Miasto

Myślenice: Sprzeciw czy żart? Rondo im. Koziołka Matołka

Myślenice: Sprzeciw czy żart? Rondo im. Koziołka Matołka

 

Na wysepce ronda, któremu radni miejscy chcą nadać imię Lecha Kaczyńskiego ktoś postawił 2 tablice z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka", dając wyraz niezadowolenia mieszkańców z decyzji władz
Kilka dni temu radni miejscy z Myślenic zdecydowali, że rondo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i drogi prowadzącej w kierunku Osieczan będzie nosić imię zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica. W uzasadnieniu znalazło się zdanie: „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.
Pod informacją na temat ronda znalazło się wiele głosów niezadowolenia z tej decyzji. Dzisiaj rano, na zielonej wysepce w środku ronda znalazły się 2 tablice z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka". Na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy zdjęcia jednego z naszych Czytelników. Jak powiadomił nas w wysłanym mailu, kilkanaście minut po wykonaniu fotografii tablice skonfiskowała straż miejska.
Tablica to wyraz niezadowolenia mieszkańców, czy dowcip? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie:

Na wysepce ronda, któremu radni miejscy chcą nadać imię Lecha Kaczyńskiego ktoś postawił tablicę z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka". Wyraz niezadowolenia mieszkańców, czy niewybredny żart?


Kilka dni temu radni miejscy z Myślenic zdecydowali, że rondo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i drogi prowadzącej w kierunku Osieczan będzie nosić imię zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica.

W uzasadnieniu znalazło się zdanie: „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.

Pod informacją na temat ronda znalazło się wiele głosów niezadowolenia z tej decyzji. Dzisiaj rano, na zielonej wysepce w środku ronda ktoś postawił tablicę z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka". Na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy zdjęcia od przejeżdżającego tamtędy jednego z naszych Czytelników. Jak powiadomił nas w wysłanym mailu: kilkanaście minut po wykonaniu fotografii, tablice skonfiskowała straż miejska.

Powstała strona poświęcona skrzyżowaniu na Dolnym Przedmieściu. Znalazł się na niej opis sytuacji i zdjęcia ronda.

Wyraz niezadowolenia mieszkańców, czy niewybredny żart? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie:

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  haha ;) a ja bym tam wolał zeby była taka nazwa a nie Leszka ;)

  81 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  No' dało się?!
  zasłużony i jeszcze kuty na cztery nogi
  teraz lepiej

  76 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  to chyba pierwszy dowod niezadowolenia i frustracji mieszkancow nie tylko wylewany na forum, ale rownie w przestrzeni publicznej

  75 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Wolność dla Koziolka Matołka aresztowanego przez straż miejską!!!!

  107 15 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  Prawda jest taka, że jedyną zasługą Kaczyńskiego jest to ...., że zginął w wypadku, nie zrobił tego naumyślnie, nie zginął dla sprawy lecz z "głupoty" nikt go w Rosji nie chciał, a on się uparł. Z tego co pamiętam to przed wypadkiem nikt nie dawał mu szansy na reelekcje, mówiono nawet że to jeden z najsłabszych z prezydentów w historii jeśli nie najsłabszy. Dajcie zmarłym odejść, jest pochowany na Wawelu w miejscu na który w ŻADEN SPOSÓB NIE ZASŁUŻYŁ. To niech PISOWCOM wystarczy, co za dużo to nie zdrowo. Pragnę pogratulować pomysłu z tablicą. Genialny pomysł na wyrażenie swojego niezadowolenia.
  Proponuje radnym przedyskutować jeszcze ten temat, zrobić jakąś ankietę, być może i internetową, nie będzie to wielki nakład finansowy.

  124 37 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  to już nie ma zacniejszych postaci bezpośrednio związanych z miastem (najlepiej z nie żyjących , bo z żyjących to ciężko byłoby :-)) ....... się wspólnie dogadać)?

  Rondo im.Leszka ma taki sam (nie)smak jak Rondo Jana Pawła II czy Świętego Krzysztofa choć Krzysztof przynajmniej z kierowcami związany.
  Podobnie może nazwiemy je np Rondo Drifterów?

  I żeby nie było hałasu o nic : POPiS mi nie przeszkadza z żadnej strony. Po prostu bez sensu.

  28 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  tabliczkę z koziołkiem usunęli
  a co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?

  ups

  66 9 Odpowiedz
 • profesor profesor 2 gru 2011

  [quote=gość: obrońca+] tabliczkę z koziołkiem usunęli
  a co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?

  ups [/quote]

  to ciekawy temat na eksperyment spoleczny :) teraz tez mnie zastanawia, jak zachowalalaby sie straz miejska gdyby ktos postawil tam krzyz

  42 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  hahahaha no i super,bo niby z jakiej paki rondo ma nosić imię Lecha Laczyńskiego?
  Był to zupełnie przeciętny polityk a teraz nagle wawel, rondo i co jeszcze?bez przesady

  40 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Proponuję wystąpić ze zbiorowym pozwem do tej gorszej części rady miasta (marionetek Jarosława K), aby rondo nazwać imieniem i nazwiskiem kogoś kto bardziej zasłużył się Polsce a najlepiej Myślenicom.
  Moja propozycja to rondo im. Macieja Ostrowskiego, i zeby nei było, to piszę to jak najbardziej poważnie.

  Kto jest za niech kliknie (+) PLUS
  kto jest za rondem Lecha Kaczyńskiego niech kliknie (-) MINUS

  88 49 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  szybko, bez zbędnej biurokracji, dzielenia społeczeństwa i najniższym możliwym kosztem. takich ludzi potrzebujemy dzisiaj w kraju. urzędasy niech sobie nazywają to rondo jak chcą, nawet imieniem prezydenta który 'oddał swe życie za ojczyznę', dla nas normalnych ludzi to rondo już na zawsze będzie im. Koziołka Matołka !!! :)

  52 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=seba] mówiono nawet że to jeden z najsłabszych z prezydentów w historii jeśli nie najsłabszy. [/quote]

  i własnie przez takich hipokrytów jak ty jest w tej Polsce jak jest. Nie mówię, Wawel to jest kwestia do sporu. Reszta jednak to w większości stereotypy, błędne koło do którego wciskają was media i wasz własny strach. To co napisałeś teraz przeczyta kilkaset osób załóżmy, nie mających pojęcia o czymkolwiek i później będą gadać i nakręcać innych również takich bez pojęcia. Później tacy pójdą na wybory po drodze jeszcze wyśmieją innych od moherowych beretów i mamy to co mamy... co za kpina

  14 55 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  ha ha ktoś sie popisał zwykłe chamstwo i tyle

  12 69 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: obrońca+] tabliczkę z koziołkiem usunęli
  a co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?
  [/quote]
  rano zebrałyby się tłumy, złapaliby się za ręce i chodzili dookoła śpiewając przy tym 'ja ro sław pol skę zbaw' później przyszliby księża, odprawiliby mszę, a gdyby jeszcze mgła się pojawiła to by lecha błogosławionym ogłosili. krzyż by poz ostał i każdego 10tego płonęły by pod nim znicze. a składałyby wieńce.

  54 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Rondo powinno być imienia ,,Rozbójnika Ukleja i jego bandy". Oni to latami opiekowali się ziemią myślenicką i kupcami przejeżdżającymi przez nasze włości.

  28 5 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  [quote=gość: koral] szybko, bez zbędnej biurokracji, dzielenia społeczeństwa i najniższym możliwym kosztem. takich ludzi potrzebujemy dzisiaj w kraju. urzędasy niech sobie nazywają to rondo jak chcą, nawet imieniem prezydenta który 'oddał swe życie za ojczyznę', dla nas normalnych ludzi to rondo już na zawsze będzie im. Koziołka Matołka !!! :) [/quote] ze skrajności w skrajność ale pomysł nie zły :-))) a nie da się prościej ? Rondo na Dolnym lub jakieś osieczańskie albo na zarabiu Dalinu a na Słowackiego Orła.

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=Vivaldi] Rondo im.Leszka ma taki sam (nie)smak [/quote]
  dzisiaj mówi się ABSMAK ;)

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  KOZIOŁEK MATOŁEK JEST DE BEST!
  MY CHCEMY KOZIOŁKA MATOŁKA

  57 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ale po co w ogóle tym rondom nadawać jakieś nazwy? Po prostu rondo i tyle.

  24 5 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  A ja proponuję stawiać tam taką tablicę dzień w dzień, może jednak postawimy na swoim? ;)

  32 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Też uważam że Koziołek Matołek to dobry pomysł. Chyba wszyscy w jakiś sposób kształtowaliśmy się na historyjkach Kornela Makuszyńskiego o tym pomysłowym koziołku. Każdy z nas to pamięta i nie jest bez wpływu tych wspaniałych tekstów. Dla mnie to rondo już ma swoją nazwę.

  37 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  fajnny żart

  3 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Im Collina Mcrally

  4 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: fdfd] Im Collina Mcrally [/quote]
  te no znaFca :)
  Colin to był ale McRae
  ehh ci maniacy gier - analfabetyzm rajdowy :D

  18 3 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  J proponuje taka akcje : http://13oddzial.bloog.pl/id,330629643,title,Spam-na-bzomex-ciagle-trwa-,index.html tylko zamiast do hurtowni spamować na skrzynki radnym, burmistrzowi itp. no i oczywiście przeciwko nazwie ronda L. Kaczńskiego. A akcje swoją drogą naprawdę przednia - kufel zimnego piwa za pomysł i wykonanie :)

  9 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: Kramer] Proponuję wystąpić ze zbiorowym pozwem do tej gorszej części rady miasta (marionetek Jarosława K), aby rondo nazwać imieniem i nazwiskiem kogoś kto bardziej zasłużył się Polsce a najlepiej Myślenicom.
  Moja propozycja to rondo im. Macieja Ostrowskiego, i zeby nei było, to piszę to jak najbardziej poważnie.[/quote]
  Zgadzam się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi i popieram, ale z ostrym to już ostro przesadziłeś.

  14 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: hudy]
  Zgadzam się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi i popieram, ale z ostrym to już ostro przesadziłeś. [/quote]

  To nie przesada a prosty test. Jeden z dwóch. Ja wybieram naszego.

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Rondo im Lecha Kaczyńskiego ? serio ... ?
  chyba jakieś żarty !
  wole Koziołka Matołka - wiąże się z nim nasze dzieciństwo
  a Kaczyński ... co on ma do Myślenic ?
  gdyby nie zginoł w tym wypadku to za kilka lat połowa ludz nie pamiętała by kim wg był ! dla mnie oprucz tego że miał tylko status prezydęta to był zwykłym zerem bo nic ale to nic ! nie zrobił dla Polski a tym bardziej dla Myślenic

  37 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Pasuje jak ulał do poziomu wypowiedzi na tym forum i nie tylko....

  9 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Koziołek Matołek?znane ,lubiane nie ma problemu ,a może KRECIKA:)))))

  36 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: obrońca+] tabliczkę z koziołkiem usunęlia co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?ups [/quote]

  MY OBROŃCY TABLICY KU PAMIĘCI KOZIOŁKA MATOŁKA, WZYWAMY NARÓD MYŚLENICKI ABY BRONIŁ DOBREGO IMIENIA W/W.

  NIE DAMY KOMUNISTYCZNO-NACJONALISTYCZNEJ STRAŻY WIEJSKIEJ NISZCZYĆ ŚWIADECTWA WIARY W WARTOŚCI TAKIE JAK GODNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ.

  PONIEWAŻ STRAŻ WIEJSKA NIE JEST WŁAŚCICIELEM PRZYWŁASZCZONEGO PRZEDMIOTU - WZYWAM MYŚLENICKIECH "STRASZAKÓW" DO ZWROTU TEGO CO NIE JEST ICH WŁASNOŚCIĄ.

  OŚWIADCZAM CO NASTĘPUJĘ: JEŚLI DO DNIA JUTRZEJSZEGO TABLICA NIE WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE WYSTĄPIMY Z POWÓDZTWA ZBIOROWEGO DO UMIG ZA ZŁAMANIE ART 278 KODEKSU KARNEGO.

  NIEZALEŻNIE OD W/W ZABLOKUJEMY PRZEJAZD PRZEZ RONDO.

  OSTRY ODDAJ TABLICĘ !!!!!!!

  Drodzy mieszkańcy Myślenic - jeśli popieracie tą akcję to prosimy o PLUSIK.

  :-)

  134 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Jeszcze wywalić go z Wawelu, bo to miejsce dla królów a nie dla prezydentów, byłych prezydentów...

  56 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  WOLNOŚĆ DLA KOZIOŁKA !!!!!!!!!!!!!!!

  66 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: OSTRY ODDAJ TABLICĘ !] gość: obrońca+ napisał/a: tabliczkę z koziołkiem usunęlia co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?ups

  MY OBROŃCY TABLICY KU PAMIĘCI KOZIOŁKA MATOŁKA, WZYWAMY NARÓD MYŚLENICKI ABY BRONIŁ DOBREGO IMIENIA W/W.

  NIE DAMY KOMUNISTYCZNO-NACJONALISTYCZNEJ STRAŻY WIEJSKIEJ NISZCZYĆ ŚWIADECTWA WIARY W WARTOŚCI TAKIE JAK GODNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ.

  PONIEWAŻ STRAŻ WIEJSKA NIE JEST WŁAŚCICIELEM PRZYWŁASZCZONEGO PRZEDMIOTU - WZYWAM MYŚLENICKIECH "STRASZAKÓW" DO ZWROTU TEGO CO NIE JEST ICH WŁASNOŚCIĄ.

  OŚWIADCZAM CO NASTĘPUJĘ: JEŚLI DO DNIA JUTRZEJSZEGO TABLICA NIE WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE WYSTĄPIMY Z POWÓDZTWA ZBIOROWEGO DO UMIG ZA ZŁAMANIE ART 278 KODEKSU KARNEGO.

  NIEZALEŻNIE OD W/W ZABLOKUJEMY PRZEJAZD PRZEZ RONDO.

  OSTRY ODDAJ TABLICĘ !!!!!!!

  Drodzy mieszkańcy Myślenic - jeśli popieracie tą akcję to prosimy o PLUSIK.

  :-) [/quote]
  minus przez pomyłke ,stanę na rondzie:))

  47 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: Gartek] gość: obrońca+ napisał/a: tabliczkę z koziołkiem usunęli
  a co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?

  rano zebrałyby się tłumy, złapaliby się za ręce i chodzili dookoła śpiewając przy tym 'ja ro sław pol skę zbaw' później przyszliby księża, odprawiliby mszę, a gdyby jeszcze mgła się pojawiła to by lecha błogosławionym ogłosili. krzyż by poz ostał i każdego 10tego płonęły by pod nim znicze. a składałyby wieńce. [/quote]

  Jeszcze by wołali HAŃBA HAŃBA - gdyby straż miejska ich usuwała i Chcemy prawdy! - Bo smoleńsk według tych ludzi ma dużo spólnego z Myślenicami...

