Zdrowie

Pediatra online – fachowa teleporada medyczna w 15 minut

Pediatra online – fachowa teleporada medyczna w 15 minut

Rozwój technologii sprawił, że pacjenci coraz częściej korzystają z usług platform telemedycznych – dotyczy to także rodziców chorych dzieci. I nic w tym dziwnego – rozwiązanie to pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również skonsultować wyniki badań czy przedłużyć dotychczasową kurację bez potrzeby wychodzenia z pociechą z domu.

Kto może umówić się na teleporadę u pediatry on-line i dlaczego warto skorzystać z oferty platformy telemedycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Dlaczego warto odbyć e-wizytę u pediatry online?

Możliwość odbycia rozmowy z pediatrą online bez potrzeby wychodzenia z domu niesie za sobą szereg korzyści. Usługa ta jest dostępna dla każdego, nawet dla osób przebywających poza granicami kraju – na przykład na wyjeździe wakacyjnym. Mieszkasz z dala od najbliższej placówki medycznej? A może potrzebujesz analizy wyników badań Twojej pociechy i nie chcesz narażać jej na kontakt z innymi chorymi? Wiedz, że opcja ta dedykowana jest właśnie takim osobom jak Ty.

Sprawdź: Lekarz pediatra - czym się zajmuje? Kiedy należy się do niego udać?

Dlaczego jeszcze warto umówić się na wizytę u pediatry on-line? Między innymi dlatego, że jest to najbardziej ekspresowa forma kontaktu ze specjalistą – rozpoczęcie wizyty jest możliwe nawet w ciągu 15 minut od rejestracji. Jest to zatem nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale również sposób na ominięcie kolejek do rejestracji i narażania swojego dziecka na niesprzyjające warunki pogodowe – mały pacjent może spokojnie odpoczywać w swoim łóżku.

Kiedy warto skonsultować się z pediatrą on-line?

Pediatra online ma takie same uprawnienia co lekarz przyjmujący w każdej przychodni. Nie tylko omówi on z Tobą harmonogram szczepień, ale także chętnie odpowie na nurtujące Cię pytania, na przykład te dotyczące żywienia, pielęgnacji, suplementacji czy profilaktyki chorób wieku dziecięcego. Podczas rozmowy przeanalizuje on objawy chorobowe Twojego dziecka i – w razie potrzeby – wypisze e-zwolnienie L4 dla opiekuna małego pacjenta. Pamiętaj również, że pediatra pomoże Ci zinterpretować wyniki badań laboratoryjnych oraz opis badań obrazowych Twojej pociechy. 

Jakie przypadłości warto omówić z pediatrą on-line?

Jakie symptomy warto skonsultować z pediatrą online? Odpowiedź brzmi – wszystkie, które Cię niepokoją, w tym:

  • ból brzuszka,

  • przewlekły katar,

  • kolkę jelitową,

  • wykwity skórne,

  • zatkane zatoki,

  • gorączkę.

Jak przygotować się do rozmowy z pediatrą? 

O czym warto wiedzieć przed zarejestrowaniem się na teleporadę z pediatrą online? Dobrym pomysłem jest przemyślenie wszystkich ważnych kwestii, które chciałbyś poruszyć podczas konsultacji. Opowiedz specjaliście o niepokojących Cię objawach, historii choroby oraz codziennych nawykach małego pacjenta. Pamiętaj, że podczas wizyty przyda Ci się zarówno dokumentacja medyczna, jak i książeczka zdrowia dziecka – masz możliwość załączenia wszystkich dokumentów jeszcze przed rozpoczęciem połączenia. Jeśli tego nie zrobiłeś, miej je pod ręką. Miej także na uwadze, że pediatra może chcieć porozmawiać z Twoją pociechą, dlatego warto ją do tego przygotować. Opowiedz jej o potencjalnym przebiegu spotkania i zadbaj o odpowiednie otoczenie, eliminując z niego źródła zbędnych bodźców, w tym radio, telewizor, komputer czy interaktywne zabawki. 

Pediatra on-line – jak umówić się na telekonsultację?

Rozwój telemedycyny sprawił, że wszyscy pacjenci – w tym rodzice chorych dzieci – mają praktycznie natychmiastowy dostęp do fachowych porad medycznych. Twoja pociecha zmaga się z kryzysem zdrowotnym? W takim razie postaw na zaufaną platformę telemedyczną, taką jak Med24. Od uzyskania fachowej porady dzieli Cię jedynie 2-minutowy proces rejestracji. Wystarczy, że zarejestrujesz się, opłacisz wizytę i wybierzesz formę kontaktu z lekarzem, tj. telefon, wideo lub chat SMS, a lekarz dyżurujący skontaktuje się z Tobą w ciągu 15 minut – nawet w weekendy i dni świąteczne. Nie zdążyłeś odebrać telefonu? Nie martw się, pediatra podejmie aż 3 próby kontaktu. Zauważyłeś niepokojące objawy u swojego dziecka, a może potrzebujesz skierowania do specjalisty? Niezależnie od sytuacji nie zwlekaj i umów się na wizytę u pediatry online już dziś!

Zobacz więcej