Kultura

Myślenice. Organizatorzy zapowiadają: W lipcu odbędzie się dziesiąta edycja Festiwalu Folkloru

Myślenice. Organizatorzy zapowiadają: W lipcu odbędzie się dziesiąta edycja Festiwalu Folkloru
Fot. Piotr Jagniewski

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem po raz dziesiąty odbędą się w Myślenicach między 15 a 24 lipca. Główne koncerty zaplanowano na myślenickim Rynku w dniach 19-21 lipca, a wydarzenie będzie kosztować ponad 700 tys. zł

 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem w dziesiątej edycji oprócz Myślenic odwiedzą Miechów, Kraków i po raz pierwszy Niepołomice. Organizatorami będą Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Myślenice oraz Województwo Małopolskiego.

Podczas inauguracyjnej konferencji prasowej, która odbyła się 19 marca organizatorów reprezentowali marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski (PiS), radny województwa małopolskiego Robert Bylica (PiS), burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka (PiS) oraz dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu Piotr Szewczyk.

W tym roku do Małopolski przyjedzie blisko 300 artystów: tancerzy, muzyków i wokalistów reprezentujących wszystkie strony świata. Gośćmi specjalnymi będą zespoły Dikanda, Cleo i Karolina Lizar. Specjalny koncert z okazji jubileuszu zatańczy ZPiT Ziemia Myślenicka.

Organizację tegorocznej edycji festiwalu wsparło Województwo Małopolskie w kwocie 450 tys. zł, natomiast 100 tys. zł dołoży Gmina Myślenice i 150 tys. zł Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

W festiwalu wystąpią muzycy i tancerze z takich krajów jak Meksyk, Kolumbia, Chińskie Tajpej, Ekwador, Honduras, Hawaje w Stanach Zjednoczonych, Turcja, Serbia, Irlandia oraz Polska.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...