Myślenice

Protest rolników w Myślenicach? Gmina przestrzega przed utrudnieniami w ruchu

Protest rolników w Myślenicach? Gmina przestrzega przed utrudnieniami w ruchu

Zgromadzenie rolników powiatu myślenickiego planuje protest na terenie miasta i gminy Myślenice. Ciągniki będą jeździć w kółko przez cały dzień

 

Jak informuje UMiG Myślenice; do magistratu wpłynęło zgłoszenie dotyczące protestu rolników z powiatu myślenickiego. Ten zaplanowany jest na środę 20 marca w godz. 10-19. W tym czasie po drogach powiatu poruszać się będą oznakowane ciągniki.

Zgromadzenie rolników powiatu myślenickiego zapowiada, że w związku z zaistniałą trudną sytuacją w polskim rolnictwie na terenie miasta i gminy odbędzie się protest rolniczy. „Wszystkie pojazdy będą oznaczone flagami w barwach biało-czerwonych oraz transparentami wyrażającymi nasz sprzeciw, niezadowolenie wobec wspólnej polityki Unii Europejskiej oraz niekontrolowanego napływowi produktów rolnych z Ukrainy” – piszą rolnicy.

Protest rozpoczną o godz. 12 zbiórką na Zarabiu w okolicy KS Dalin. Od godziny 10 ciągniki rolnicze będą przemieszczać się z różnych części powiatu myślenickiego do punktu zbiórki. Liczba uczestników max. do 50 ciągników, czyli 50 osób. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia; „protest odbędzie się w formie nie blokowania dróg, tylko przemieszczania kolumny ciągników rolniczych po ulicach miasta Myślenice oraz drogach na terenie gminy”.

Trasa przejazdu: Start Zarabie KS Dalin - ul.Piłsudskiego - ul.Galla Anonima - ul.Ignacego Daszyńskiego - Rondo A.Burzawy - ul.Słowackiego - Rondo Lecha Kaczyńskiego (zawracamy na tym rondzie i wracamy ulicą Słowackiego) - ul. 3 Maja - rondo przy starej mleczarni - ul.gen.Knieziewicza - ul. Dąbrowskiego - ul.Henryka Jordana - ul.Mikołaja Reja - ul.Żeromskiego - ul.Słowackiego i jedziemy po wcześniej przejechanym odcinku z tym, że na rondzie nad rynkiem odbijamy na ulicę Sobieskiego i wjazd na Zakopiankę kierunek Zakopane (jazda tylko prawym pasem bez blokowania lewej nitki), następnie zjazd z Zakopianki na wysokości Galerii Myślenickiej i powtarzamy cały cykl od ul.Słowackiego.

godz. 15:55

Myślenicka policja potwierdza gminne doniesienia dotyczące protestu. "Policjanci ruchu drogowego zadbają ponadto, by użytkownicy dróg w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia" - informuje rzecznik policji.

Powiązane tematy

Komentarze (75)

 • Brak zdjęcia
  19 mar

  Niech protestują. Rolnictwo to Ciężki Kawałek Chleba. Ale najpierw niech zaczną od posłów pis. Bo za to oni odpowiadają. Zawsze jest Tak że:"Ktokolwiek By nie Protestował to i tak Płacimy My...Zwykli Ludzie płatnicy podatków" Pozdrawiam i życzę Dużo Cierpliwości w środę.

  76 21 Odpowiedz
 • 19 mar

  Ty chyba nie wiesz jak działają dopłaty.
  Codziennie dzięki tym "nierobom" masz co jeść baranie...

  83 34 Odpowiedz
 • mirek@ 19 mar

  powinni protestowac pod magistratem i pod biurem posla - tam gdzie jest wladza, po co ludziom blokowac drogi? my wam zyczymy dobrze

  71 15 Odpowiedz
 • 19 mar

  Dlaczego rolnicy nie protestowali tak masowo za rządów pisu?
  Nagłe przebudzenie, przecież to jest efekt politycznych decyzji lub ich braku z czasów kiedy przy żłobie był pis.
  Wieś kocha pis wiec rolnicy siedzieli cicho żeby Jarkowi nie robić przykrości, tak sobie to tłumaczę.

  78 46 Odpowiedz
 • 19 mar

  no wiesz... ale kto głosuje na władze, która chce zabić polskie rolnictwo ? obywatele...

  45 14 Odpowiedz

Zobacz więcej