Polityka

Krzysztof Klęczar nowym wojewodą małopolskim. Publikuje powołanie od Donalda Tuska

Krzysztof Klęczar nowym wojewodą małopolskim. Publikuje powołanie od Donalda Tuska
Fot. Piotr Jagniewski

Krzysztof Klęczar (PSL) został powołany na stanowisko Wojewody Małopolskiego. Polityk zaprezentował w mediach powołanie przez Donalda Tuska

 

Krzysztof Klęczar to burmistrz Kęt, szef PSL w Małopolsce, zasiada też w Radzie Naczelnej partii, a w Wyborach Parlamentarnych 2023 był jej kandydatem do Senatu. Prowadził wspólną kampanię z byłym burmistrzem Myślenic Maciejem Ostrowskim (PSL). 

W mediach społecznościowych przedstawia się jako: psycholog, samorządowiec, menedżer, doktor nauk rolniczych, społecznik i wolontariusz. Ma 41 lat, razem z żoną prowadzi gospodarstwo. 

Rozwiewając plotki Krzysztof Klęczar opublikował w mediach społecznościowych akt powołania na stanowisko wojewody małopolskiego. 

"Pytacie, czy to prawda? Tak. To prawda. Zaczynamy nowy rozdział" - napisał pod zdjęciem dokumentu.  

Wojewodę powołuje i odwołuje premier na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej.  Jak czytamy w ustawie z 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, sprawuje on nadzór nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego i ich związków na zasadach określonych w odrębnych ustawach. Wojewoda wykonuje zadania przy pomocy urzędu wojewódzkiego oraz organów rządowej administracji zespolonej w województwie.

Przed nim funkcję wojewody pełnił Łukasz Kmita (PiS), który w związku z wyborem na posła zrezygnował z tej funkcji.

Komentarze (14)

Zobacz więcej