Kultura

Otwarta Przysłona z mgFoto. Maciej Hołuj zaprezentował zdjęcia z rajdów

Otwarta Przysłona z mgFoto. Maciej Hołuj zaprezentował zdjęcia z rajdów
Fot. fb.com/MgFoto

„Otwarta przysłona” to cykliczne spotkania fotograficzne organizowane przez Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotografnicznej mgFoto. Gościem piątej prezentacji był Maciej Hołuj, który opowiedział jak wygląda rywalizacja na tzw "oesie" z obu stron obiektywu

 

Spotkania w ramach cyklu „Otwarta przysłona” odbywają się raz w miesiącu w Studio mgFoto. Tym razem gościem był Maciej Hołuj, dziennikarz, pilot rajdowy w latach 1980 – 1995, rajdowy wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1993, po zakończeniu kariery sportowej zaczął fotografować rajdy, swoje zdjęcia publikował m.in. w „Dzienniku Polskim” oraz w tygodniku „Motor”.

W maju tego roku zaprezentował debiutancką wystawę fotografii rajdowej zatytułowaną „Jadą wozy kolorowe” w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Od kilku lat redaktor naczelny Myślenickiego Miesięcznika Powiatowego „Sedno. Tym razem opowiedział o tym, jak wygląda rywalizacja na tzw "oesie" z obu stron obiektywu.

Jego wieloletnia przygoda ze sportem rajdowym po obu stronach obiektywu, zaowocowała prezentacją, opowieściami, anegdotami i wieloma dynamicznymi kadrami. Po studio fruwały kawałki opon, zderzaków, kamieni i kropel. Maciej zabrał widzów do Finlandii, Monte Carlo, Portugalii, a nawet na śliską kostkę do Walimia.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej