Myślenice

Myślenice. Burmistrz prezentuje zdjęcia z budowy skateparku. „Z poślizgiem, ale budowa powoli dobiega końca”

Myślenice. Burmistrz prezentuje zdjęcia z budowy skateparku. „Z poślizgiem, ale budowa powoli dobiega końca”
Fot. fb.com/Jarosław Szlachetka

„Z poślizgiem, ale powoli dobiega końca budowa skateparku z pumptrackiem na Zarabiu!” – w mediach społecznościowych pisze burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS). To inwestycja, która miała być gotowa z końcem 2023 roku

 

„Z poślizgiem, ale powoli dobiega końca budowa skateparku z pumptrackiem na Zarabiu!” Obydwie atrakcje zajmą łącznie 1036 m² - skatepark 774 m², a pumptrack 261 m².” – taki wpis wraz ze zdjęciami z budowy w mediach społecznościowych opublikował burmistrz Myślenic. Nie podaje jednak daty oddania obiektu. 

Jak na razie opóźnienie inwestycji wynosi dwa miesiące, a według pierwotnych zapowiedzi inwestycja za przeszło 3 mln zł miała być gotowa w grudniu 2023 roku.

Dokładnie 5 grudnia 2022 r. skatepark  na Zarabiu został zamknięty. Działania budowlańców rozpoczęły się od demontażu starych, drewnianych przeszkód, a następnie ruszyły prace polegające na wytyczeniu projektowanej płyty skateparku, pumptracka wraz z instalacją kanalizacji deszczowej oraz zasilania oświetlenia i monitoringu.

Według wstępnych zapowiedzi; nowy park miał kosztować 3,3 mln zł, a jego budowa miała się zakończyć z końcem grudnia 2023 roku. Wcześniejsze obietnice włodarzy mówiły o oddaniu skateparku w 2022 roku, jednak pomimo zabezpieczonych na ten cel pieniędzy z Funduszu Gmin Górskich, inwestycja została przesunięta. Powodem miała być niekorzystna sytuacja na rynku budowlanym. Nadal nieznany jest termin ukończenia prac.

Prezentowany na wizualizacji park ma powierzchnię 1036 m.kw., a projektowane przeszkody wykonane są z betonu, a nie jak dotąd z drewna. W nowym parku ma znaleźć się m.in. bowl, pumptrack, liczne murki, rurki, schodki i piramidy umożliwiające wykonywanie ewolucji zawodnikom na różnym poziomie zaawansowania.

Przetarg na budowę nowego skateparku wygrała firma Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. z Nowego Sącza. Zgodnie z podpisaną umową nowe obiekty mają powstać. Nowy tor dla fanów sportów ekstremalnych będzie kosztować 3 321 000 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 5 lut

  Najgłupsza inwestycja tej władzy! Ja rozumiem że Skate park wymagał remontu i to solidnego ale żeby od razu robić coś takiego ??? I to za jaką cenę? A korty obok z których korzysta zdecydowanie więcej ludzi z roku na rok są w coraz gorszym stanie… już pomijam fakt co tam się będzie działo w okresie letnim.

  47 14 Odpowiedz
 • 5 lut

  Drogi dziurawe, oświetlenia brakuje, odśnieżanie marne ale na bzdetną inwestycję pieniądze się znalazły. Co za marnotrawstwo. CZAS ZMIENIĆ SZLACHETKĘ.

  41 12 Odpowiedz
 • 5 lut

  To ja zapytam, co było przyczyną opóźnienia zakończenia tej inwestycji i czy była ona po stronie wykonawcy? Jaki jest koszt kary dziennej za niedotrzymanie terminu wykonania i kto z ramienia urzedu bedzie się zajmował wyegzekwowaniem tego świadczenia od wykonawcy ?

  36 6 Odpowiedz
 • 5 lut

  To był "kontrolowany"poślizg 🙃😎
  Dziwnym trafem otwarcie nastąpi przed wyborami😉

  32 3 Odpowiedz
 • 5 lut

  No nie wiem, może i jakaś część młodych będzie z tego cuda korzystać z korzyścią dla zdrowia. Wiem natomiast na pewno, że mieszkańcy (przede wszystkim Dąbrowskiego, Wybickiego, Sikorskiego i Średniawskiego oraz inni) będą musieli - MIMO SKŁADANYCH OBIETNIC - nadal chodzić po każdym większym deszczu po błocie po łączącym te ulice przejściu noszącym dumnie imię zasłużonej dla Myślenic Xiężnej A. de Montleart.

  28 5 Odpowiedz

Zobacz więcej