Drogi

Rudnik. Jechał bez prawa jazdy. Na widok policjantów zamienił się miejscami z pasażerką

Rudnik. Jechał bez prawa jazdy. Na widok policjantów zamienił się miejscami z pasażerką

Chciał zmylić policjantów i uniknąć konsekwencji, ale policjanci zauważyli numer, który próbował wywinąć im 30-letni kierowca

 

Policjanci z Myślenic podczas sobotniej kontroli ruchu drogowego w Rudniku zauważyli, że jadący volkswagen na widok radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę. To zainteresowało mundurowych, którzy bacznie przyglądali się poczynaniom kierowcy. Ten, sądząc, że przechytrzy funkcjonariuszy, wysiadł zza kierownicy i zamienił się miejscami z pasażerką. Następnie obydwoje ruszyli w dalszą podróż. Nie trwała ona długo, bo po przejechaniu kilkuset metrów zostali zatrzymani do kontroli.

Za kierownicą siedziała już 29-latka z powiatu wadowickiego, zaś na fotelu pasażera siedział o rok starszy mężczyzna. Choć obydwoje byli trzeźwi, to 30-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego od 7 lat miał cofnięte prawo jazdy za przestępstwo drogowe i właśnie to było przyczyną zamiany miejsc podróżujących volkswagenem. Podczas kontroli wyszło na jaw, że pojazd, którym się poruszali, nie posiadał aktualnych badań technicznych, w związku z czym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny.

- Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Według obowiązujących przepisów, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze

Zobacz więcej