Myślenice

Burmistrz przekazuje działkę pod komendę policji. Zapowiada zmiany w planie zagospodarowania

Burmistrz przekazuje działkę pod komendę policji. Zapowiada zmiany w planie zagospodarowania

Reprezentujący gminę Myślenice Jarosław Szlachetka (PiS) przekazał na ręce komendanta powiatowego policji dokument potwierdzający darowiznę działki przy ul. Sobieskiego, gdzie zapowiada budowę nowej siedziby policji

 

Gmina Myślenice przekazała teren pod budowę komendy powiatowej policji w Myślenicach. Burmistrz Jarosław (PiS) złożył podpis pod protokołem przekazania w drodze darowizny nieruchomości gruntowej przy ul. Sobieskiego z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby policji.

Wartość zakupionych nieruchomości przekazanych przez gminę na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad pół miliona złotych. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza; w kwietniu zostanie wykonana punktowa zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która pozwoli na rozpoczęcie budowy.

Do tego tematu w połowie marca wrócił starosta Józef Tomal (FZM). „Szkoda, że nie udało ci się to, co było tak szumnie zapowiadane, czyli wybudować nową siedzibę, bo to było naszym marzeniem. Myślę, że gratulując jednocześnie twojemu następcy, to się w końcu uda. Myślenice i powiat myślenicki na to zasługują, żeby była ona co najmniej tak piękna, jak nowy budynek starostwa, o czym wspólnie marzyliśmy i jedna z tych rzeczy się zdarzyła”mówił do odchodzącego komendanta Macieja Kubiaka, jednocześnie witając na tym stanowisku Macieja Rymara.

Nowa siedziba policji przy ul. Sobieskiego zapowiadana jest od lutego 2022 r. Wtedy to pod listem intencyjnym w sprawie tej inwestycji  podpisali się Wojewoda Małopolski, Województwo Małopolskie reprezentowane przez Zarząd Województwa, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, Starosta Myślenicki, Gmina Myślenice. Podpisany dokument to deklaracja udziału w realizacji inwestycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na terenie Myślenic.

Nowa komenda ma powstać przy ul. Sobieskiego, w okolicy dzisiejszej placówki Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Według zapowiedzi z 2022 r. budowę nowej komendy będzie finansować i realizować Komenda Główna Policji. Wstępne i nieoficjalne szacunki mówią o koszcie rzędu 30–40 mln zł, jednak już wtedy samorządowcy mieli trudności ze sprecyzowaniem terminu oddania komendy.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 22 mar

  Za inspektoratem weterynaryjnym? Fajne miejsce, takie nikomu nie za bliskie :)

  15 1 Odpowiedz
 • 22 mar

  To nie kpina ! Policja - do rewanżu !! Darujcie miastu - po wyprowadzce - swoją dotychczasową siedzibę. Będzie można ją wykorzystać na jakieś zbożne cele np. na potrzeby niepełnosprawnych, ubogich, dzieciaków czy innych potrzebujących.

  19 Odpowiedz
 • 23 mar

  A czy słoneczko ma plan co z gigantycznym budynkiem po policji ? Czy bd zaś to utrzymywać jak szkole na Chełmie i przed wyborami znajdzie się jakiś inwestor(pewnie gmina) która wyłoży kasę na remont ( który był nie tak dawno) żeby oddać to socjalnie czyli dalej mieszkańcy będą to utrzymywać ??????

  17 2 Odpowiedz
 • 23 mar

  Droga redakcjo miasto-info.pl dlaczego piszecie... tu cytat... "Reprezentujący gminę Myślenice Jarosław Szlachetka (PiS)" skoro on już nie jest tak do końca.... bo na plakatach w całej gminie tak nie widnieje... może się czepiam.... ale nie wiem może dziwny jestem....

  13 5 Odpowiedz
 • 25 mar

  Ale po co nowa komenda? Że co, w starej nie ma gdzie ekspresu do kawy ustawić, czy zbyt małe pomieszczenia , aby nogi na biurko wyłożyć? Potrzebne luksusy? To my za to płacimy, za kiepską służbę względem obywatela, i jeszcze mamy finansować nowy budynek?

  9 1 Odpowiedz

Zobacz więcej