  13 8 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  Jestem za Koziołkiem

  41 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Gdzie o tej godzinie można kupić znicze ?
  Chcę zapalić jednego w intencji KOZIOŁKA uciśnionego przez SM.

  41 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Lepsza nazwa dla tego ronda:
  1. Koziołka Matołka(+)
  2. Lecha Kaczyńskiego(-)
  Wybierzmy jak w wyborach drogą demokracji!!! ;)

  126 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Rondo Obajtka mi się marzy !!!!!

  16 9 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  rondo im.Kierowcy busa:D

  13 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  idea bezcenna :)

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  UWOLNIĆ KOZIOŁKA
  ZNIEWOLIĆ KACZORA !!!!!!!!

  41 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ręce won od Koziołka.

  42 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ja proponuje nadać rondo imieniem Kajko i Kokosz to też coś od bliźniaków. A samo otwarcie tej inwestycji proponuje zostawić samemu prezesowi. Ja mam wrażenie że Polacy chcą odpocząć od tej żenady.

  18 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Dani do dymisji !

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Radny Cichoń - wstydu oszczędź. Żałuje że głosowałem na Ciebie.

  33 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Nie rzucim KOZIOŁKA, skąd nasz ród.
  Nie damy pogrześć TABLICY,
  MYŚLENICKI my naród, polski lud,
  Królewski szczep piastowy.
  Nie damy, by nas zgnębia STRAŻ MIEJSKA.
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  Do krwi ostatniej kropli z żył
  Bronić będziemy KOZIOŁKA,
  Aż się rozpadnie w proch i pył
  OSTROWSKIEGO zawierucha.
  Twierdzą nam będzie KAŻDE RONDO.
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  Nie będzie STRAŻAK pluł nam w twarz,
  Ni dzieci nam KOZIOŁKA POZBAWIAŁ,
  Orężny wstanie hufiec nasz,
  Duch będzie nam hetmanił.
  Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg.
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg

  43 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ale piszecie głupoty, a co Piłsudski zrobił dla Myślenic, że jest jego ulica, historia to wszystko osądzi a nie WY !

  JESTEM ZA RONDEM IM. LECHA KACZYŃSKIEGO !

  13 70 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Proponuję nazwę ronda na im. Męczenników Smoleńska oraz projekt uchwały zmieniający nazwę ulicy Kazimierza Wielkiego na Kaczyńskiego Wielkiego.

  28 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Koozioołek Koozioołek Koozioołek Koozioołek !!!!

  27 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  MOHER[quote=gość: babcia] Ale piszecie głupoty, a co Piłsudski zrobił dla Myślenic, że jest jego ulica, historia to wszystko osądzi a nie WY ! JESTEM ZA RONDEM IM. LECHA KACZYŃSKIEGO ! [/quote]

  MOHER - BROŃ KOZŁA !

  25 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Koziołek Matołek,jestem za !!!!!

  28 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Chciałem zwrócić uwagę że tablica z Koziołkiem Matołkiem została umieszczona na rondzie drogi wojewódzkiej. Straż miejska działała zatem poza terenem do którego gmina posiada tytuł prawny.
  Równie niedorzeczna byłaby interwencja strażników na zakopiance.

  Moim zdaniem zdjęcie tablicy powinien poprzedzić wniosek o ekstradycję skierowany do Zarządu Województwa Małopolskiego, podpisany przez Burmistrza MiG Myślenice i dopiero po jego pozytywnym rozpatrzeniu podjęte mogły zostać jakiekolwiek czynności.

  33 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: babcia] Ale piszecie głupoty, a co Piłsudski zrobił dla Myślenic, że jest jego ulica, historia to wszystko osądzi a nie WY !

  JESTEM ZA RONDEM IM. LECHA KACZYŃSKIEGO ! [/quote]
  Józef Piłsudski nie zrobił dla Myślenic - zrobił dla Polski!
  W przeciwieństwie do Kaczyńskiego.

  27 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Rondo imieniem nieuków z Jasieicy :)

  16 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  WIELKI PATRIOTA I PREZYDENT LECH KACZYŃSKI w przeciwieństwie do Bronisława Komorowskiego !

  9 46 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Jaki żart?!

  Komuś po prostu nerwy puściły i zamiast narzekać wziął sprawy w swoje ręce!

  Teraz na nas kolej UWOLNIĆ KOZIOŁKA!!

  Ostry, choć raz bądź mężczyzną, zakwestionuj uchwałę radnych!

  @ja88 - z tego co słyszałem to "nie ten Cichoń"

  29 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Pierdzielicie o koziołku,a problem amatorow na rondzie dalej zostaje otwarty,To malutkie rondo w Myslenicach---a wypad do Krakowa :) nie ma jak zostawic auto w Łagiewnikach alb przed Carrefourem :)

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ja rozpoczynam głodówkę. Może zablokujemy rondo ?

  Ostrowski oddaj Kozła !

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Koziołek Matołek "Władca Ronda"

  http://www.youtube.com/watch?v=BSoIAW_weyM

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Radni odejdą a nam pozostawią spadek na wiele pokoleń To nie powinno się tak odbywać Trzeba pytać mieszkańców to w końcu nasze miasto a nie kilku PiSowskich radnych

  33 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Rewelka - podoba mi się bardziej niż "zimny Lech" - mamy już takiego na Wawelu

  17 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Do Seby i mu podobnych: jak umiecie czytać to polecam prawdziwą literaturę gdzie dowiecie się jak wygląda nasza "wolność" po 89 roku i może nawet przeżyjecie lekki szok że to co oglądacie w ulubionych stacjach typu tvn , czytacie w GW, polityce czy innych podobnych lewackich massmediach. I że tzw. powielana tam prawda to tzw. G prawda.... I może wtedy zastanowicie się kogo wyśmiewacie. Inaczej jesteście tylko "pożytecznymi idiotami" jak nazywa się ludzi którzy są bezmyślnymi trybikami i wydaje im się że to co mówią to ich własne poglądy a naprawdę są sterowani....

  10 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Dzieci jadą po Kaczyńskim bo "MEDIA" kazały go oczerniać i mieszać z błotem a według nich "WSZYSTKO CO POKAŻE I POWIE TELEWIZJA TO PRAWDA" z takimi nie ma co nawet dyskutować bo sprowadzą Cię do swojego pozimu jak uczynili to z tym wątkiem ...

  PO TYCH WPISACH WIDAĆ JAKICH MAMY MIESZKANCÓW (na szczęście nie wszystkich).

  NAOGLĄDALI SIĘ TVNU I TERAZ PRZEKAZUJĄ DALEJ CO IM DO TYCH PUSTYCH GŁÓWEK POWIEDZIELI :-)

  9 46 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ludzie płakać się chce, tyle biednych ludzi głoduje, nie mają gdzie mieszkać, kolejną firmę chcą rozwiązać (APIPOL) zwolnić 120 osób a te mądre głowy pieniądze będą wydawać na tablice z nazwami - no ale cóż po nauczycielach można się spodziewać, przecież większość PiSiorów w radzie to nauczyciele, Maciej też nauczyciel no i poseł jabłuszko też...

  27 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  @politikus: "prawdziwa literatura" czyli ta z Torunia??

  Człowieku większość mieszkańców ma gdzieś "wielką" politykę! To czy śp. prezydent Lech Kaczyński był wielkim człowiekiem to oceni historia i czas, a nie kilku radnych którzy dla politycznego poklasku i własnych partykularnych interesów chcą wpisać się w ogólnopolski trend usilnie forsowany przez partię która coraz bardziej się sypie...

  Z tej ziemi, myślenickiej ziemi wywodzą się wspaniali obywatele, naukowcy, żołnierze i legioniści o istnieniu których warto byłoby przypominać następnym pokoleniom po przez nadawania ulicom czy rondom ich imienia.

  Pod artykułem o rondzie ktoś podał kilka przykładów takich osób.

  W pełni popieram hepening z Koziołkiem!
  Wolność dla Koziołka!
  Koziołkowa Alternatywa!

  31 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  To przemyślana i przygotowana akcja obywatelskiego sprzeciwu przeciw politykierstwu i idiotycznym decyzją rady miasta. Ziemia myślenicka przez ponad 650 lat wydała wielu wspaniałych ludzi, naukowców, legionistów i żołnierzy zamordowanych bestialsko w Katyniu i innych podobnych miejscach, obywateli których imię powinno być z szacunkiem przechowywane w naszej pamięci.
  Miejsca takie jak ronda i ulicę powinny być nazywane ich imionami, nie zaś - na politycznej ogólnopolskiej fali - imieniem zmarłego prezydenta którego wkład i udział w historii Myślenic był znikomu lub żaden.
  więcej fotek:

  http://img403.imageshack.us/img403/4049/km005.jpg
  http://img267.imageshack.us/img267/2323/km004.jpg
  http://img703.imageshack.us/img703/200/km003.jpg
  http://img97.imageshack.us/img97/4633/km002.jpg
  http://img835.imageshack.us/img835/6237/km001.jpg

  41 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Najbardziej to żałuję, że nie miałem kamery i nie nagrałem Legionów Maciejowych ja się uwijali żeby ich nikt nie zauważył - kurna nie załapałem co oni tam robią. To była akcja błysk - jeden wypadł i migusiem tablicę do wozu...

  22 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ręce precz od Koziołka.
  Ostry oddaj tablicę !

  24 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Nadchodzi czas, że ludzie wezmą ster w swoje ręce. Naszą rolę starano się ograniczyć jedynie do głosowania na już 'wybranych' na listach. Włodarzy, złodziei i marnotrawców naszych pieniędzy pod sąd!

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  ale musiało być tam zabawnie jak postawili ten znak:)
  bardziej pasuje koziołek

  26 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: OSTRY ODDAJ TABLICĘ !!!!] Gdzie o tej godzinie można kupić znicze ?
  Chcę zapalić jednego w intencji KOZIOŁKA uciśnionego przez SM. [/quote]
  Gościu ale jest z ciebie już niewiem co powiedzieć

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  my chcemy KOZIOŁKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  30 1 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  [quote=gość: masaa] seba napisał/a: mówiono nawet że to jeden z najsłabszych z prezydentów w historii jeśli nie najsłabszy.

  i własnie przez takich hipokrytów jak ty jest w tej Polsce jak jest. Nie mówię, Wawel to jest kwestia do sporu. Reszta jednak to w większości stereotypy, błędne koło do którego wciskają was media i wasz własny strach. To co napisałeś teraz przeczyta kilkaset osób załóżmy, nie mających pojęcia o czymkolwiek i później będą gadać i nakręcać innych również takich bez pojęcia. Później tacy pójdą na wybory po drodze jeszcze wyśmieją innych od moherowych beretów i mamy to co mamy... co za kpina [/quote]
  Kolega widocznie z PISU : ) Ja Ciebie nie obrażam, więc nie życzę sobie abyś ty obrażał mnie. To co napisałem jest moim zdaniem, nie musisz się z nim zgadzać. Jest tyle wspaniałych osobistości dla których uczczenia pamięci można by nazwać jakieś miejsce, rondo czy ulice, a wszyscy w Polsce uparli się na Kaczyńskiego, ciągle od niemal 2 lat w tv ciągle to samo w kółko, mam dość Świat mediów jest tym tak przesycony że ja jak słyszę nazwisko tragicznie zmarłego prezydenta zmieniam kanał w tv aby się nie denerwować.
  Hipokrytą nie byłem nie jestem i nie będę, proponuję najpierw przeczytać znaczenie tego wyrazu w słowniku : ), zanim go użyjesz.
  Ludzie idąc na wybory i głosując na Palikota dali żółtą kartkę takim jak ty ..., mam nadzieję, że zaprzestaniecie takiego (chamskiego i atakującego) zachowania, i naszym krajem nie będą rządzić ludzie którzy zdejmują Krzyże i palą Maryśkę, ale niestety wielu młodych odpychacie swoim zachowaniem, a ktoś taki jak Palikot potrafi to wykorzystać.

  14 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  :)

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  koziolek.matolek - popieram w 100%
  Głupota, bezmyślność i lenistwo polityków którzy to wymyślili!!!!

  22 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Leszek pasuje do ronda. w kółko sie o tym mówi:) a ciekawostka w tym temacie jest taka ze jak pewnie wiecie, Koziołka Matołka napisał Kornel Makuszyński. ten sam który napisał "O dwóch takich co ukradli księżyc". a chyba wiem kto grał w filmie o tym samym tytule:) i tak to sie kręci w jednym kręgu:) jak to na rondzie;)

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=seba] Prawda jest taka, że jedyną zasługą Kaczyńskiego jest to ...., że zginął w wypadku, nie zrobił tego naumyślnie, nie zginął dla sprawy lecz z "głupoty" nikt go w Rosji nie chciał, a on się uparł. Z tego co pamiętam to przed wypadkiem nikt nie dawał mu szansy na reelekcje, mówiono nawet że to jeden z najsłabszych z prezydentów w historii jeśli nie najsłabszy. Dajcie zmarłym odejść, jest pochowany na Wawelu w miejscu na który w ŻADEN SPOSÓB NIE ZASŁUŻYŁ. To niech PISOWCOM wystarczy, co za dużo to nie zdrowo. Pragnę pogratulować pomysłu z tablicą. Genialny pomysł na wyrażenie swojego niezadowolenia.
  Proponuje radnym przedyskutować jeszcze ten temat, zrobić jakąś ankietę, być może i internetową, nie będzie to wielki nakład finansowy. [/quote]

  a kto niby byl lepszym prezydentem? elektryk, co przeskakiwal przez płot na motorówce w asyscie zomowcow? czy niedoszly dziennikarz ciagle "chorujący filipińczyk"?

  11 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  jestem za KOZIOŁKIEM i KONIEC !!

  20 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  gdzie jest Koziołek Matołek?!?!?!
  Koziołku Matołku - wróć!

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  jak nie oddadzą koziołka to się weźmie sztychuwki i się rondo rozkopie i będzie jak dawniej Albo KOZIOŁEK albo nic !!!

  17 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Krzysiu Kononowicz przynajmniej wszystko nam obiecywał, a Ostrowski wszystko zabiera i marnuje kasę na pomniki na rondach, zastępców, biblioteki w okresie mody na audiobooki i strzelnice. itp.

  Jak Kononowicz zapowiedział - tak Ostrowski zrobił : Zlikwidował wszystko co było dobre w Myślenicach.

  http://www.youtube.com/watch?v=nX1VQwg6jxU

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Wstyd, aby imieniem tego człowieka nazywać rondo w Myślenicach. Zresztą i jeden i drugi są warci siebie.Polecam posłuchać

  1.) Prezydent Lech Kaczyński zdradził żydom w Izraelu, że Wojsko Polskie przebywa w Iraku i Libanie ze względu na interesy żydów z Izraela i wszystko jedno, kto w Polsce wygra wybory, bo i tak Wojsko Polskie będzie nadal
  http://www.youtube.com/watch?v=_6BamWu9czc

  2.) "Spieprzaj dziadu" http://www.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY&feature=related

  3.)" Rodzer Ferejro to najlepszy zawodnik reprezentacji Polski"
  http://www.youtube.com/watch?v=P66VXDBS4Vo

  4.) A pamiętacie, wpadkę tego człowieka przy śpiewaniu hymnu ? Prezydent nie zna słów !
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=u1d9iRgyMJw

  5.) To jest dobre :-) Kaczyński mówi po angielsku - "inglish raczej" http://www.youtube.com/watch?v=52Nbh1bdxiI&feature=related

  6.) Cd błaznowania Przestraszony Kaczyński próbuje mówić po angielsku do Camerona http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=8M7VWu32BkU&NR=1

  7.) Geniusz techniki, nie wie jak słuchawkę założyć na ucho.
  http://www.youtube.com/watch?v=EDDKXIWlIEY&feature=related

  8.) Lech Kaczyński :"najgorsze wyrazy współczucia"
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=tMzH2Lt0UEQ&NR=1

  9.) "Małpa w czerwonym"
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=GtbFqHWWEOM&NR=1

  10.) A tu podsumowanie Kaczora
  http://www.youtube.com/watch?v=BwwNZ_zL1ec&feature=related

  DLATEGO WŁAŚNIE NIE CHCE RONDA O IMIENIU TEGO CŻŁOWIEKA.

  30 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  a taki fajny Koziołek był ...

  ciekawe czy nasze urzędasy zrobią lepszą tabliczkę ?:P

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Pozostaje do budowy jeszcze jedno rondo w Myślenicach,dlatego radni już teraz powinni ogłosić konkurs np.w internecie na nazwanie go jakimś imieniem. Mieszkańcy mogli by sami dokonać tą drogą wyboru odpowiedniej nazwy ronda, a nie wieszać psów na radnych. Kto jest za?

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Jak to w naszej pięknej Polsce zamiast łączyć dzieli się ludzi.

  pISIAKI tylko tego chcą skłócić nas aby siać zamęt zamiast zrobić coś aby się polepszyło.

  ale jakie rondo taki patron (kaczka)

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Jednego nie rozumiem.
  Forum aż kipi niechęcią do Kaczyńskiego, w ankiecie totalna większość jest przeciwko nazwaniu ronda imieniem denata, a w wyborach wygrywa PiS.
  Ciekawe, szanowni Forumowicze, ilu z Was olało wybory, a teraz macie do wszystkich pretensje, tylko nie do siebie?

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  A dlaczego nie puścić tematu dalej ? Np do teleekspresu albo TVN? Nawet jako ciekawostkę, jak to mieszkańcy nie chcą ronda im.Kaczyńskiego. Ktoś wie jak to zrobić ?

  21 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: Zwolennik koziołka] Jednego nie rozumiem.
  Forum aż kipi niechęcią do Kaczyńskiego, w ankiecie totalna większość jest przeciwko nazwaniu ronda imieniem denata, a w wyborach wygrywa PiS.
  Ciekawe, szanowni Forumowicze, ilu z Was olało wybory, a teraz macie do wszystkich pretensje, tylko nie do siebie? [/quote]

  Bardzo ciekawe!!!!!!!!!!!
  Mohery słabe w internecie, a na wybory chodzą, bo książulo kazali i grzech nie głosować na PiS.
  Może zgrzyt z Rondem obudzi myśleniczan i nie tylko i zrzucimy to pisowskie jarzmo i głupotę: Łatas, Obajtek, i ci radni o jeszcze podrzędniejszych nazwiskach z zapleczem Orzechowskich etc. , Solidarność Orzechowskich ha ha ha.

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  jeśłi powstanie taka tablica to ktoś ją napewno osobiscie skonfiskuje :)

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  TVN? Proszę bardzo:

  http://kontakt24.tvn.pl/

  Tu możesz pisać

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Proponuję dobrą nazwę dla ronda: po linii PIS i Myśleniczanin RONDO IMIENIA KOSZYKA JABŁEK POSŁA MARKA ŁATASA

  17 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Rondo im. KACZORA DONALDA! ... i POPiS-y zadowolone:)

  4 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  ja też mam pomysł na nazwe ronda:) Rondo Imienia Użytkowników Kierunkowskazów w Prawo;)

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Boże jak czytam to wszystko to się zastanawiam , dlaczego ten świat odwrócono do góry nogami.
  Komuno wróć bo za parę lat nie będzie co robić w tym zakłamanym Kraju.
  To co tu wypisujecie , to w przedszkolu dzieci się lepiej zachowują .

  6 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: .....] Boże jak czytam to wszystko to się zastanawiam , dlaczego ten świat odwrócono do góry nogami.
  Komuno wróć bo za parę lat nie będzie co robić w tym zakłamanym Kraju.
  To co tu wypisujecie , to w przedszkolu dzieci się lepiej zachowują . [/quote]

  i to jest piękne:) my piszemy a ty to czytasz!;)
  za komuny by takiej szansy pewnie nie było.wtedy właśnie żyli byśmy w zakłamaniu. a tak to wiemy co mamy:)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Rodziny z Myślenic potrzebują darczyńców! W Szlachetnej Paczce pozostało jeszcze 30 rodzin! Nie bądzmy obojętni czasami tak niewiele potrzeba by sprawić komuś radość.. Darczyńcą może być firma, osoba prywatna lub grupa ludzi! Zostało tak niewiele dni..

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  No tak, zamiast pomóc potrzebującym - UMiG wydaje kasę na zatępców i pomniki na rondach !

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: Sknerus McKwacz] Rondo im. KACZORA DONALDA! ... i POPiS-y zadowolone:) [/quote]
  To by była dobra nazwa i jeszcze dodać , tak dla młodych randkowiczów, "DONALD ma TOLE"

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  komercyjnie-RONDO ZIELONYCH ŚWIĄT-i w tym dniu palimy tam gumy na drifcie, bez zakazu,bez mandatów:)widowisko GWARANTOWANE

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  tabliczka była, nam internautom czyli przyszłości naszego narodu, bardzo się spodobała, niech tam wróci, a pieniądze które urząd chciał przeznaczyć na oficjalną tablicę kaczyńskiego lepiej niech przekaże szlachetnej paczce. myślę że lech byłby wtedy z was dumny. poprawi się sytuacja w kraju to zamienimy tę tabliczkę na bardziej trwałą. oczywiście im. Koziołka Matołka :)

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Wyrażam sprzeciw. Uważam, że będzie to niepotrzebnym nowym zarzewiem wywołującym konflikty społeczne, które naszemu miastu do niczego nie są potrzebne. Potrzeba nam spokoju, mądrych decyzji i życzliwych ludzi dbających o naszą małą ojczyznę. Jest tylu innych ludzi zasłużonych i dobrze zapamiętanych przez nasze społeczeństwo .... Toż to nasza mała ojczyzna a nie Warszawa !!!!!!!!! Jeśli wśród lokalnych postaci brak będzie takich osób to proszę rozważyć postać prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Postać ta zawsze kojarzy mi się z dobrem wszystkich Polaków i Polski. Zawsze potrafił wyrażać to zarówno swoim życiem jak i patriotyczną swoją postawą. Mialem zaszczyt poznać go osobiście i z nim rozmawiać. Zawsze odnosił się do swych rozmówców z olbrzymim szacunkiem. To był facet z klasą. On też zginął w Smoleńsku.
  A tak na luzie - to rondo im. Koziołka Matołka też jest do rozważenia. Czytając tą informację każdy, niezależnie od obcji politycznej, uśmiechnie się a wtedy świat będzie piękniejszy. I o to przecież chodzi ....

  18 1 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  Rondo im. Grzegorza Korkiego. Wizytówka Myślenic. Dla mnie bardzo dobry pomysł.

  17 4 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  Teraz posypią się minusy, ale przecież chyba nie to jest ważne.
  Śmieszą mnie opinie młodych ludzi którzy o polityce i własnym państwie nie mają pojecią. Oglądając telewizje i internetowe filmiki często robione celowo przez opłaconych do tego ludzi, napawają się agresją i nienawiścią celowaną w nazwisko Kaczyński i skrót PiS. Niestety manipulacja mediami w naiwnym społeczeństwie jest BANALNA. Ludzie przekonani są że ich poglądy są wyłącznie najlepsze, a inne należy tępić. A pytany dlaczego ? - Bo telewizor mi tak powiedział w internecie się śmieją etc. Bo SLD, PiS jest dla starych babci, a my jesteśmy przecież nowocześni, inteligentni i ślepi.
  Media dbają o swój interes, dodatkowo są wspierane przez partię rządzącą i mącą tym durnym krajem.
  PiS się już rozpada do reszty, nie dojdzie już do władzy - Ale obierając wspólnego wroga, jedni zyskają przyjaciół. I tylko o to w tym teraz chodzi.. By durni ludzie nie patrzyli na to co się dzieję w państwie ( o czym coraz mniej się mówi z wiadomych przyczyn ) tylko bawili się w "serial na żywo".

  Cała ta tabliczka jest tak samo żałosna jak elektorat Platformy.

  16 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  zdecydowanie, temat do "SZKŁA KONTAKTOWEGO" :))

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=Camel]
  Cała ta tabliczka jest tak samo żałosna jak elektorat Platformy. [/quote]

  Już tam ci którzy wychodzą z tego oślego padołu jakim jest pis teraz zaczynają mówić co w tej partii się działo przez lata.

  Kpina ze słowa Prawo i Sprawiedliwość, a elektorat tego szlamu nie jest lepszy, ale na pewno inteligencji nie posiada.

  7 9 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  [quote=Camel] Teraz posypią się minusy, ale przecież chyba nie to jest ważne.
  Śmieszą mnie opinie młodych ludzi którzy o polityce i własnym państwie nie mają pojecią. Oglądając telewizje i internetowe filmiki często robione celowo przez opłaconych do tego ludzi, napawają się agresją i nienawiścią celowaną w nazwisko Kaczyński i skrót PiS. Niestety manipulacja mediami w naiwnym społeczeństwie jest BANALNA. Ludzie przekonani są że ich poglądy są wyłącznie najlepsze, a inne należy tępić. A pytany dlaczego ? - Bo telewizor mi tak powiedział w internecie się śmieją etc. Bo SLD, PiS jest dla starych babci, a my jesteśmy przecież nowocześni, inteligentni i ślepi.
  Media dbają o swój interes, dodatkowo są wspierane przez partię rządzącą i mącą tym durnym krajem.
  PiS się już rozpada do reszty, nie dojdzie już do władzy - Ale obierając wspólnego wroga, jedni zyskają przyjaciół. I tylko o to w tym teraz chodzi.. By durni ludzie nie patrzyli na to co się dzieję w państwie ( o czym coraz mniej się mówi z wiadomych przyczyn ) tylko bawili się w "serial na żywo".

  Cała ta tabliczka jest tak samo żałosna jak elektorat Platformy. [/quote]

  Zgadzam się z Tobą w 100% chociaż ślepe gówniarstwo (które podejrzewam jeszcze głosować nie może) i tak to zaminusuje ;) ale co tam ktoś przynajmniej napisał jaka jest prawda. Ja się tylko zastanawiam jak można głosowac na ten syf co jest (platfusy) ? ludzie płaczą że jest źle a mimo wszystko głosują na cudaka byle by tylko nie na pis :D Jednak to rondo powinno być im. Magika Cudaka Tuska i jego zielonej irlandii
  Peace

  16 8 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  Moi domownicy proponują, żeby rondo bliżej skarbowego nosiło imię Hanki Mostowiak:> Co myślicie?

  10 5 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  [quote=Bolek]ślepe gówniarstwo (które podejrzewam jeszcze głosować nie może) i tak to zaminusuje ;)[/quote]

  Co po niektórzy sprytniejsi, ockną się głową w nocniku jak wyjdą spod cycka mamuni i zaczną ubiegać się samodzielnie o pieniążki. Druga część i tak twardo powie że to wszystko ... Wyjadą i będą sługami, bądź co po mniej ambitni będą rozdawać ulotki za 5zł/h

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=peggysue] Moi domownicy proponują, żeby rondo bliżej skarbowego nosiło imię Hanki Mostowiak:> Co myślicie? [/quote]

  Hanki Mostowiak powinno się nazywać rondo na Zarabiu.

  12 1 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  No w końcu ona tez zginęła tragicznie...

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  PIS,PIS wszystkiemu winny PIS,ale burmistrz Ostrowski i rada to przecież nie PIS,raczej PO....

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Prawda jest taka ze połowa z piszacych tu na temat polityki ma taką wiedze, jaką bezkrytycznie wsiąknie miedzy tańcem z gwiazdami a kubusiem w, dlatego twierdze stanowczo że rondo im koziołka matołka jest tu jak najbardziej na miejscu.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: bartolini B] Prawda jest taka ze połowa z piszacych tu na temat polityki ma taką wiedze, jaką bezkrytycznie wsiąknie miedzy tańcem z gwiazdami a kubusiem w, dlatego twierdze stanowczo że rondo im koziołka matołka jest tu jak najbardziej na miejscu. [/quote]
  I ja tak uważam, można by jeszcze dodać ławeczkę z napisem:
  >DONALD ma TOLE<

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Smieszne to jest co wypisują zwolennicy jakiejkolwiek partii. Czy poważnie myślicie że za rządów KAczorów było tak dobrze w Polsce? Czy to jaka jest sytuacja w państwie naprawdę w głównej mierze zależy od decyzji podejmowanych w Warszawie? Jeśli tak myślicie to jesteście bardzo ograniczeni. To czy My teraz mamy jakąkolwiek pracę w największej mierze zależy od tego jaka jest sytuacja gospodarki ŚWIATOWEJ. To że za rządów PIS-u były giełdy na Plusie, było tanie paliwo i niższe podatki niższe ceny w sklepach wogóle nie zależało od rządu. Świat ogólnie był teraz w dobrej kondycji. Marże wszędzie były takie same. Powiecie że za granicą jest lepiej? No to widocznie nigdy tam nie byliście. W zasadzie nie jestem za PO murem, ale widząc co dzieje się teraz w PIS-ie mówi chyba samo za siebie.

  2 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  to się nazywa sabotaż
  Myślenicka propaganda rozpoczyna swoją działalność

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  A propaganda TVNu i Gazety Wyborczej trwa już od dawna i odnosi dobre skutki co widać po tych wpisach ...

