Myślenice

Myślenice. Dobiegł końca remont elewacji Urzędu Miasta i Gminy

Myślenice. Dobiegł końca remont elewacji Urzędu Miasta i Gminy
Fot. UMiG Myślenice

Remont budynku Urzędu Miasta i Gminy Myślenice kosztował ponad 190 tys. zł. W ramach prac remontowych wykonano czyszczenie i uzupełniono ubytki kamienia u podstawy elewacji

 

Jak informuje UMiG Myślenice; zakończyły się prace konserwatorskie przy elewacji budynku magistratu. W ramach prac remontowych wykonano czyszczenie i uzupełniono ubytki kamienia u podstawy elewacji. Odrestaurowano kraty w oknach piwnicznych, balustradę na balkonie, kwietniki, iglice i lampy. Wymieniono też okna piwniczne.

Na ten cel Gmina Myślenice pozyskała dofinansowanie z programu Ochrona Zabytków ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Zadanie pn. ”Myślenice, budynek Urzędu Miasta i Gminy (1898 r. ): remont elewacji wraz z częściową wymianą stolarki okiennej w piwnicy” kosztowało 190 650 zł, z których 141 081 zł pochodziło z dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze (3)

 • 30 lis 2023

  190 za pogłaskanie kamieni kosmiczna cena,

  13 Odpowiedz
 • 1 gru 2023

  Aż pojechałem zobaczyć
  Zero różnicy
  Kasa w błoto
  Marnotrastwo publicznych funduszy cd

  8 Odpowiedz
 • 2 gru 2023

  Chciałbym poznać szczęśliwego wykonawcę.

  Drewno do tych okien od piwnicy, to pewnie dąb z dna Wisły z XVII wieku, kamień do ubytku w ilości wielkości taczek, to piaskowiec marokański a kraty, oczyszczono diamentową szczotką drucianą , lakier do pokrycia krat sprowadzono z Kadyksu ?

  Kuźwa a inflacja tylko 7%.
  , jeszcze niedawno za taką kasę odnawiano dach w kościele mariackim.

  Znowu podniosą podatki!!!!

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej