Miasto

Myślenice: Sprzeciw czy żart? Rondo im. Koziołka Matołka

Myślenice: Sprzeciw czy żart? Rondo im. Koziołka Matołka

 

Na wysepce ronda, któremu radni miejscy chcą nadać imię Lecha Kaczyńskiego ktoś postawił 2 tablice z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka", dając wyraz niezadowolenia mieszkańców z decyzji władz
Kilka dni temu radni miejscy z Myślenic zdecydowali, że rondo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i drogi prowadzącej w kierunku Osieczan będzie nosić imię zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica. W uzasadnieniu znalazło się zdanie: „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.
Pod informacją na temat ronda znalazło się wiele głosów niezadowolenia z tej decyzji. Dzisiaj rano, na zielonej wysepce w środku ronda znalazły się 2 tablice z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka". Na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy zdjęcia jednego z naszych Czytelników. Jak powiadomił nas w wysłanym mailu, kilkanaście minut po wykonaniu fotografii tablice skonfiskowała straż miejska.
Tablica to wyraz niezadowolenia mieszkańców, czy dowcip? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie:

Na wysepce ronda, któremu radni miejscy chcą nadać imię Lecha Kaczyńskiego ktoś postawił tablicę z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka". Wyraz niezadowolenia mieszkańców, czy niewybredny żart?


Kilka dni temu radni miejscy z Myślenic zdecydowali, że rondo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i drogi prowadzącej w kierunku Osieczan będzie nosić imię zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica.

W uzasadnieniu znalazło się zdanie: „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.

Pod informacją na temat ronda znalazło się wiele głosów niezadowolenia z tej decyzji. Dzisiaj rano, na zielonej wysepce w środku ronda ktoś postawił tablicę z napisem "Rondo im. Koziołka Matołka". Na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy zdjęcia od przejeżdżającego tamtędy jednego z naszych Czytelników. Jak powiadomił nas w wysłanym mailu: kilkanaście minut po wykonaniu fotografii, tablice skonfiskowała straż miejska.

Powstała strona poświęcona skrzyżowaniu na Dolnym Przedmieściu. Znalazł się na niej opis sytuacji i zdjęcia ronda.

Wyraz niezadowolenia mieszkańców, czy niewybredny żart? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie:

 

Powiązane tematy

Komentarze (248)

 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: obrońca+] tabliczkę z koziołkiem usunęlia co by było gdyby w nocy ktoś tam postawił ... krzyż?ups [/quote]

  MY OBROŃCY TABLICY KU PAMIĘCI KOZIOŁKA MATOŁKA, WZYWAMY NARÓD MYŚLENICKI ABY BRONIŁ DOBREGO IMIENIA W/W.

  NIE DAMY KOMUNISTYCZNO-NACJONALISTYCZNEJ STRAŻY WIEJSKIEJ NISZCZYĆ ŚWIADECTWA WIARY W WARTOŚCI TAKIE JAK GODNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ.

  PONIEWAŻ STRAŻ WIEJSKA NIE JEST WŁAŚCICIELEM PRZYWŁASZCZONEGO PRZEDMIOTU - WZYWAM MYŚLENICKIECH "STRASZAKÓW" DO ZWROTU TEGO CO NIE JEST ICH WŁASNOŚCIĄ.

  OŚWIADCZAM CO NASTĘPUJĘ: JEŚLI DO DNIA JUTRZEJSZEGO TABLICA NIE WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE WYSTĄPIMY Z POWÓDZTWA ZBIOROWEGO DO UMIG ZA ZŁAMANIE ART 278 KODEKSU KARNEGO.

  NIEZALEŻNIE OD W/W ZABLOKUJEMY PRZEJAZD PRZEZ RONDO.

  OSTRY ODDAJ TABLICĘ !!!!!!!

  Drodzy mieszkańcy Myślenic - jeśli popieracie tą akcję to prosimy o PLUSIK.

  :-)

  134 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Lepsza nazwa dla tego ronda:
  1. Koziołka Matołka(+)
  2. Lecha Kaczyńskiego(-)
  Wybierzmy jak w wyborach drogą demokracji!!! ;)

  126 12 Odpowiedz
 • 2 gru 2011

  Prawda jest taka, że jedyną zasługą Kaczyńskiego jest to ...., że zginął w wypadku, nie zrobił tego naumyślnie, nie zginął dla sprawy lecz z "głupoty" nikt go w Rosji nie chciał, a on się uparł. Z tego co pamiętam to przed wypadkiem nikt nie dawał mu szansy na reelekcje, mówiono nawet że to jeden z najsłabszych z prezydentów w historii jeśli nie najsłabszy. Dajcie zmarłym odejść, jest pochowany na Wawelu w miejscu na który w ŻADEN SPOSÓB NIE ZASŁUŻYŁ. To niech PISOWCOM wystarczy, co za dużo to nie zdrowo. Pragnę pogratulować pomysłu z tablicą. Genialny pomysł na wyrażenie swojego niezadowolenia.
  Proponuje radnym przedyskutować jeszcze ten temat, zrobić jakąś ankietę, być może i internetową, nie będzie to wielki nakład finansowy.

  124 37 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Wolność dla Koziolka Matołka aresztowanego przez straż miejską!!!!

  107 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  haha ;) a ja bym tam wolał zeby była taka nazwa a nie Leszka ;)

  81 15 Odpowiedz

Zobacz więcej