  10 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Zastanawiam się, na ile jest odważny radny, który zaproponował nazwę tego ronda aby przedstawić się z imienia i nazwiska na tym forum?

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Ciekawi mnie ile będzie kosztowało odsłonięcie.Znowu balanga za nasze podatki,tak jak to miało miejsce przy otwarciu oczyszczalni w krzyszkowicach i hulaj dusza piekła niema

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: Gold] Zastanawiam się, na ile jest odważny radny, który zaproponował nazwę tego ronda aby przedstawić się z imienia i nazwiska na tym forum? [/quote]

  nie zastanawiaj sie tylko czytaj:

  "Projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica"

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  platformerska nowobogacko młodzież atakuje ...

  6 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  KOCHAM CIE KOCHAM CIE KTO.............HAM ? TY POLSKO?

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: mer] gość: Gold napisał/a:Zastanawiam się, na ile jest odważny radny, który zaproponował nazwę tego ronda aby przedstawić się z imienia i nazwiska na tym forum? nie zastanawiaj sie tylko czytaj: "Projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica" [/quote]

  Ale ktoś z nich wyszedł z inicjatywą.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Zapalę znicza Koziołkowi Matołkowi...
  Zapalę, obiecuję.

  Dlaczego mamy pozwolić polityce wchodzi we wszystkie dziedziny naszego życia?

  Rondo może się nazywac jakkolwiek, byle ponadczasowo, i żeby się nikt nie krzywił na myśl tej nazwy. Rondo jest krzywe i dziwaczne, i ja bym mu taką nazwę nadał "Rondo Krzywe".

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Czy ktos wie dlaczego drogę z tego ronda od słowackiego do kazimierza nazywano do niedawna (skotnicą) ?

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Rondo imienia Jana Stawarza - człowieka, który poświęcał zupełnie bezinteresownie masą swojego czasu na krzewienie wiedzy krajoznawczej i prawdziwego patriotyzmu wśród młodzieży, nie pchał się do władzy i nie wykorzystywał zdobytej popularności.
  Wielką rzeczą i wielkim uhonorowaniem jego pracy byłoby nazwanie ronda jego imieniem... za życia, aby mógł w końcu poczuc się doceniony!

  13 4 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  po ilości wpisów widać, że ludzie potencjał mają oraz mocne zniesmaczenie lokalną polityką (i jedną i drugą). Czy się władze zastanowią jak ten potencjał wykorzystać ???

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  A MOZE BY TAK ,,RONDO IM.KACZKI DZIWACZKI,,

  18 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  To się teraz dowiecie gdzie nasza władza ma swoich wyborców i ich zdanie. Będzie tak samo jak z asfaltownią, śmietnikiem i strzelnicą.

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Wydaje mi się, że rondo to TYLKO rondo, i nazwanie go imieniem jakiegoś wybitnego, zasłużonego myśleniczanina byłoby raczej czymś śmiesznym (Rondo im. Rajmunda Bergela... to raczej nie brzmi dobrze...)

  W ogóle- po co chrzcić ronda? czy rondo nie może pozostać rondem, bez stawiania obelisków i uroczystych chrzcin, jakby nie było, kawałka drogi? O.o

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Pisowcy zgłosili projekt a kto poparł? KRASNOLUDKI!

  12 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Jestem mieszkańcem myslenic od 1950 i badzo proszę nie pdodpisywac się moim imieniem (jako mieszkanec myslenic ) pod ta tabliczka.
  Niech podpiszą sie tam incjatorzy tego pomysłu.

  Są prrzecierz daty wydarzenia które ludzi do siebie zbliżają a nie kłócą ,a tu wyrażnie komuś o cos chodzi.
  partia która odchodzi w niepamiec chce za wszelka cene komus czyms zaimponowa pytam komu ?

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: mjmj] Pisowcy zgłosili projekt a kto poparł? KRASNOLUDKI! [/quote]
  [quote=gość: mjmj] Pisowcy zgłosili projekt a kto poparł? KRASNOLUDKI! [/quote]

  Ooo to chodzi ! racja nasi radni he?

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Osobiście popieram pomysł, mnie się podoba ta nazwa. Postać choć fikcyjna to niewątpliwie historyczna i zasłużona bo trochę ludzi wychowała.
  Co do piszących o Piłsudskim, skoro ten Pan zasłużył się dla Polski to tym samym dla Myślenic i jego mieszkańców.
  Pisze to jako osoba negatywnie nastawiona do kościoła - Papież Jan Paweł II nie tylko był głową Kościoła ale również wybitnym dyplomatą i pewnie gdyby nie stało się tak jak się stało to o roku 89 nie było by mowy, a Wałęsa upadł by szybciej niż powstał.

  I dlaczego nie rondo Jana Pawła II czy Karola Wojtyły ?

  Myślę że realne przeciwstawienie się wymysłowi radnych ma racje bytu i gdybyśmy oficjalnie zaprotestowali to są realne szanse by to nazwisko nie hańbiło naszego miasta.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: tak] gość: bartolini B napisał/a: Prawda jest taka ze połowa z piszacych tu na temat polityki ma taką wiedze, jaką bezkrytycznie wsiąknie miedzy tańcem z gwiazdami a kubusiem w, dlatego twierdze stanowczo że rondo im koziołka matołka jest tu jak najbardziej na miejscu.
  I ja tak uważam, można by jeszcze dodać ławeczkę z napisem:
  >DONALD ma TOLE< [/quote]
  Oczywiście ławeczka obowiązkowo! A na tablicy też miejsce, do wpisów dla zakochanych!

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  A w ogóle to jest rondo ???moim skromnym zdaniem to jest jakieś podrzędne miejskie skrzyżowanie które uzurpuje sobie tylko taką nazwę .
  Budowanie infrastruktury jest przecież obowiązkiem a, nie jakąś specjalną zasługą naszych włodarzy.
  Niech oni się nad sobą zastanowią

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Skrzyżowanie o ruchu okrężnym nazywa się rondem

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  A ja proponuję akcę zasłaniania napisu na pomniku jaki nam Maciuś zafunduje na tym rondzie.

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Trochę chamstwa,parę starych sloganów i nic więcej.Ciągłe powtarzanie tych samych zdań zaszczepionych przez TVN i GW.Każdy kto ma inne zdanie to zgodnie z dewizą Niesiołowskiego wredny PiSowiec.Wydaje się Wam że macie własne zdanie ale wystarczyłoby aby media przez parę tygodni zmieniły opinię o 180 stopni i będzie większość powtarzała to co aktualnie na topie.Myślenie nie boli a i do czasu do czasu warto by coś wartościowego przeczytać.Dla mojej przyjemności możecie sobie nazywać to rondo jak chcecie tylko jak nie macie argumentów to przynajmniej nie ubliżajcie przeciwnikom.Wiem że kulturalni ludzie nie używają języka nienawiści a takie rzeczy jak dożynanie watahy czy noszenie na manifestacje zamiast flagi państwowej pałek i kastetów to tylko dzieło tych wychowanych na "faszystowskich" tradycjach gdzie w rodzinie wpajano co to patriotyzm,honor ojczyzna a przed krzyżem modlono się zamiast zastanawiać się skąd by go tu jeszcze ściągnąć.Zmarłym nawet wrogom należy się szacunek ale jakoś pomniki żołnierzy radzieckich nie przeszkadzają wam tak jak pamięć o tragicznie zmarłym Prezydencie.Pomysł z Koziołkiem pasuje jak ulał do poziomu dyskusji i pasuje jako dalszy ciąg dorzynania watahy.

  9 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: nieoświecony pesymista] Wam że macie własne zdanie ale wystarczyłoby aby media przez parę tygodni zmieniły opinię o 180 stopni i będzie większość powtarzała to co aktualnie na topie.Myślenie nie boli a i do czasu do czasu warto by coś wartościowego przeczytać.. [/quote]

  Bzdura. Człowieku pomyśl bo to nie boli jak sam napisałeś. Co to za partia w której nikt nie ma prawa do własnego zdania jak to miało i ma miejsce w pisie? Nawet v-ce prezes dostał manto za swoje zdanie które nie jest po myśli Jareczka wielce oświeconego. To nie jest współpraca. To jest dyktatura, a każdą dyktaturę trzeba dorżnąć i wie o tym każdy przywódca na świecie, na szczęście ta sama się dorżnie, bo dożynki zaczęły się od wyjścia tych nieszczęśników do pjn-u i nagle po odejściu spod dyktatu pisu ich wypowiedzi zaczęły dla mnie mieś sens, ich cele stały się zrozumiałe i zacząłem szanować co poniektórych.
  Wystarczyło oderwać się z uwięzi cymbała i nagle człowiek stał się inny, w pełni akceptowalny.

  To ty czasem pomyśl, bo nie tylko rozgłośnia toruńska istnieje.

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=mieszkaniec m] Czy ktos wie dlaczego drogę z tego ronda od słowackiego do kazimierza nazywano do niedawna (skotnicą) ? [/quote]
  skotnica to droga dla bydła; po staropolsku skot = bydło. Widocznie drzewiej bydło tędy pędzano na pastwiska.
  Bydlęca Droga i Rondo Koziołka nawet to współgra, ale kto dziś historię zna. naginanie historii i jej spłycanie to domena Kaczyńskich i PiS-u, może nazwa ronda nadana przez radnych o pisowskiej ściemie przypominać ma. Wstyd za PiS: Łatas, Obajtek, Trzepacz, Pajka, Długopolska etc. W tym powiecie mieszka wielu mądrych ludzi, żeby taka... ich reprezentowała, teraz jeszcze rondo.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: majonez] To się teraz dowiecie gdzie nasza władza ma swoich wyborców i ich zdanie. Będzie tak samo jak z asfaltownią, śmietnikiem i strzelnicą. [/quote]
  ALE NIE TAK JAK Z BUSAMI bierzcie z nich przykład!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Zdecydowane NIE, niech panowie pomysłodawcy poczytają te wpisy. Co za kretyński pomysł.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Kolego Majorze (SB?-bo z tym mi się w I wszej chwili skojarzyłeś ze swoimi "niezależnymi poglądami"). Dobre literatura to nie tylko Nasz Dziennik i nie tylko gazety. Ale do tego trzeba najpierw umieć czytać. Dzisiejsze pokolenie młodych ma co najwyżej umieć bezmyślnie klikać myszką-tego się ich uczy w szkołach. Czytać nie muszą bo jeszcze by coś przypadkiem przeczytali nie poprawnego politycznie, zostali uświadomieni politycznie i co by to było. następny przedmówca też ma rację . Po co politykować i mieć świadomość. Trzeba się dobrze bawić. Bezmyślnie i wierzyć tylko w to co podają jako papke bezmyślnej masie pożytecznych idiotów. Skoro "wszystkie"media każą prześmiewa byłego śp. prezydenta to znaczy ze musiał to być rzeczywiście jakiś idiota. Po co nam rondo jego imienia. Przecież to dobrze że zginał. Naprawdę polecam literaturę rożnej maści inaczej zgniecie marnie w swojej niewiedzy i pożyteczną głupota tylko przysługujecie się tym którym zależy właśnie na takim biernym i głupim społeczeństwie idiotów...

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  ps. co wiadomo od starożytności głupimi ludźmi łatwiej się rządzi stąd spadek poziomu edukacji i wymagań w szkołach. (w czasie wojen zawsze pierwsza pod nóż szła najpierw inteligencja) Ludzi mają być co najwyżej specjalistami w określonej dziedzinie ale bez wiedzy ogólnej. Mają się bawić, robić zakupy w galeriach i przypadkiem nie interesować tym co dzieje się za ich głowami o sztuce, literaturze nie wspominając. Ze sztuki co najwyżej powinna ich interesować sztuka mięsa w sosie. Tak a propos poglądów wielu z przedmówców też jestem załamany poziomem wiedzy nt. historii najnowszej a także świadomości politycznej zapewne młodych ludzi jak si,ę domyślam naszego regionu który kojarzył mi się dotąd z jaką taką ostoją patriotyzmu i konserwatyzmu... Widać mózgi i tutaj udało się już dobrze przeprać właściwym mass mediom

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Fajna ta dyskusja, administratorzy wywalają posty które maja inny wydźwięk niż obowiązująca zasada plucia po Kaczyńskich. Rzeczywiście wolność słowa według Partii Obłudy.

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: Płemieł] Fajna ta dyskusja, administratorzy wywalają posty które maja inny wydźwięk niż obowiązująca zasada plucia po Kaczyńskich. Rzeczywiście wolność słowa według Partii Obłudy. [/quote]
  Płemieł, ty jesteś przykładem, że tak nie robią, co tam u Obajtka w Pciamiu słychać, podobno Roman go nie przeprasza, a straszne rzeczy o nim głosi pisemnie i ustnie. jak to jest okradł go, czy nie?

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: Płemieł] Fajna ta dyskusja, administratorzy wywalają posty które maja inny wydźwięk niż obowiązująca zasada plucia po Kaczyńskich. Rzeczywiście wolność słowa według Partii Obłudy. [/quote]
  JA jest zagorzałym członkiem PiS, co nie przeszkadzało mu jakoś swego czasu łączyć kilka stanowisk i robić kasę. Teraz kanalizacja którą chętnie by się zaopiekował z urzędu bo jego żona ma firmę kanalizacyjną (która wcześniej prawnie należała do niego) i dobrze by było przetarg wygrać. Mówicie o zasadach, krytykujecie PO a sami jesteście zachłanni i robicie podejrzane interesy. Tyle o członkach PiS z naszego powiatu. A DO to już klasyczny przykład biznesmena który sprawując funkcję publiczną poprzepisywał chwilowo swoje interesiki na znajomych lub rodzinę, teraz pozwala non stop wygrywać przetargi firmie Interbau z którego właścicielem łączą go jak się wydaje wiele go łączy.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  na pewno ten pierwszy ma większe zasługi dla Polski niż ten drugi.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Zgadzam się z wieloma wnioskami w tym artykule. Zresztą poczytajcie
  http://interia360.pl/artykul/mity-zalozycielskie-iii-rzeczpospolitej,49796

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: politikus] ps. co wiadomo od starożytności głupimi ludźmi łatwiej się rządzi stąd spadek poziomu edukacji i wymagań w szkołach. (w czasie wojen zawsze pierwsza pod nóż szła najpierw inteligencja) [/quote]

  Czyli Jarosław powinien spać spokojnie, bo jemu nic nie grozi.

