Sumo

Jan Mastela jedzie na Mistrzostwa Europy. W Krotoszynie wywalczył kwalifikację do reprezentacji Polski

Jan Mastela jedzie na Mistrzostwa Europy. W Krotoszynie wywalczył kwalifikację do reprezentacji Polski

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Sumo reprezentujący Dalin Myślenice Jan Mastela wygrał zawody w kat. do 85 kg i tym samym zakwalifikował się reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się z końcem maja w Grecji

 

W Mistrzostwach Polski Seniorów walczyło 61 zawodników z 13 klubów z całej Polski. Dalin Myślenice reprezentował Jan Mastela walczący w kategorii wagowej do 85 kg. Janek potwierdził swoją dominację wygrywając zawody i tym samym zdobył maksymalną liczbę punktów rankingowych do kwalifikacji do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się z końcem maja w Grecji.

W związku z tym, że eliminacje odbywają się w dwóch etapach do Krotoszyna przyjechała ścisła czołówka zawodników, którzy po Pucharze Polski mieli jeszcze szansę awansu do reprezentacji.

- Losowanie było bardzo niesprzyjające dla Janka, ponieważ natrafił na zawodników, którzy mieli już zapewniony udział w ME w grupie juniorów i młodzieżowców. W drodze do życiowego sukcesu nasz zawodnik po ciężkich walkach pokonał w grupie eliminacyjnej dwóch przeciwników : Marcina Choroszuchę z Białegostoku i Macieja Nowakowskiego z Lubziny. W półfinale pokonał Dawida Kurasia, a w walce finałowej ponownie spotkał się z Marcinem Choroszuchą. Tym razem walka była krótka, Janek powtórzył sukces z Pucharu Polski i stanął na najwyższym stopniu podium MP – relacjonuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...