Piłka nożna

Radziszowianka najlepsza w turnieju Hejnał Winter Cup 2023

Radziszowianka najlepsza w turnieju Hejnał Winter Cup 2023

Spotkanie finałowe to powtórka z poprzedniej edycji turnieju. Jednak tym razem to ekipa z Radziszowa okazała się lepsza, wygrywając spotkanie finałowe z Gościbią Sułkowice 4:0

 

W sobotę 16 grudnia odbyły się finały drugiej edycji turnieju „Hejnał Winter Cup”, rozgrywanego na boisku w Krzyszkowicach pod patronatem Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice - Macieja Górki.

W dnia 9 i 10 grudnia przeprowadzona zostałafaza grupowa turnieju, podczas której awans do półfinałów z grupy A wywalczyły drużyny: Gościbi Sułkowice i Radziszowianki Radziszów, które okazały się lepsze od FA Tokarnia i Hejnału Krzyszkowice. Grupę B wygrała ekipa LKS Rudnik, a drugie miejsce przypadło drużynie Orła II Myślenice, która wyprzedziła Wrzosy Osieczany, Iskrę Głogoczów oraz Dziecanovię Dziekanowice.

W pierwszymmeczu półfinałowym, ubiegłoroczny triumfator, czyli Gościbia Sułkowice, zmierzył się z Orłem Myślenice pewnie zwyciężając 4:1. Drugi półfinał to rywalizacja Radziszowianki z LKS Rudnik, w którym zawodnicy z Radziszowa nie pozostawili rywalom złudzeń, strzelając sześć bramek i tracąc tylko jedną.

Spotkanie o trzecie miejsce na swoją korzyć rozstrzygnęła ekipa LKS Rudnik, która pokonała 3:2 drużynę z Myślenic.

Skład spotkania finałowego to powtórka z poprzedniej edycji turnieju. Jednak tym razem to ekipa z Radziszowa okazała się lepsza, wygrywając spotkanie finałowe 4:0 i zostając tym samym zwycięzcą turnieju.

W rywalizacji o piąte miejsce zwyciężyła drużyna Wrzosów Osieczany, która w klasyfikacji końcowej turnieju wyprzedziła kolejno: Hejnał Krzyszkowice, Iskrę Głogoczów i Dziecanovię Dziekanowice.

Klasyfikacja końcowa:

1. Radziszowianka Radziszów
2. Gościbia Sułkowice
3. LKS Rudnik
4. Orzeł II Myślenice
5. Wrzosy Osieczany
6. Hejnał Krzyszkowice
7. Iskra Głogoczów
8. Dziecanovia Dziekanowice
9. FA Tokarnia

Złota piłka dla najlepszego zawodnika turnieju: Mikołaj Lelek (Radziszowianka Radziszów).

Złota rękawica dla najlepszego bramkarza: Filip Leśniewski (LKS Rudnik).

Komentarze

Zobacz więcej