  [quote=gość: politikus]
  Skoro "wszystkie"media każą prześmiewa byłego śp. prezydenta to znaczy ze musiał to być rzeczywiście jakiś idiota. Po co nam rondo jego imienia. Przecież to dobrze że zginał. [/quote]

  To sobie przypomnij kilka rzeczy po których stał się pośmiewiskiem, choćby pierwsza lepsza - Czeczenia i jego żenujące oskarżenia Spec Nazu w jego wyreżyserowanym teatrzyku.
  Nie rozśmieszaj mnie. Każdy wie że był on kukiełką na sznurkach braciszka.
  Jego (Ziobry) prowokacje reżyserowane w sposób bezprawny, gdzie służby najpierw stwarzały sytuację korupcyjną, potem namawiały, zapewniały bezpieczeństwo a potem zwijały delikwenta.
  A Religa, też ich kumpel z klanu? Jak w prosty sposób załatwił sprawę ze swoim największym konkurentem w transplantologii Doktorem G? Kardiochirurg Religa - szyszka PiS-u pozbywa się nielubianego przez siebie kardiochirurga? Ciekawe nie? W mediach o tym nie mówią, więc coś jest nie tak i nie zgadza się z twoimi wywodami? Ciekawe.

  [quote=gość: adhd]
  A DO to już klasyczny przykład biznesmena który sprawując funkcję publiczną poprzepisywał chwilowo swoje interesiki na znajomych lub rodzinę, teraz pozwala non stop wygrywać przetargi firmie Interbau z którego właścicielem łączą go jak się wydaje wiele go łączy.
  [/quote]

  tego już nie widzą fanatycy PiSu, bo to niewygodne, a nawet jak jest to wiadome to ukryją to bo Ręka Rękę myje i dla członków PiS - prawo i sprawiedliwość jest zawsze na ich korzyść.

  Wiesz co politykus, weź się otrząśnij bo żyjesz w jakimś swoim matriksie i piszesz takie bzdury że jakby ine było to forum Myślenickie a ogólnopolskie to pomyślałbym że jesteś od Rydzyka :)

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Kapralu, ciągle tylko że w PiS jest dyktatura a jak jest w innych partiach?Lider każdej partii trzyma krótko pretendentów do tronu i tak jest wszędzie ,demokracja jest tylko na pokaz dla maluczkich(przykład PO i losy Piskorskiego,Rokity ,Olechowskiego a niedługo i Schetyny).Chcąc mieć dostęp do konfitur trzeba schlebiać szefowi a własne zdanie mieć ewentualnie w domu przed lustrem.
  Każdy nie tylko PiS który będzie podważał okrągły stół i Magdalenkę narazi się na totalny atak mediów i nie tylko.Powstała w państwach pokomunistycznych oligarchia będzie bronić zdobyczy wszelkimi siłami i robić wszystko aby wyborcom wydawało sie że mają jakikolwiek wpływ na rzeczywistość.Zmieniały sie rzady ale przy żłobie te same nazwiska a gdy ktoś zagrażał to najgorsi wrogowie potrafili się zjednoczyć (zobacz np film" Nocna zmiana")
  Prezydent Kaczyński miał swoje wady ale był politykiem który myślał o Polsce nie w kontekscie nachapania się tu i teraz ale chciał silnej Polski z którą inni będą się liczyć.
  Polecam artykuł
  http://blog.rp.pl/mazurek/2011/12/02/wieloryb-pokasal-zubra/
  PS.Z góry dziękuję za minusy ale nie zmieniam zdania nawet wtedy gdy większość ma inne.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: adhd] gość: Płemieł napisał/a: Fajna ta dyskusja, administratorzy wywalają posty które maja inny wydźwięk niż obowiązująca zasada plucia po Kaczyńskich. Rzeczywiście wolność słowa według Partii Obłudy.
  JA jest zagorzałym członkiem PiS, co nie przeszkadzało mu jakoś swego czasu łączyć kilka stanowisk i robić kasę. Teraz kanalizacja którą chętnie by się zaopiekował z urzędu bo jego żona ma firmę kanalizacyjną (która wcześniej prawnie należała do niego) i dobrze by było przetarg wygrać. Mówicie o zasadach, krytykujecie PO a sami jesteście zachłanni i robicie podejrzane interesy. Tyle o członkach PiS z naszego powiatu. A DO to już klasyczny przykład biznesmena który sprawując funkcję publiczną poprzepisywał chwilowo swoje interesiki na znajomych lub rodzinę, teraz pozwala non stop wygrywać przetargi firmie Interbau z którego właścicielem łączą go jak się wydaje wiele go łączy. [/quote]
  W Pcimiu to jest rozbój w biay dzień i to pod szyldem PiS-u.
  JA, DO, Interbau, Szlacheckie Gniazda, lodziarnie, Oxygeny, nepotyzm, kumoterstwo, spisienie Urzędu, łamanie standardów samorządowych i etycznych. Po co krytykować PO na miejscu pisowski układzik macie, skoroście tacy ideowcy, to zróbcie z nim porządek. JA dalej w Urzędzie cząstkę etaciku ma i pilnuje kanalizacji. Zapewne przygotuje siwz. Pod kogo?

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Tam gdzie rządzi ktoś z PiS jakoś kontrole trafiają(w 2010 bodaj siedem kontroli) i zazwyczaj nic nie znajdują a gdzie indziej nawet gdyby się przydały to jakos nie mogą trafić?
  A co takiego złego dzieje się w Pcimiu w stosunku do innych gmin?
  Czy to nie czasem frustracja po odstawieniu od korytka?

  6 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: ????] Tam gdzie rządzi ktoś z PiS jakoś kontrole trafiają(w 2010 bodaj siedem kontroli) i zazwyczaj nic nie znajdują a gdzie indziej nawet gdyby się przydały to jakos nie mogą trafić?
  A co takiego złego dzieje się w Pcimiu w stosunku do innych gmin?
  Czy to nie czasem frustracja po odstawieniu od korytka? [/quote]
  - Wój obaj, halo?

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  I tak malusieńkie rondo wywołało na forum wielki ideologiczny spór ,a za krótką chwilę i tak nie będzie nikt pamiętał nazwy ronda bez względu na to jak go nazwą.A niesmak po przeczytaniu postów niektórych zacietrzewionych forumowiczów pozostanie.I po co te nerwy.

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  @politikus: Niczym mnie nie zaskoczyłeś. Już dawno nauczyłem się że środowisko które gloryfikujesz, które ma monopol na prawdę i z którym sympatyzujesz tylko w ten sposób potrafi kojarzyć... Przyzwyczaiłem się już stać [i]"tam gdzie stało ZOMO"[/i]

  Mnie nauczono zupełnie innych wartości. Ranga majora w pierwszej kolejności nasuwa mi skojarzenie z postacią majora Henryka Sucharskiego, komendant Wojskowej Składnicy Tranzytowej, który mógłby być świetnym patronem dla ronda lub ulicy, bo jego postawa nas Polaków zawsze łączyła, a nie dzieliła!

  Jak już wspominałem śp. Lech Kaczyński był postacią mocno kontrowersyjną, która niezwykle polaryzowała polskie społeczeństwo. Nie zrozumiałym dla mnie jest więc podejmowanie przez radę miasta takiej decyzji, która zamiast łagodzić i tak już spore społeczne podziały będzie je pogłębiać.

  Ty drogi politikusie bronisz tej decyzji z całych sił, w imię "wyższych wartości" obrażając wszystkich &#039;inaczej myślących&#039;.

  Rzeczywistość zaś zapewne sprowadza się do partykularnych interesów jednego z posłów, który prócz rozsławiania naszej ziemi przy pomocy wspaniałych jabłek, usilnie stara się przypodobać - w tych trudnych dla partii chwilach - prezesowi.

  Polecam chwilę zastanowienia nad pytaniem: "Czy nie ma bardziej zasłużonej osoby dla tego kraju i tej ziemi o których warto byłoby młodym przypominać?" Zapewniam Cię, że lista miejsc które noszą imię śp. L. Kaczyńskiego jest już prawdziwie imponująca, a Myślenice - w których nie bywał - mogą się obyć bez jego ronda. Polak którego znał cały świat, który jednoczył ludzi i który za czasów kardynalski gościł w naszym mieście często jakoś nie jest dość godny dla radnych PISu by jego imieniem coś honorować. Pozostawiam Ci to pod rozwagę, bo to klucz do zrozumienia, jak bardzo polityczną i interesowną jest ta decyzją. Ty myślisz ideologicznie, oni robią karierę, a nazwa zostanie...

  Pozdrawiam Cię drogi politikusie

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, ale jako że od 30 lat (czyli od urodzenia) mieszkam w Myślenicach, zdecydowanie jestem przeciwny tak jak myśleniczanin m, podpisywaniem tablicy "mieszkanćy" bo ja nie mam zamiaru na to dawać ani 5 groszy (a pośrednio niestety dam bo chcąc nie chcąc podatek od nieruchomość do budżetu gminy myślenice płacić muszę).
  Dodatkowo nie zrozumiałe jest dla mnie postępowanie rządzących, bo logicznie myślący(no chyba, że w głowie siano i zapatrzenia na napchanie własnych kieszeni) mogli przewidzieć, że wybranie nazwy im. Lecha K. wywoła niepotrzebną awanturę. Więc pytam po kiego grzyba to robią ;/.
  Panowie rządzący opamiętajcie się !!!!
  Wydajecie NASZE pieniądze !!!!
  Ciekawe jaki przedstawicie stan zadłużenia NASZEJ gminy na koniec roku !!! I na czym będziecie oszczędzać !!!
  Jak jest wola panów posłów z PiS na stawianie tablic, to niech sobie za SWOJE lekko zarobione pieniądze postawią w ogródku. Najlepiej niech do tego wyszukają kretówki to będą mieć jeszcze rondo.

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Łatas rondem, Obajtek folią. Każdy Prezesowi służy jak może.
  Ciemnogród z powiatu robią. kiedy Jarosław Wszechmogący będzie rondo święcił. oby go nie przywitano jak niegdyś Kwaśniewskiego.

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Proponuję napisać petycję i zebrać głosy, żeby rondo otrzymało imię Koziołka Matołka - jestem pierwsza do podpisu!

  13 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  Radni podobno reprezentują mieszkańców a ja się pytam kto nas pytał o zdanie w tej sprawie

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  [quote=gość: Kapral] gość: nieoświecony pesymista napisał/a: Wam że macie własne zdanie ale wystarczyłoby aby media przez parę tygodni zmieniły opinię o 180 stopni i będzie większość powtarzała to co aktualnie na topie.Myślenie nie boli a i do czasu do czasu warto by coś wartościowego przeczytać..

  Bzdura. Człowieku pomyśl bo to nie boli jak sam napisałeś. Co to za partia w której nikt nie ma prawa do własnego zdania jak to miało i ma miejsce w pisie? Nawet v-ce prezes dostał manto za swoje zdanie które nie jest po myśli Jareczka wielce oświeconego. To nie jest współpraca. To jest dyktatura, a każdą dyktaturę trzeba dorżnąć i wie o tym każdy przywódca na świecie, na szczęście ta sama się dorżnie, bo dożynki zaczęły się od wyjścia tych nieszczęśników do pjn-u i nagle po odejściu spod dyktatu pisu ich wypowiedzi zaczęły dla mnie mieś sens, ich cele stały się zrozumiałe i zacząłem szanować co poniektórych.
  Wystarczyło oderwać się z uwięzi cymbała i nagle człowiek stał się inny, w pełni akceptowalny.

  To ty czasem pomyśl, bo nie tylko rozgłośnia toruńska istnieje. [/quote]

  człowieczku, przeciez pesymista nie opowiedział się po żadnej ze stron, a ty jeden temat, to ze ktos nie mysli jak ty (a widocznie nie myslisz) to nie znaczy ze jest odrazu "pisowcem" lub sluchaczem radia maryja. Swoja wypowiedzia potwierdzasz sformulowana wypowiedz pesymisty. Jestes przesiakniety ta gebelsowska propaganda do bolu, kazde myslenie niezgodne z lansowanym obecnie kierunkiem jest traktowane jako cos gorszego, niemodnego, pisowkiego, rydzykowskiego, itp. Nie masz wlasnego zdania, powielasz frazesy, ktorymi karmia takich jak ty.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  do obydwu oficerów ;) Kaczyński dzielił bo tak nam tzn... wam to wmówiły POprawne POlitycznie media. Oczywiście, że nie ma ludzi idealnych tzn przepraszam teraz są np pan Premier i Prezydent tak świetnie się dogadują nie kłócą a zewsząd z zagranicy dostajemy pochwały i gratulacje jakich to mamy wspaniałych rządzących. Trzeba być rzeczywiście idiota żeby wierzyć w te bajki ale niektórzy w to wierzą albo sami są czyimiś agentami. Historia zawsze była i jest bardziej skomplikowana niż jej oficjalna szkolna wersja. Wszędzie byli jacyś agenci i ludzi pociągający za sznurki. Ciekaw jestem jak to teraz wygląda i kto tak naprawdę nami rządzi i w czyim to jest tak naprawdę interesie, bo z pewnością nie polskim...

  6 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Rondo doczekało się swojej strony internetowej! Zobaczcie:
  http://rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl/

  18 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  A niech sobie jest to rondo co to komu szkodzi i co z tego wynika?
  Nie czaję tego jak można wypisywać takie pierdoły o Kaczyńskim jakie tu wyczytałem!
  Przecież oczywistym jest fakt że zrobiono z niego wariata na siłę którym oczywiście nie był.

  Makabra!
  Manipulacja medialna jednak zadziałała w sposób fenomenalny! Szkoda tylko że to państwo tak nie działa!
  Pewnie dostane 100 minusów za tą notkę :) He ale tak uż musi być w "nowoczesnym" społeczeństwie!

  14 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Ujawniło się tutaj lewactwo jak w Warszawie z Tarasem, co na KRZYŻ sikali. Wiedzcie o tym że w Myślenicach jesteście mniejszością i nic wam nie pomorze to malowanie na tej stronie.Czerwona zaraza została wyleczona, no może nie całkiem, bo jeszcze nie wszyscy Ormowcy, Zomowcy,PZPR-OWCY, Esbecy, Ubecy Zmienili swoje poglądy. W rodzinach się to przeważnie dziedziczy chociaż nie ma reguły. NARODOWCY BYLI I BĘDĄ I NIC WAM NIE POMOŻE TO WASZE ŚMIESZNE LEWACKIE KWILENIE. LECH KACZYŃSKI BĘDZIE MIAŁ SWOJE MIEJSCE W MYŚLENICACH, TAK JAK MA WASZ UTOPIONY NA ROGU RYNKU.

  19 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: Elena] Proponuję napisać petycję i zebrać głosy, żeby rondo otrzymało imię Koziołka Matołka - jestem pierwsza do podpisu! [/Pytali się ciebie twoi wybrani radni , o ile chodzisz na wybory. Więc twoi radni są w mniejszości, więc musisz się jeszcze mocno napracować ,abyś zmienił poglądy wyborców tak abyście mieli większość w radzie.

