Kultura

Wystawa poplenerowa „Ceramiczne dialogi” w Galerii Sztuki Współczesnej

Wystawa poplenerowa „Ceramiczne dialogi” w Galerii Sztuki Współczesnej
Fot. Fot. Karina Kiczek

Do 15 maja w Galerii Sztuki Współczesnej w MOKiS można oglądać wystawę poplenerową „Ceramiczne dialogi” artystów ceramików i nauczycieli szkół plastycznych z całej Polski

 

Wernisaż wystawy „Ceramiczne dialogi” odbył się w piątek 12 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Na wystawie można obejrzeć ceramiczne arcydzieła autorstwa artystów ceramików, nauczycieli szkół plastycznych z całej Polski. Obiekty powstały w ramach XV ogólnopolskiego pleneru ceramicznego, którego organizatorem jest Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki  Nowy Wiśnicz.

Plener „Ceramiczne Dialogi” to trwająca od 1999 r. cykliczna impreza. Wakacyjny termin spotkania pedagogów pozwala na realizację własnych kreacji artystycznych, które ze względu na specyfikę ceramiki, jak i rytm działań szkolnych nie zawsze można realizować podczas roku szkolnego.

Powstałe w wiśnickich pracowniach prace ceramiczne można oglądać na organizowanych wystawach poplenerowych, a jedna z nich dostępna jest w MOKiS do 15 maja.

Komentarze

Zobacz więcej