” – czytamy w komunikacie.

Jak podaje UMiG; w okresie od 1 grudnia do 31 marca każdego roku trasy rowerowe „Myślenice Singletracks” na Górze Chełm i Uklejna są zamknięte. „Zgodnie z warunkiem umowy dzierżawy terenu Gminie Myślenice pod trasy rowerowe, przez Nadleśnictwo Myślenice, użytkowanie obiektu w tym okresie jest zabronione”.

Trasy rowerowe na zboczach Chełmu i Uklejny otwarto w październiku 2022 r. Pierwsze odcinki składające się na kompleks Myślenice Singletracks to 14 km ścieżek rowerowych, które docelowo mają mieć łączną długość 35 km.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 16 lis 2023

  Kiernoz, wybacz ale piszesz absolutne bzdury. Tną na Uklejnie cały rok, las jest tak przerzedzony jak nigdy, tną na potęgę z każdej możliwej strony. Las i szlaki sa rozjechane przez maszyny i nigdzie nie widać tego nasadzania na bieżąco. Administracja Lasów Państwowych przez ostatnie lata została tak rozdmuchana że teraz cieżko bez rabunkowej gospodarki leśnej wykarmić te wszystkie gęby.
  A ten las państwowy nalezy do mnie do Ciebie do nas.

  47 10 Odpowiedz
 • 16 lis 2023

  Są gdzieś informacje ile lasu tzn drzew wycięto na Chełmie ? Ktoś to kontroluje ?od pandemii początku tną i tną i teraz zaś mówią ze będą ciąć …

  37 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2023

  Faktycznie - wycinka na górze Chełm to jest istny dramat!

  33 6 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 18 lis 2023

  Teraz dopiero ogłaszają że będą wycinki? To na jaką skalę teraz planują wycinkę że uznali iż należy to ogłosić, jak przez kilka ostatnich lat bez takich ogłoszeń tak haratali nasze lasy jak jeszcze nigdy nie widziałem. Od lat chodzę różnymi lokalnymi szlakami i zawsze te szlaki prowadziły przez lasy, a ostatnie tak 4-5 lat te same szlaki prowadzą przez wyłysiane polany, wzdłuż szlaków masa poukładanych pni, a ścieżki wręcz wyłożone są trocinami.

  Nigdy w całym swoim życiu, a chodzę po lasach już od dziecka, nie widziałem wycinki drzew na taką skalę jak przez ostatnich kilka lat.

  18 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2023

  A gdzie reszta tras, które miały być zbudowane w Myślenicach? Tutaj mapka tego co miało być zrobione. Od czasu otwarcia nie dzieje się nic. To jest żałosne. Mogliście zrobić z Myślenic drugie Bielsko, a zrobicie pustynię bez lasu. Nadleśnictwo i Lasy Państwowe działa na szkodę miasta!

  https://imgur.com/a/OQaNnC6

  15 6 Odpowiedz

Zobacz więcej