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: ABRAKADABRA] [quote=gość: Elena] Proponuję napisać petycję i zebrać głosy, żeby rondo otrzymało imię Koziołka Matołka - jestem pierwsza do podpisu! [/Pytali się ciebie twoi wybrani radni , o ile chodzisz na wybory. Więc twoi radni są w mniejszości, więc musisz się jeszcze mocno napracować ,abyś zmienił poglądy wyborców tak abyście mieli większość w radzie. [/quote] Przepraszam jest to odpowiedz dla KOMY z wczoraj powyżej.

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Były Prezydent RP Lech Wałęsa powiedział o L. Kaczyńskim tak :
  " Co Lech Kaczyński zrobił dla Polski ? Nic , tyle tylko że zginął".
  Ten cytat najlepiej oddaje sens nadawania obiektom publicznym imiom ofiar katastrofy w Smoleńsku , a w szczególności Lecha Kaczyńskiego.
  Tak poważnie mówiąc to powoli zbliżamy sie do kultu wodza - jak za czasów komunizmu . Ja osobiscie widziałbym na tym rondzie imię gen Stanisława Maczka - dowódcy 10 Brygady Kawalerii ( jednej z dwóch polskich brygad zmotoryzowanych w polskiej armii we wrzesniu 1939 ) , którego żołnierze w ramach "Armii Kraków " walczyli w okolicach Myślenic i Dobczyc .

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: konon vs ostry] http://www.youtube.com/watch?v=fQra4bjrUqQ&feature=related [/quote]

  Do tej koalicji jeszcze Obajtka dodać i ... "nie będzie już niczego".

  Tusk & Kononowicz & Obajtek & rondo tego co go wszyscy znają z nienawiści i jego śmierci "wtedy 4 razy nie będzie niczego"

  "precz z myszką miki" i kaczorem donaldem oraz radnymi z PiS

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Zobaczcie na naszego Koziołka Matołka.
  Znany jest bardzo dobrze w Warszawie.

  http://www.youtube.com/watch?v=OU-823aBEXc&feature=relmfu

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Z tym rondem Kaczora jest jak z BMW. Tylko dla dorosłych

  http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE&feature=related

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: ZielonyL] Z tym rondem Kaczora jest jak z BMW. Tylko dla dorosłychhttp://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE&feature=related [/quote]

  Z tym konkursem sms jest jak z obietnicami Ostrowskiego :-)

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Radni PiS, miejcie jaja i podajcie sie do dymisji.

  20 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: Płemieł] Fajna ta dyskusja, administratorzy wywalają posty które maja inny wydźwięk niż obowiązująca zasada plucia po Kaczyńskich. Rzeczywiście wolność słowa według Partii Obłudy. [/quote]
  Jesteś pewien? twój ma inny wydźwięk i jakoś nie został wywalony. Po prostu tych popierających Kaczyńskiego jest dużo mniej. I nie PISuar-uj tutaj, bo sam widzisz, że to działa w dwie strony:)

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Czy nasi radni i burmistrz nie mają większych problemów i mają tak dużo czasu, że zajmiują się pierodołami jak nadawaniem imion rondom ?

  Andrzej Lepper też tragicznie zmarł, rozumiem że kolejne rondo przy BP będzie nazwane jego imieniem ?

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Kłucicie sie o partie ciekawe czy któryś z was zarabia tyle co "nasi posłowie" politycy itp. Pozagryzajcie sie wszyscy by oni mieli lepiej

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: edek ws] Kłucicie sie o partie ciekawe czy któryś z was zarabia tyle co "nasi posłowie" politycy itp. Pozagryzajcie sie wszyscy by oni mieli lepiej [/quote]
  Zgadzam się, politycy to największy wrzód jaki mamy... To oni próbują zantagonizować naszą społeczność i na tym skorzystać. Zrozumcie, że kiedy nas bieda i głód dociśnie - a dociśnie bo na to bieg zdarzeń wskazuje - to są ludzie których musimy razem rozliczyć politycznie i ekonomicznie. Zjednoczmy się rozumiejąc, że jesteśmy jedynie wykorzystywanym przez polityków narzędziem do robienia przez nich olbrzymich majątków - tak jest w Warszawie, tak w Myślenicach i w Pcimiu. Nie dajmy się ogłupić!

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Chciałbym poznać opinie osób które podpiszą się prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wstępowanie anonimowo jest nic nie znaczące,świadczy tylko ile jest warty sam piszący.

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  no to Mamy Swój PACANÓW ! ;)

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=gość: Małota Stanisław Trzemeś] Chciałbym poznać opinie osób które podpiszą się prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wstępowanie anonimowo jest nic nie znaczące,świadczy tylko ile jest warty sam piszący. [/quote]
  Hmm, z tym bym dyskutował, fora nie wymagają identyfikacji użytkowników, tak jest ogólnie przyjęte. Ujawnianie swoich danych na forum w praktyce nic nie da, może być jedynie traktowane jako manifestacja. Ale przyjdzie czas kiedy trzeba będzie potwierdzić swoją postawę w świecie realnym, oj przyjdzie.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  Teraz wystarczy zginąć, aby mieć swój pomnik czy rondo. Na przykład zmarły Nawara był zwykłym urzędnikiem. Jeżeli miał jakieś zasługi, to przecież wynikały one z jego pracy, zawodu, nie były niczym wielkim czy wspaniałym, jego obowiązkiem było służyć dla dobra naszej społeczności. Umarł i bach - ma własne rondo. To samo tyczy się Kaczyńskiego. Był zwykłym prezydentem jak każdy inny, może i walczył w czasach komunizmu, ale przecież to robili wszyscy. Zmarł i nagle stał się bohaterem narodowym. Zastanówcie się, czy Kaczyński był kimś wyjątkowo ważnym dla naszego regionu, żeby aż mieć własne rondo? To głupota! Czy kolejne rondo będzie nosiło imię na przykład naszego burmistrza, bo... jest burmistrzem?

  11 3 Odpowiedz
 • 4 gru 2011

  A żebyście tak wszyscy na wybory poszli!!! teraz to sobie tylko posoką po nogach lejecie.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  a może włodarze staną się mądrzejsi i np. dadzą im. Św. Krzysztofa? co nie pasuje ? przecież to patron kierowców a każdy życzy kierowcom szerokiej drogi, szczęśliwego powrotu i faktycznie każdy kierowca by chciał wrócić cało do domu więc Krzysztof by czuwał nad wszystkimi kierowcami ;)

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  JA PROPONUJĘ W IMIĘ PROTESTU AŻEBY KAŻDY KTO BY CHCIAŁ PRZYWRÓCENIA KOZIOŁKA MATOŁKA W RAMACH PROTESTU JAK WJEŻDŻA NA RONDO OBJECHAŁ DO OKOLA 3 RAZY I DOPIERO WYJEŻDŻAŁ ZROBI SIĘ RUCH BĘDZIE WIDAĆ ŻE COŚ W TYM JEST BO Z TAKIEGO SAMEGO PISANIA "W INTERNET" JEST NIC...

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  i sie zgadza, co Kaczynski jeden czy drugi zrobili dla Polski ?
  NIC, mieli w glowie tylko jedna mysl, aby jeden byl prezydentem a drugi premierem z czego smial sie caly swiat.
  PIS o ile chce kiedykolwiek wygrac wybory MUSI wyjechac na Kaczorze jako liderze partii. Liderem musi byc mlody myslacy, wladajacy obcym jezykiem polityk, a nie stary uparty pierdzioch.

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Nie odniosłem wrażenia aby cały świat się śmiał prędzej ten "świat" w niehumorze był bo Kaczyński nie pasował im jak ulał.
  Jak by cały świat kwiczał z niego to co dopiero cały świat robiłby jak był jego poprzednik i ten wcześniejszy również. Przecież musiałby umrzeć ten "świat" o którym piszesz ze śmiechu.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Dołożę swoje zdanie do dyskusji. Przede wszystkim mieszkańcy powinni wypowiedzieć się czyim imieniem nazwać rondo. Wnoszę sprzeciw przeciwko hegemonii, jaka ma u nas miejsce!

  Osoby zasłużone, które powinny być docenione nazwaniem ich nazwiskiem ronda bądź ulicy. Ludzie ci byli pochodzili z naszej ziemi

  Bracia Ralscy urodzeni w Osieczanach, żołnierze WP i AK:

  Edward Ralski (1903 – 1940) - profesor nadzwyczajny, botanik, żołnierz WP i AK - zginął w Starobielsku
  http://www.youtube.com/watch?v=YaldXjfji4A

  „Kim jest Profesor Edward Ralski dla nauki, dla Rzeczypospolitej? Na zawsze pozostaje
  znakomitym uczonym. Bo uczonym jest się w każdych okolicznościach czasu i miejsca, jest się do końca, po ostatnie tchnienie (KOZŁOWSKI i SWĘDRZYŃSKI, 2010). Profesor
  Zygmunt Pietruszczyński przygotowując dla Rady Wydziału Rolniczo-Leśnego, w oparciu o nadesłane materiały i osobiste kontakty z Edwardem Ralskim, wniosek w sprawie zatrudnienia go na Uniwersytecie Poznańskim, napisał dwie bardzo cenne uwagi. Nader dodatni typ młodego uczonego i uzdolnionego pedagoga – to jedna. A druga – nadzwyczajna skromność i brak zarozumiałości w stosunkach do osoby, szczerość i ogromna kultura. Profesor Felicjan Dembiński, który po latach objął Katedrę Szczegółowej Uprawy Roślin poznańskiej uczelni oraz brat Edwarda, wspomniany już profesor Eugeniusz Ralski,
  napisali o nim – „Należał do największych pionierów wiedzy łąkarskiej w świecie”.
  Naszym zdaniem ta opinia jest prawdziwa. Edward Ralski to znakomity uczony, który szybko osiągnął uznanie i autorytet, autentyczny nauczyciel i miłujący przyrodnik, a także
  rzetelny obywatel i patriota godny wiecznej pamięci i naśladowania.”
  http://www.au.poznan.pl/ptl/rocznik%20nr%2013/10.pdf

  Eugeniusz Ralski (1910 – 1981) - wybitny filopatolog, profesor Akademii Rolniczej w Krakowie, działacz WiN, ps. „Biały”, „Korsak”
  http://lustronauki.wordpress.com/2009/05/14/eugeniusz-ralski/

  Ralski Stefan [1913- 1984], nauczyciel, żołnierz ZWZ/AK/NIE/DSZ, działacz WiN, ps. „Skrzyp”, „Szczupak”, „Szuwar”. Mieszkał i pracował w Myślenicach

  http://www.myslenicki.pl/pl/content/view/1535/158/

  Sawicki Julian urodzony w Osieczanach (1917 – 1987), żołnierz WP i AK. Piastował urząd prodziekana i dziekana na Akademii Rolniczej w Krakowie, osiągnął tytuł profesora nadzwyczajnego.

  Pawlik Stefan Antoni (1864 – 1926) – urodzony w Myślenicach rektor Politechniki Lwowskiej

  Można wymienić jeszcze więcej zasłużonych osób, którzy powinni być uhonorowani!!!

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Ciekaw jestem kto podsuwa te propozycje nadawania idiotycznych nazw ? Komu to do czego potrzebne ?

  Czy jak powiem komuś np. przez CB, że ma skręcić na rondzie im. Koziołka Matołka to już każdy będzie wiedział gdzie to jest ?????

  Rondo k/ Starostwa jest im. Chorobika, czy ktoś używa tej nazwy przy określaniu ronda ?!
  Ale na takie "rzeczy" to jest czas i pieniądze !

  5 1 Odpowiedz
 • Kamil Szymoniak 5 gru 2011

  Jak oni nazwą to rondo takim imieniem jakim mieli, to ja się stąd wyprowadzam...

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Jacy wszyscy mądrzy ,z góry wiedzą co PiS powinien zrobić aby wygrać wybory.Niestety nic nie może zrobić?
  Demokracja to rządy większości a że większość mają ....to nabierają się na coś takiego
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/19132-co-z-300-miliardami-obiecanymi-przez-po-lewandowski-bralem-udzial-w-tych-nieco-durnych-klipach-ale-to-byla-kampania
  albo coś takiego
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platforma-obywatelska-zlikwiduje-abonament-rtv
  a teraz na hura tworzą ustawę w której będą ścigać za niepłacenie.
  Szkoda mi czasu na szukanie dowodów na to jak PO ma was za idiotów,do was i tak nic nie dociera.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Dzisiaj 10:17
  avatar
  Critz
  Kamil Szymoniak

  +4
  -1
  Jak oni nazwą to rondo takim imieniem jakim mieli, to ja się stąd wyprowadzam...

  A co zazdrość że Twoim imieniem nie nazwą , jesteś żałosny.

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  może rondo im Hanki Mostowiak tez zmarła tragicznie znana lubiana

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Należy postawić tam szalet będzie z tego
  lepszy pożytek .

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  Spali na Zarabiu!! Hahaha. Ale tak na marginesie to w końcu ktoś pokazał że nie tylko Radni z Myślenic mają POMYSŁY. Ja osobiście jestem za Koziołkiem :) Spodobało mi się że ktoś w końcu wziął sprawy w swoje ręce :)

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  Ogłaszamy konkurs na wizualizację Ronda Koziołka Matołka. Jeśli ktoś ma pomysł na pomnik lub tablicę pamiątkową, zapraszamy na stronę: rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  Mamy już pierwsze zgłoszenie - projekt pomnika na rondzie Koziołka Matołka. Czekamy na następne: http://rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl/index.html

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  Tak niech matołki wszelkiej maści bronią koziołka matołka!
  Dobra koncepcja.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  Dobre większość społeczności Myślenic popiera akcje . Ha ha !!Śmiech na sali. 90 procent ludzi nie wie nawet że istnieje takie forum. I do tego jeszcze ta ankieta i cytat:
  "Największe poparcie wśród mieszkańców Myślenic otrzymała propozycja nazwania tego ronda imieniem Koziołka Matołka." Rozbroiło mnie to całkiem:)
  Zastanawia mnie kto stoi za tą niszową akcyjką? Już po ocenach widać że nawet najbardziej "poprawni politycznie " dali sobie spokój z wbijaniem plusików dla swoich i minusików dla mącicieli.
  Tą nazwę też słyszałem tylko tutaj i nigdzie indziej. Strasznie nieprzemyślaną i nieprofesjonalną nagonkę ktoś tu kombinuje nawet nie podając namiarów na siebie i pisząc anonimowo jako gość. Wszedłem z ciekawości na tą pseudo stronkę i rozbawiła mnie wypowiedz tego "nauczyciela". He he fajne uzasadnienie dlaczego się nie przedstawił. Czysta propagandówka jak za Gomułki. Do tego jeszcze trylionowy raz przytoczony ten cytat Kaczyńskiego.
  Szkoda gadać że na takie banialuki jeszcze co poniektórzy tutaj kreślący dają się nabrać.. Eh..

