Zapasy: Zawodnicy Dalinu na Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym we Wrocławiu

Zapasu: Zawodnicy Dalinu na Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym we Wrocławiu
Najwyższe – 5 miejsce spośród myśleniczan zajął Karol Stachura w kat. wagowej do 42 kilogramów
Wrocławski turniej który zamyka tegoroczną rywalizację w grupie wiekowej młodzików został zorganizowany z nie spotykanym w tej dyscyplinie sportu rozmachem. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę – torbę turystyczną ze słodyczami, a łączna pula nagród wynosiła ponad 22 tys. zł. Turniej odbył się w dniach 2-3 grudnia.
Do zawodów przystąpiło 200 zawodników z 37 polskich klubów oraz zawodnicy z Chorwacji i Litwy. W turnieju stoczono 346 walk. Zawodnicy walczyli na pięciu matach.
Województwo małopolskie reprezentowali zawodnicy Dalinu Myślenice, członkowie kadry województwa małopolskiego młodzików: Maciej Turała (kat. wagowa do 38 kg), Karol Stachura ( kat. do 42 kg), Piotr Horab (kat. do 53 kg), Arkadiusz Majda (kat. do 53 kg), Jakub Majda (kat. do 66 kg).
Podobnie jak przed tygodniem w Warszawie bardzo dobrze zaprezentował się Karol Stachura, który zajął 5 miejsce. Tym razem Karol stoczył 4 walki. Pierwsze dwie wygrał przez położenie na łopatki zaskakując przeciwników rzutami suplesowymi. W kolejnej rundzie trafił wolny los, dzięki któremu awansował do półfinału. W półfinale spotkał się podobnie jak w Warszawie z Damianem Richertem z Kartuz i nie udało mu się zrewanżować i wygrać walki. Również porażką zakończyła się walka o brązowy medal z Bartoszem Hołubowskim z Gdańska.
Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy, który wylosowali trudnych przeciwników. Maciek Turała został sklasyfikowany na 11 miejscu, a Jakub Majda na 17. W najliczniejszej kategorii wagowej do 53 kg walczyło 38 zawodników, w tym dwóch zawodników KS Dalin: Arkadiusz Majda i Piotr Horab. Arek wygrał jedną walkę i zajął 24 miejsce, a Piotrek 31 miejsce.
Z powodu problemów zdrowotnych do Wrocławia nie pojechali kolejni reprezentanci kadry młodzików Dawid Górka i Mateusz Panuś.
Zawodami we Wrocławiu zapaśnicy zakończyli kolejny sezon. Najważniejsze tegoroczne osiągnięcia to: 5 miejsce Roberta Nosala na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, 1 miejsce Daniela Miski i 2 miejsce Roberta Nosala na Ogólnopolskim Turnieju im. Ryszarda Dworoka, 2 miejsca Mateusza Panusia i Jakuba Majdy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, oraz 5 miejsca Karola Stachury na Międzynarodowych Turniejach Młodzików w Warszawie i we Wrocławiu.