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  [quote=gość: leenny]nie podając namiarów na siebie i pisząc anonimowo jako gość.[/quote]
  Chybiony zarzut, ty też piszesz anonimowo. A teraz ja ci powiem dlaczego piszę anonimowo. Jestem urzędnikiem, prawie codziennie podaję rękę Ostrowskiemu, Cichoniowi i innym. W sobotę po koncercie rozmawiałem z Łatasem, sam do mnie podszedł. I jak sądzisz, długo bym jeszcze popracował gdybym się tutaj podpisał imieniem i nazwiskiem? Bezrobocie duże, a ja mam rodzinę na utrzymaniu. Nie obrażę się jak mnie nazwiesz tchórzem, mnie też się nie podoba, że muszę ukrywać swoje poglądy, ale cóż, w takich czasach żyjemy. Może już niedługo. Do następnych wyborów.

  8 2 Odpowiedz
 • profesor profesor 6 gru 2011

  sposob redagowania strony http://rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl/index.html pozostawia wiele do zyczenia. opis prezydenta jest infantylny.

  po 2: Zdanie "Największe poparcie wśród mieszkańców Myślenic otrzymała propozycja nazwania tego ronda imieniem Koziołka Matołka." mija sie z prawda poniewaz wyraznie widac ze ankieta nie daje wyboru nazwy a zadaje pytanie czy powinno nosic im. Lecha Kaczynskiego. Gdzie tu jest propozycja nazwania ronda im. Koziolka Matolka?

  po 3. Ankieta obecnie oddano ponad 770 glosow, a na omawianej stronie widnieje zrzut ekranu z niespelna 500 glosami

  po 4. Kolejne zdanie mijajace sie z prawda: "Już od kilku dni toczy się w Myślenicach dyskusja na temat nazwy nowego ronda na Dolnym Przedmieściu w Myślenicach. Kaczyński kontra Matołek, kto wygra?" - przecież decyzja już zapadła, radni zdecydowali. moze wygrac opcja koziolka skoro nie jest w ogole brana pod uwage i nie konkuruje z ta wybrana przez radnych

  moglbym tak jeszcze dlugo ale i tak nikomu nie bedzie sie chcialo czytac. wedlug mnie trzeba sie troche przylozyc, nawet do protestu w formie elektronicznej. w przeciwnym razie nikt nie bedzie bral tego na powaznie w jakimkolwiek dyskursie

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  [quote=gość: leenny] Ha ha !!Śmiech na sali. 90 procent ludzi nie wie nawet że istnieje takie forum. [/quote]

  Taka mała dygresyjka, ten niszowy portal o którym nikt nic nie wie, ma ledwo 0.5mln odsłon, 160tyś odwiedzin i 58tyś unikalnych użytkowników (dla porównania miasto Myślenice 18 tyś), nie ma żadnej konkurencji jak chodzi o źródło informacji z naszej okolicy i jako jeden z bardziej obiektywnych, jest śledzony przez dziennikarzy gazet....

  lenny: może warto sprawdzić pewne statystyki i fakty nim usilnie będzie się próbowało zakrzyczeć i ignorować rzeczywistość...

  http://miasto-info.pl/reklama.html

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  Panie Profesorze.

  Po 1. Zostaliśmy zaskoczeni decyzją radnych, nasza strona powstała w ciągu 1 godziny, mamy inne obowiązki, pracujemy i mamy mało czasu na zajmowanie się tą stroną, może więc wybaczy nam Pan pewne niedostatki techniczne :)

  Po 2. Zdanie "Największe poparcie wśród mieszkańców Myślenic otrzymała propozycja nazwania tego ronda imieniem Koziołka Matołka" dotyczy propozycji obywateli, którzy biorą udział w dyskusji, a nie wyników ankiety. Zresztą ankieta wyraźnie pokazuje, że Kaczyński ma tylko 13% poparcia, a 84% jest przeciwko. Wyniki mówią same za siebie. Poza tym nie chodzi tu ani o Kaczyńskiego ani o Matołka. Zamiast Matołka mogłaby być np lalka Barbi, albo Bolek i Lolek. Chodzi o to, że takie decyzje powinny być poprzedzone konsultacjami, a nie powinny zapadać z nienacka..

  Po 3. To co pan napisał w punkcie 2 świadczy akurat na korzyść Koziołka Matołka. Ankieta znajduje się na miasto-info.pl, my skopiowaliśmy zrzut ekranu kilka dni temu, sam Pan napisał, że teraz jest więcej głosów, z tego wynika, że ludzie cały czas glosują. A proporcje na niekorzyść Kaczyńskiego cały czas są takie same.

  Po 4. Decyzja radnych owszem zapadła, ale decyzja obywateli Myślenic wyniknie z dyskusji. Już teraz dla coraz większej ilości osób jest to rondo Matołka. Każdy może zgłosić swoją propozycję i spróbować przekonać innych do swojej racji. Pan też.

  7 3 Odpowiedz
 • profesor profesor 6 gru 2011

  Oczywiscie szanuje Pana za inicjatywę. Cieszy mnie to, że ktoś postaowił coś zrobić a nie tylko narzekać. Jednak wydaje mi się, że powinien Pan przykładać większą wagę do szczegółów, ponieważ protestu podanego w formie którą opisałem nikt nie potraktuje poważnie, a przytaczane w ten sposób argumenty spotkają się ze skuteczną kontrą, a główny temat dyskusji może łatwo zejść na boczne tory, na których rozmowa toczyć sie bedzie o zawartości strony a nie o nadaniu im. temu skrzyzowaniu. To chciałem głównie przekazać. Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie ze swojej akcji

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  [quote=gość: Googiel] gość: leenny napisał/a: Ha ha !!Śmiech na sali. 90 procent ludzi nie wie nawet że istnieje takie forum.

  Taka mała dygresyjka, ten niszowy portal o którym nikt nic nie wie, ma ledwo 0.5mln odsłon, 160tyś odwiedzin i 58tyś unikalnych użytkowników (dla porównania miasto Myślenice 18 tyś), nie ma żadnej konkurencji jak chodzi o źródło informacji z naszej okolicy i jako jeden z bardziej obiektywnych, jest śledzony przez dziennikarzy gazet....

  lenny: może warto sprawdzić pewne statystyki i fakty nim usilnie będzie się próbowało zakrzyczeć i ignorować rzeczywistość...

  http://miasto-info.pl/reklama.html [/quote]

  Nie zrozumiałeś mnie kolego Googiel.Mówiąc o niszowym i mało profesjonalnym przedsięwzięciu chodziło mi o tę stronkę:http://rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl/index.html
  słabiznę tego "projektu " w skrócie przedstawił ci wyżej kolega Profesor. Nie chce mi się już o tym bazgrać.
  Natomiast miasto info to inna sprawa. Bardzo sobie cenię ten portal . Super sprawa że to ruszyło. Nie zmienia to faktu iż większość ludzi spora większość w gminie nie wie o jego istnieniu. Znają go ludzie przede wszystkim młodzi bardzo młodzi (co również widać po dyskusji o rondzie i nie tylko) . dlaczego tak jest tłumaczenia z mojej strony nie będzie.
  Może mieć nawet 5 milionów odsłon i to nie zmieni tego faktu. Oczywiście liczba użytkowników stale wzrasta i jest to normalne.
  Nie rozumiem natomiast co oznacza określenie "unikalny użytkownik" ? i te 56 tysiaków.
  Czy to jest liczba osób zarejestrowanych ? Bo nie chce mi się wierzyć przy liczbie trochę ponad 116 tyś ludu w powiecie. Chyba że zliczasz pod tym pojęciem wszystkie nicki co przeleciały od początku istnienia bo nie kumam tego inaczej.
  Tyle z mojej strony.

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  [quote=profesor] Oczywiscie szanuje Pana za inicjatywę. Cieszy mnie to, że ktoś postaowił coś zrobić a nie tylko narzekać....... Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie ze swojej akcji [/quote]
  W imieniu całej grupy dziękuję za uznanie. Ten happening miał pokazać władzy, że nie całe społeczeństwo jest bierne. I nie chodziło nam o "poważne" potraktowanie tej sprawy, nikt oczywiście nie zakładał, że radni mogliby nadać rondu imię Koziołka Matołka. Teraz to rondo wśród mieszkańców na długo pozostanie rondem Kaczyńskiego-Matołka. Żeby nie było niedomówień, nie Kaczyńskiego Matołka, tylko Kaczyńskiego i Matołka :) Czy o to drodzy radni wam chodziło?

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  [quote=gość: leenny]Mówiąc o niszowym i mało profesjonalnym przedsięwzięciu chodziło mi o tę stronkę:http://rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl/index.html
  [/quote]
  Lenny, strona o której piszesz nie ma jeszcze 3 dni! Domena została zakupiona 3 grudnia późnym wieczorem, cała strona została wykonana i opublikowana w ciągu jednej godziny, więc dopiero za kilka godzin będzie obchodziła 3 dzień urodzin. Jak można w takiej sytuacji mówić, że jest "niszowa", skoro po 2 dniach istnienia wywołuje tyle kontrowersji? A co do jakości, to niestety nikt z nas nie zna się na tworzeniu stron, a gdybyśmy zlecili wykonanie jakiejś prosjonalnej agecji, to strona ukazała by się dopiero za kila dni, kiedy byłaby już niepotrzebna. Jeśli znasz się na tym, może dołączysz do nas i nam pomożesz?

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2011

  to może Kaczor Donald ?

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Nie znam się na stronach. w takim układzie wyłączam się z dyskusji.
  Życzę wszystkim miłego dnia!

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  No i wszystko jasne:

  "Radny jest zbulwersowany, że projekt uchwały został przedstawiony dopiero w dniu sesji, mimo że nieoficjalnie o pomyśle mówiło się dużo wcześniej.

  - Szkoda też, że nikt nie skonsultował tego z mieszkańcami. Radni PiS przewidywali pewnie, jaka będzie reakcja - dodaje."

  http://www.gazetakrakowska.pl/fakty24/480362,myslenice-ludzie-nie-chca-ronda-kaczynskiego,id,t.html

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Drodzy mieszkańcy Myślenic.

  Na złość radnym PiS i ich głupim pomysłą nazywajmy to rondo - rondem (Koziołka) MATOŁKA.
  Czy ci radni nie czym się zając w czasie urzędowego ich czasu pracy ?

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  @leny, Definicja UU wygląda mniej więcej tak:

  [i]Unikalny użytkownik - (ang. Unique User) jest to tzw. unikalny/pojedynczy użytkownik identyfikowany za pomocą adresu IP oraz ciasteczka przeglądarki w celu zmierzenia ruchu użytkowników na stronie internetowej. Osoba, która na jednym serwisie otworzy kilkanaście podstron, a także wejdzie na niego ponownie kilka dni później będzie nadal traktowana jako jedna jednostka. Unikalny użytkownik jest to dokładnie ilość odwiedzin użytkownika o unikalnych ciasteczkach i nie do końca może być utożsamiana z liczbą rzeczywistych odwiedzin stron. Spowodowane jest to faktem, iż użytkownicy czasami kasują ciasteczka, bądź też korzystają z tego samego komputera w różnych miejscach o innych IP.[/i]

  Czyli jest to liczba nie w 100% pewna jednak "mocno zbliżona" do stanu faktycznego ilości użytkowników, którzy odwiedzają forum MI. Myślę, że wbrew pozorom bardzo dużo osób z całego powiatu i pewnie nie tylko z powiatu czyta to forum (o szczegółach i statystykach powinna się wypowiedzieć Redakcja)...

  Tu dygresja w kierunku tematu głównego, portal MI jako platforma informacyjna, ma swoją siłę i jednoznaczne stwierdzanie, że problem nazwy ronda jest "niszowy" też nie jest
  do końca uzasadnione. Ten artykuł wisiał "na głównej", "najczęściej czytany" i "najczęściej komentowany" przez kilka dni, a jak widzisz we wpisie wyżej, ktoś się tym zainteresował i teraz o sprawie wiedzą również czytelnicy Krakowskiej, a to zapewne nie koniec tematu...

  [quote=gość: leenny] Dobre większość społeczności Myślenic popiera akcje . Ha ha !!Śmiech na sali. 90 procent ludzi nie wie nawet, że istnieje takie forum.[/quote]

  Być może to przejęzyczenie i chciałeś napisać "ta strona", nie mniej jednak z Twojej wypowiedzi można było jasno wywnioskować, że chodzi Ci o forum Miasto-info.

  Pzdr.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Gdzie jeszcze można kupić "Krakowską" z tym artykułem? W Empiku jakiś człowiek kupił ostatni numer tuż przede mną.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=gość: JEDEN MĄDRY] Dzieci jadą po Kaczyńskim bo "MEDIA" kazały go oczerniać i mieszać z błotem
  [/quote]
  Owszem, jestem dzieckiem, wprawdzie 59-letnim, ale moja mama jeszcze żyje i mimo, że niedawno skończyła 80 lat też bardziej poważa Koziołka Matołka niż Kaczyńskiego.

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=gość: Axl Rose] platformerska nowobogacko młodzież atakuje ... [/quote]
  Pozdrawia cię dziadku 59-letni młody platformer:)

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Poczytałem troche wpisów i uważam, że rondo jak rondo ale zmienić nazwę miejscowości. Bo nazwa Myślenice sugeruje coś innego ale wszyscy wyznawcy Koziołka Matołka chyba czuliby sie szczęsliwi mieszkając w MATOŁKOWIE.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Może kompromis: RONDO KACZORA .....
  Każdy sobie dopowie.

  3 3 Odpowiedz
 • 7 gru 2011

  Nazwijmy to rondo...Rondo im "KACZKI DZIWCZKI",
  wtedy wszyscy beda szczsliwi, nawet mocherowe bereciki tez beda szczęśliwe... i czarni beda sie tez cieszyc...

  3 5 Odpowiedz
 • 7 gru 2011

  [quote=gość: Zygfryd Matołkowski]wyznawcy Koziołka Matołka chyba czuliby sie szczęsliwi mieszkając w MATOŁKOWIE. [/quote]

  Koziołek mieszkał w Pacanowie ;)

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Zauważyłem że na tym forum ważne lokalne problemy nie wywołują dyskusji ale jak sprawa dotyczy PiS czy Kaczyńskich to nagle wielka aktywność???????
  Wypada więc życzyć wszystkim dla których najważniejszym problemem jest nazwa ronda aby woda,ścieki ,podatki lokalne,bilety itd zdrożały co najmniej o połowę to wtedy zobaczycie że mogą być większe problemy jak nazwa ronda.
  Do wielu pasuje dow***** sprzed kilku lat-"chcesz wesprzeć ofiary tsunami to wyślij im swoje zdjęcie niech zobaczą że może być w życiu jeszcze większa tragedia".Z pozdrowieniami dla sympatycznego Koziołka,patrona niektórych.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=gość: realnorik] Lepsza nazwa dla tego ronda:
  1. Koziołka Matołka(+)
  2. Lecha Kaczyńskiego(-)
  Wybierzmy jak w wyborach drogą demokracji!!! ;) [/quote]
  No to już wybrane! Więc urzędnicy zmiana planów!!! :)

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=gość: Googiel] @leny, Definicja UU wygląda mniej więcej tak:

  Unikalny użytkownik - (ang. Unique User) jest to tzw. unikalny/pojedynczy użytkownik identyfikowany za pomocą adresu IP oraz ciasteczka przeglądarki w celu zmierzenia ruchu użytkowników na stronie internetowej. Osoba, która na jednym serwisie otworzy kilkanaście podstron, a także wejdzie na niego ponownie kilka dni później będzie nadal traktowana jako jedna jednostka. Unikalny użytkownik jest to dokładnie ilość odwiedzin użytkownika o unikalnych ciasteczkach i nie do końca może być utożsamiana z liczbą rzeczywistych odwiedzin stron. Spowodowane jest to faktem, iż użytkownicy czasami kasują ciasteczka, bądź też korzystają z tego samego komputera w różnych miejscach o innych IP.

  Czyli jest to liczba nie w 100% pewna jednak "mocno zbliżona" do stanu faktycznego ilości użytkowników, którzy odwiedzają forum MI. Myślę, że wbrew pozorom bardzo dużo osób z całego powiatu i pewnie nie tylko z powiatu czyta to forum (o szczegółach i statystykach powinna się wypowiedzieć Redakcja)...

  Tu dygresja w kierunku tematu głównego, portal MI jako platforma informacyjna, ma swoją siłę i jednoznaczne stwierdzanie, że problem nazwy ronda jest "niszowy" też nie jest
  do końca uzasadnione. Ten artykuł wisiał "na głównej", "najczęściej czytany" i "najczęściej komentowany" przez kilka dni, a jak widzisz we wpisie wyżej, ktoś się tym zainteresował i teraz o sprawie wiedzą również czytelnicy Krakowskiej, a to zapewne nie koniec tematu...

  gość: leenny napisał/a: Dobre większość społeczności Myślenic popiera akcje . Ha ha !!Śmiech na sali. 90 procent ludzi nie wie nawet, że istnieje takie forum.

  Być może to przejęzyczenie i chciałeś napisać "ta strona", nie mniej jednak z Twojej wypowiedzi można było jasno wywnioskować, że chodzi Ci o forum Miasto-info.

  Pzdr. [/quote]

  Posłuchaj nie chodziło mi o forum MI jak piszesz tylko o stronę internetową o jakiej jest w tym temacie. Słowo niszowy nie zostało urżyte przeze mnie w stosunku do forum tylko wiadomej akcji ronda koziołka. Nie zmienia to faktu że procentowo większość ludzi w mieście i gminie nie zna jeszcze tego forum. O stronie koziołka matołka i jego rondzie nie wspomnę.
  Generalnie cała ta "akcja" dla mnie to zwykła próba manipulowania ludżmi. Do tego ostatnimi czasy zaczyna się robić niesmaczna (strona ronda koziołka) . Ktoś zaczoł bawić się tu w politykę.Pytanie tylko kto? Przytaczam powtórnie cytat ze stronki koziołka : "Największe poparcie wśród mieszkańców Myślenic otrzymała propozycja nazwania tego ronda imieniem Koziołka Matołka." artykuł w krakowskiej podobnie. I pytam się na jakiej podstawie taka pewność? Ankiety z forum MI. Czy użytkownicy forum są z pewnością pigułką społeczności Myślenic i gminy że na jej podstawie można takie wnioski wysnuć? Bo szczerze wątpię. Jeżeli "działaczom" od stronki koziołka zależy na tym niech złożą na ręce burmistrza petycje czy coś w rodzaju protestu! Zebranie podpisów pod referendum w tej sprawie chodząc od chałpy do chałpy też może coś dać jeżeli zakładają że faktycznie "większość" mieszkańców jest przeciw! Dlaczego tego nie zrobią? Bo właśnie należałoby zalegalizować tę opcję a co za tym idzie ujawnić się! A tak pozostaje wbijanie tabliczek pod osłoną nocy i8 partyzantka!
  I żeby była jasność. Zgadzam się z tym że decyzja nazwy ronda jest co najmniej nie fortunna w dzisiejszej sytuacji polityczno społecznej. Ale proszę państwa ja tylko oczekuję jakiś rzeczowych argumentów ZA i PRZECIW a nie przyrównywania kogoś do matoła.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Proponuję zmianę wyboru beneficjenta do zaszczytnego prezentowania się na obelisku ronda
  RONDO IM BABKI KIEPSKIEJ

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  cytat:
  "Wycieczka szkolna uczniów szkoły podstawowej zwiedza stolicę.

  - Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
  - Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
  - Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
  - Psze pani, a co to za budynek?
  - To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie krzyże. Wiecie, skąd się wzięły?
  - Kogoś tu ukrzyżowali?
  - Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?
  - Nie wiemy, psze pani.
  - No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha Kaczyńskiego.
  - No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.
  - Jak to młodzieńcze lata? A reszta?
  - Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i liceum, psze pani.
  - Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego pamięci i przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz może tu stać i nikt go nie zabierze.
  - Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?
  - Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa siatka, która jest pod wysokim napięciem. To takie zabezpieczenie, gdyby ktoś próbował zabrać stąd krzyż.
  - A ten mniejszy krzyż to skąd?
  - Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego dużego krzyża.
  - Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?
  - Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują olbrzymi fresk na suficie.
  - Psze pani, a co to jest fresk?
  - Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy Sykstyńskiej.
  - Ja nie widziałem.
  - Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego Męża Stanu - misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?
  - Nie, bo byłem wtedy chory.
  - A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?
  - Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek na Ziemi.
  - Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.
  - Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z zewnątrz, też jest co oglądać.
  - Ooo, a co to są za tablice?
  - To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w czasie swojego życia.
  - "Stacja 7 - Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w Brukseli po raz drugi" - fajne!
  - A patrzcie tu: "Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany"!
  - No już starczy, musimy iść dalej - mamy jeszcze tyle do zobaczenie w Warszawie.
  - O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?
  - Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.
  - A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?
  - To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha Kaczyńskiego. Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę postaci.
  - Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie będzie widać z ziemi!
  - No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale..
  "

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Szanowni mieszkańcy Myślenic !

  Ponieważ za 3 dni - mija kolejna miesięcznica śmierci Lecha Kaczyńskiego, zgodnie z wnioskiem radnych PiS uhonorujmy ich wolę i uczcijmy na rondzie śmierć w/w.
  Zróbmy z ronda miejsce kultu, zapalmy znicze, blokujmy samochodami ruch wokół ronda.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=gość: leenny]
  I żeby była jasność. Zgadzam się z tym że decyzja nazwy ronda jest co najmniej nie fortunna w dzisiejszej sytuacji polityczno społecznej. Ale proszę państwa ja tylko oczekuję jakiś rzeczowych argumentów ZA i PRZECIW a nie przyrównywania kogoś do matoła. [/quote]
  Widzisz że jest źle leenny, ale sam nic nie robisz, tylko jak napisałeś "oczekujesz", że inni to naprawią, a ty w tym czasie siedzisz sobie przed komputerem i krytykujesz tych, którzy coś robią. Nieładnie. Weź to pod uwagę, że nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi...
  I ciągle powtarzasz, że to niszowa strona. Wszystko co nowe kiedyś było niszowe. Pierwszy samolot był napędzany pedałami, pierwszy komputer ważył kilka ton, pobierał tyle prądu co małe miasteczko i miał tylko 1% mocy twojego PC-ta. Krytykowana przez ciebie strona ma dopiero 4 dni!

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2011

  ...to jest jakaś KPINA!jakie rondo L.Kaczyńskiego,lepiej jak już jest potrzeba nadać nazwe,to niech będzie rondo Kaczora Donalda :)

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2011

  Ludziska kochani, przecież w każdej epoce i w każdej partii znajdą się lizydu.... które chcą sie komuś przypodobać.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2011

  Przed chwilą zamieściliśmy list otwarty, który wyjaśnia powody całej akcji nadania rondu imienia Koziołka Matołka: http://rondo-koziolka-myslenice.malopolska.pl/myslenice-list-otwarty.html .
  A jutro rano zapraszamy do kiosków Ruchu i do słuchania radia, będą następne informacje.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2011

  hahaha bardzo dobrze NIECH USŁYSZĄ WSZYSCY GŁOS ANTY PISOWSKIEJ NAZWY ;p

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2011

  [quote=gość: KoRnIk] hahaha bardzo dobrze NIECH USŁYSZĄ WSZYSCY GŁOS ANTY PISOWSKIEJ NAZWY ;p [/quote]
  Czy widziałeś na naszej stronie choćby słowo na temat PIS-u?

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2011

  kogo obchodzi nazwa jakiegoś ronda czy to takie ważne są inne sprawy bardziej istotne a tu cały czas jedno i to samo

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2011

  Co mnie obchodzji nazwa ronda, lepiej niech nasza szanowna wLadza pomyśli o tych co pracy nie mają,a nie podatki od nowego roku podnosi i jak tu dalej żyć.Ostrowski do dymisji!!!!!

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2011

  ostrowski won !!!!!!

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2011

  Na rondzie Hanki Mostowiak postawili mur - "pomnik" Markowi Nawarze, którego postać była, jak wiemy, kontrowersyjną a na rondzie im. St. Chorobika - bądź co bądź człowieka bardziej zasłużonego dla Myślenic i orędownika budowy ronda - taką małą tabliczkę...

  Osochozi ????

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2011

  Na ogół nie włączam się w tego typu dyskusje, ale ponieważ z reguły wypowiadają się osoby, które w założeniu krytykują wszelkie zasadne inicjatywy a „niezależne” media ochoczo je cytują jako głos większości, toteż grzechem zaniechania byłoby nie zaprezentowanie swojej opinii.
  Nazwy ulic, gmachów czy rond- miejsc użyteczności publicznej stanowią okazję do upamiętnienia osób, których postawa jest godna naśladowania i mogą być wzorem dla potomnych. Często są to postaci związane bezpośrednio z danym terenem, ale także inne osoby zasługujące na najwyższy szacunek (m.in. pisarze, poeci, artyści, prezydenci, przywódcy zrywów patriotycznych). Bezspornie do takich osób zalicza się Prezydent Lech Kaczyński, który na nieprzyjaznym mu terenie zginął tragicznie wraz z innymi osobami w trakcie pełnienia służby dla kraju i to w okolicznościach, które prawdopodobnie nigdy do końca rzetelnie nie zostaną wyjaśnione.
  Wychowanie młodego pokolenia to dawanie mu świadectwa własną postawą, ale także wykorzystanie jako wzorców osób szczególnie godnych szacunku. Niestety jest wiele ludzi, którzy chcą się w jakiś sposób wylansować a nic pozytywnego nie mogą sobą zaprezentować toteż posuwają się do wulgarnej ironii, plugawienia czy wręcz deptania osób a także wyższych wartości. Niszczy się patriotyzm, religię (ale tylko wybraną) poprzez bezczeszczenie symboli- w majestacie prawa (podarcie i zniszczenie biblii oznaką artyzmu wg sądu) przy wsparciu rzekomo bezstronnych mediów, które fakty komentują wybiórczo- zrobią wszystko ażeby się przypodobać jedynie słusznej władzy. Tak więc wszyscy w kraju wiedzą kto to jest Palikot, Darski (Nergal lub Holocausto), Nowicka, Biedroń itp. Ich odpowiednio zaprezentowany przekaz trafia do społeczeństwa w tym także do młodych- „róbta co chceta z kim chceta” a jak ktoś Wam mówi że tak nie należy postępować lub Wam zabrania, to takiego należy zdeptać zgnoić wyszydzić. W tych kategoriach ze względu na formę przekazu odbieram głosy wielu osób sprzeciwiających się nadaniu nazwy ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Wypowiadającemu się nauczycielowi posła Marka Łatasa chciałem zadedykować taką wątpliwość: a może tak samo myli się Pan obecnie, jak wówczas gdy zmuszał Pan uczniów do uczestnictwa w pochodach- co wtedy było zgodne z linią władzy PRL? Proszę zresztą zwrócić uwagę, że Pana obecny głos także wpisuje się w linię formalnej władzy w III RP a także tej nieformalnej tj. mainstreamowych mediów.
  Twórcom tablicy z nazwą ronda im. Koziołka Matołka i całego zamieszania z tym związanego gratuluję autorytetów.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2011

  [quote=gość: Anty SM] UWOLNIĆ KOZIOŁKA
  ZNIEWOLIĆ KACZORA !!!!!!!! [/quote]
  Kaczora Donalda.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2011

  powinni zrobić rondo im. PKS Grupy lub im. Dzikiego Słonia z serem zamiast Głowy a nie kaczyńskiego

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 maj 2012

  Temat ucichł, a dzisiaj widziałem, że jacyś robotnicy kopali dziurę na środku ronda, przypominająca fundament pod tablicę podobną jak poświęcona jest śp. Nawarze na rodzie przed mostem na Zarabie.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 cze 2012

  18 czerwca 2012 roku o godzinie 14.oo zostanie otwarty pomnik kaczyńskich. Zastanawiam się kto dał pozwolenie na zniszczenia zieleni, która przecież była wykonana za nasze pieniądze? Drugie pytanie to : jakim cudem stanie pomnik na rondzie? gdzie przepisy ruchu drogowego? Kto się konsultował z mieszkańcami? Przecież już raz ten pomysł był kością niezgody!!!

  Odpowiedz
 • 29 maj 2013

  Jest wielu wspaniałych Myśleniczan którzy zasłużyli sobie na nazwę imieniem ronda takich jak np. Płk.Brzeziński, przedwojenny Burmistrz Miasta Myślenic który został zamordowany w Katyniu lub Stanisław Hołuj wspaniały myślenicki sportowiec, który przed wojną brał udział w wyścigach samochodowych , wyścigach motocyklowych odnosząc duże sukcesy- wszechstronnie uzdolniony.A jeśli nie to niech rondo będzie nazwane koziołka matołka.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 maj 2013

  o co panie gomulak chodzi rondo już ma swoje imię i nikt tego nie zmieni trzeba było wylewać swoje żale prze nadaniem imienia rondowi

  Odpowiedz

Zobacz więcej